„Ai ajutat vreodată fanii să aducă materiale pirotehnice?” Răspunsul dat de Mihai Stoica, după scandalul creat de Daniel Niculae

De Viviana Moraru
Publicat: 14.03.2024, 23:37

Ai ajutat vreodată fanii să aducă materiale pirotehnice? Răspunsul dat de Mihai Stoica, după scandalul creat de Daniel Niculae

"Ai ajutat vreodată fanii să aducă materiale pirotehnice?" Răspunsul dat de Mihai Stoica, după scandalul creat de Daniel Niculae

Mihai Stoica şi fanii FCSB-ului/ Profimedia

Mihai Stoica a oferit imediat răspunsul, atunci când a fost întrebat dacă a ajutat vreodată suporterii să introducă pe stadion materiale pirotehnice, după scandalul creat de Daniel Niculae. MM a declarat că nu a făcut niciodată un astfel de gest. Întrebarea primită de managerul general de la FCSB a venit în contextul în care Daniel Niculae a fost dus la audieri, fiind acuzat de constituirea unui grup infracţional, pentru folosirea materialelor pirotehnice.

Reclamă

Preşedintele de la Rapid a fost audiat timp de două ore, după ce a fost ridicat de mascaţi. „Nico” va fi cercetat în stare de libertate, 16 suporteri ai Rapidului fiind reţinuţi.

Reclamă

„Ai ajutat vreodată fanii să aducă materiale pirotehnice?” Răspunsul dat de Mihai Stoica, după scandalul creat de Daniel Niculae

Mihai Stoica a declarat că fiecare club trebuie să păstreze o relaţie bună cu propria galerie, deoarece un club nu poate exista fără suporteri. MM a amintit şi de perioada în care FCSB nu avea parte de sprijinul prea multor fani, pe stadioane, mărturisind că întotdeauna a fost apropiat de suporteri.

Însă, acesta a negat clar atunci când a fost întrebat dacă i-a ajutat vreodată pe aceştia să aducă pe stadion materiale pirotehnice.

„O echipă fără suporteri nu există, fără ultraşi. Noi am avut o perioadă în care nu mai aveam ultraserie şi erau 3.000 de oameni la meci. De când a venit Peluza Nord, avem 10-15.000, este logic să fiu apropiat.

Și pe vremuri, în Ghencea, aveam săptămânal întâlniri cu liderii. Tot timpul i-am sprijinit cum au putut. (n.r – I-ai ajutat vreodată să introducă materiale pirotehnice în stadion?) Niciodată!”, a declarat Mihai Stoica, la orangesport.ro.

Mihai Stoica, reacţie furibundă după scandalul de la Rapid

Mihai Stoica a oferit prima reacţie, după scandalul de la Rapid. Managerul general de la FCSB a dezvăluit că nu i-a venit să creadă atunci când a aflat că mai mulţi suporteri ai giuleştenilor au fost duşi la audieri, ca urmare a faptului că au fost găsite, în locuinţele lor, arme şi muniţii.

„Am văzut o chestie cu trafic de arme şi am zis: `Bă, nu cred nu se poate aşa ceva`. Un om nu poate ascunde asemenea lucruri. Eu sunt alături necondiţionat de Daniel Niculae. Am spus-o, o repet, este un om pe care îl simpatizez şi îl apreciez.

Acum, se dă cu torţe pe stadion, ai văzut ce e în Grecia. Ne place să vedem o scenografie ieşită din comun. Nu demult ne uitam la ce spectacol pirotehnic era pe Marakana. Când se dă în tribune, ne place. Legea e lege, trebuie respectată. Mai departe de arme, nu ştiu absolut nimic.

Nu cred că meserie lui este de suporter. Probabil că omul se ocupă de alte chestii dacă are asemenea arme. Există mulţi infractori în România. Au găsit armele astea la un suporter? Au găsit la un tip care se ocupă la aşa ceva şi mai merge şi la meci”, a declarat Mihai Stoica, la orangesport.ro.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:59

Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

22:37

„Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

21:52

Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

21:52

VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

21:38

Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

21:16

Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s