„Sunt momente în care trebuie să țipi!” Militărie la Dinamo! Mircea Rednic nu mai suportă umilințe. „Cu unii nu voi mai avea răbdare!”

Publicat: 30.10.2021, 10:37

Mircea Rednic, revoluție la Dinamo

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

După 0-6 cu FCSB și 0-5 cu Universitatea Craiova, rezultatele lui Dinamo s-au îmbunătățit cu Mircea Rednic pe bancă, dar „câinii” încă sunt fără victorie de aproape trei luni.

În ultima etapă din Liga 1, Dinamo a fost la un pas să o învingă pe Rapid, dar giuleștenii au reușit golul egalizator în prelungirile meciului. Povestea s-a repetat și în Cupa României, în partida cu FC Argeș, când echipa lui Rednic a pierdut la ultima fază a meciului.

Mircea Rednic schimbă foaia la Dinamo

Rendnic nu mai acceptă ca echipa lui să se mai prăbușească în ultimele minute. „Puriul” și-a pierdut deja răbdarea cu unii jucători.

„Cu unii jucători nu voi mai avea răbdare. I-am trimis apți la echipa a doua și acolo s-au trezit cu unghia neagră. Unii dintre ei sunt răfățați și trebuie să înțeleagă că nu mai merge”, a spus Rednic, la o conferință de presă.

În acest moment, Dinamo este pe locul 15 în Liga 1, cu 8 puncte. „Câinii” vor juca în runda următoare cu Sepsi, echipă aflată pe locul 14.

Mircea Rednic: „Câteodată trebuie să țipi!”

Rednic s-a dezlănțuit în vestiar după meciurile cu Rapid și FC Argeș, dar a explicat că țipă la elevii săi doar că să-i aducă la un nivel mai bun.

„Mi se pare corect să reacționezi așa când pierzi o calificare pe care o ai în mână. A fost ceva constructiv. A fost al treilea meci când pierzi pe final. Și la pauză se dau indicații. Și la final Sunt momente în care trebuie să țipi, să urli, să faci tumbe. Cel mai mult trebuie să-i trezesc după meci. La toate echipele de întâmplă asta”, a mai spus Rednic.

2 august este data la care Dinamo a câștigat ultimul meci în Liga 1, 3-2 cu codașa Academica Clinceni. 7 înfrângeri la rând au avut dinamoviștii, până la venirea lui Mircea Rednic.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

22:00 VIDEOPAOK – Olympiacos 2-0 a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Răzvan Lucescu continuă asaltul spre titlu, după victoria uriaşă din derby 21:16 Alex Ioniţă a dat de pământ cu fanii FCSB-ului, care l-au ironizat pe Arena Naţională! Replică devastatoare a fostului rapidist 21:02 Gloria Bistriţa, înfrângere dramatică în finala EHF European League! Echipa lui Pera a rămas fără două jucătoare în prima repriză 20:45 St Pauli a promovat în Bundesliga, după 13 ani! Sărbătoare pe teren şi pe străzi. Imagini fabuloase 19:50 Programul complet al Marelui Premiu de la Imola (17-19 mai, AntenaPLAY). Cursa e live pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 19:45 VIDEODanemarca – Canada 1-5 a fost în AntenaPLAY. Slovacia – Kazahstan 6-2. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:41 „Ce sfat ai pentru Ianis Hagi înainte de EURO 2024?” Gică Hagi a reacţionat imediat. Mesajul preţios al „Regelui” 19:10 Cehia – România 29-20! „Tricolorii” au ratat calificarea la Campionatul Mondial de handbal din 2025 19:01 FotoFiica lui Elias Charalambous, răvăşitoare la petrecerea de titlu a FCSB-ului. Andriana e fotomodel şi a întors toate privirile! 18:19 Novak Djokovic, eliminat în turul 3 de la Roma! Sârbul încă se resimte după ce a fost lovit la cap: „E îngrijorător” Vezi toate știrile