Adrian Mititelu Jr a anunţat ce prime vor avea jucătorii de la FC U Craiova 1948 dacă echipa intră în play-off

De Dan Roșu
Publicat: 5.03.2023, 14:43

Adrian Mititelu Jr a anunţat ce prime vor avea jucătorii de la FC U Craiova 1948 dacă echipa intră în play-off

Adrian Mititelu Jr a anunţat ce prime vor avea jucătorii de la FC U Craiova 1948 dacă echipa intră în play-off

Jucătorii lui FC U Craiova 1948 sărbătoresc marcarea unui gol / Hepta

Adrian Mititelu Jr a dezvăluit ce prime vor avea jucătorii lui FC U Craiova 1948, dacă echipa va prinde play-off-ul Ligii 1, la finalul acestui sezon regulat. Oltenii sunt la un singur punct în spatele lui Sepsi, dar speră şi la o decizie favorabilă la Comisia de Apel.

Reclamă

Craiova a bătut-o pe Botoşani şi a ajuns la 40 de puncte, cu unul mai puţin decât Sepsi, ocupanta locului 6, ultimul care duce în play-off. Sepsi mai are însă două jocuri de disputat, dar ambele sunt de foc, acasă cu CFR Cluj şi în deplasare cu FCSB.

Reclamă

Astfel, dacă oltenii o vor învinge pe Hermannstadt în deplasare şi Sepsi va face maximum un punct în cele două meciuri menţionate mai sus, atunci jucătorii lui Nicolo Napoli vor prinde primele anunţate de Mititelu Jr.

Adrian Mititelu Jr a anunţat ce prime vor avea jucătorii de la FC U Craiova 1948 dacă echipa intră în play-off

”Depinde de jucător. În medie 10-15 mii de euro. E tot o chestie de orgoliu. Și dacă pierdem play-off-ul nu e o tragedie. Dacă intrăm în play-off să nu crezi că vom termina pe locul 6.

Obiectivul acestui club în acest an a fost calificarea în play-off. Ne dorim foarte mult acest lucru. Suntem convinși că dacă am reuși acest lucru am face o figură foarte frumoasă în play-off.

Nu o să fim FC Argeș de anul trecut, care a pierdut majoritatea meciurilor cu 0-5”, a spus Adrian Mititelu Jr, citat de fanatik.ro.

Adrian Mititelu exultă după ce FC U Craiova 1948 s-a apropiat la doar un punct de play-off

Adrian Mititelu exultă după ce FC U Craiova 1948 s-a apropiat la doar un punct de play-off, graţie succesului la limită înregistrat în partida cu Botoşani. Patronul oltenilor susţine că victoria se datorează faptului că l-a visat pe Gică Hagi, cu o seară înainte de meci. Totodată, Mititelu speră să-l viseze pe „Rege” şi înaintea deciziei finalul în privinţa duelului cu Sepsi.

FC U Craiova 1948 s-a impus cu scorul de 1-0 în duelul cu Botoşani, graţie golului marcat de George Ganea. Deţi s-a apropiat la doar un punct de Sepsi, Adrian Mititelu a declarat că echipa sa de fapt are cu două puncte mai mult în clasamentul Ligii 1, decât formaţia covăsneană, luând în calcul faptul că meciul direct se va rejuca.

„Un meci extraordinar. M-au băgat într-o tensiune uriaşă cei de la Botoşani. Cel mai greu meci al nostru din 2023, aşa l-am simţit. Ne-a pus mari probleme Botoşani. Am avut jucători importanţi lipsă. Bauza, Achim. Baeten şi Bahassa au jucat mai mulţi forţaţi, au avut probleme medicale, s-au autodepăşit. Am trecut o cumpănă, şi ne dă o perspectivă pentru intrarea în play-off.

Până luni, când se termină meciul CFR – Sepsi, suntem pe locul şase. Avem 2 puncte peste Sepsi. Sepsi nu are 41 de puncte, are exact 38. Doar dacă bate pe CFR Cluj face atât. Sunt convins că meciul se va rejuca. Toate datele sunt în favoarea noastră.

Există prevederi de sanţionare a xenofobiei: amendă şi 10 etape fără suporteri. Nu există motiv pentru întreruperea meciului. Există asta în toate regulamentele din toate ţările din Europa civilizată. Doar pentru rasism poate fi întrerupt meciul. Toate meciurile se rejoacă, după întrerupere. Meciul trebuie să se rejoace, nu se poate întrerupe meciul pentru xenofobie.

Adrian Mititelu: „Visul cu Gică Hagi a fost tumultos!”

Meciul se va rejuca 100%! Altfel, va fi un scandal imens, iar eu voi face un gest cum nu a făcut nimeni în fotbalul românesc. Dacă va fi altă decizie, va fi un gest care va rămâne în istoria fotbalului.

(N.r. Despre meciul cu Hermannstadt, din runda viitoare) Meciul de la Sibiu va fi cel mai greu! Probabil vom juca duminică, şi probabil că miercuri sau joi vom juca cu Sepsi. Bauza revine la echipă marţi.

N-ar fi o surpriză dacă Sepsi va bate pe CFR Cluj. Eu mă gândesc să batem pe Hermannstadt. Şi după să batem şi pe Sepsi la ei acasă.

A fost o zi grea pentru noi. Dumnezeu a fost cu noi. Aseară iar l-am visat pe Hagi, nu vă mint. De câte ori îl visez, ne merge numai bine. Deşi a fost un vis mai tumultos, cu multe peripeţii, pentru mine a devenit îngerul păzitor. De câte ori îl visez, devin mai optimist. Dumnezeu îmi transmite prin vis că o să am o zi fericită. Aveam un talisman norocos, visul cu Gică Hagi. Sper să-l visez şi înainte de decizia Comisiei. Poate e un semn că Gică Hagi va deveni campion, nu m-ar deranja asta. Eu am vorbit de trei-patru ori cu el, dar când se arată la mine în vis, e de bine!”, a declarat Adrian Mititelu, după FC U Craiova 1948 – Botoşani 1-0.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:59

Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

22:37

„Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

21:52

Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

21:52

VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

21:38

Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

21:16

Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s