Albion Rrahmani a anunţat că Rapid luptă pentru titlu! Cum a comentat evenimentele de la România – Kosovo

De Alex Masgras
Publicat: 26.09.2023, 0:27

Rapid - UTA LIVE TEXT

Albion Rrahmani, alături de Cristi Săpunaru, în meciul Rapid - CFR Cluj / Hepta

Albion Rrahmani a anunţat că Rapid luptă pentru titlu! Atacantul din Kosovo continuă să înscrie pe bandă rulantă în tricoul giuleştenilor. El a marcat o dublă în victoria de pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 3-1.

După acest succes, echipa lui Cristiano Bergodi se află pe locul 3, cu 18 puncte, iar atacantul Rapidului a declarat că echipa sa se va lupta la titlu în acest sezon.

Albion Rrahmani a contribuit la toate cele trei goluri marcate de Rapid. Pe lângă cele două reuşite ale sale, el a deviat balonul pentru Claudiu Petrila, care a înscris şi a stabilit scorul final.

„Este foarte plăcut când îți ajuți echipa cu două goluri și cu un assist. Am luat 3 puncte mari. Nu m-am așteptat să înscriu 6 goluri în 4 partide. Vreau să înscriu în continuare și să-mi ajut echipa în următoarele meciuri.

(n.r. ce s-a întâmplat la penalty) Nu am tras așa cum trag eu de obicei, dar până la urmă am înscris. Este meseria mea să înscriu, să trag la poartă și să dau gol. De asta sunt aici.

Ne luptăm pentru campionat. Vom vedea ce se întâmplă în meciurile următoare”, a declarat Albion Rrahmani, la digisport.ro.

Rrahmani a comentat şi evenimentele din timpul meciului dintre România şi Kosovo din preliminariile EURO 2024. România s-a impus cu 2-0, dar meciul a fost întrerupt 40 de minute din cauza scandărilor celor din peluza „Uniţi sub tricolor”

„Nu știu ce să spun, sunt lucruri de natură politică. (n.r. ce s-a întâmplat în vestiarul celor din Kosovo în meciul contra României de pe Arena Națională?) Nu s-a întâmplat nimic. Ne-am retras la vestiare, iar arbitrul ne-a spus că trebuie să jucăm. Meciul s-a reluat, dar nu bine pentru noi.

Sperăm ca în meciurile următoare din octombrie (n.r. ale naționalei Kosovo) să câștigăm”, a mai spus Rrahmani.

Rapid – CFR Cluj 3-1

Rapid a câştigat cu 3-1 partida de pe teren propriu cu CFR Cluj. Giuleştenii au deschis scorul încă din minutul 5, atunci când Rrahmani a înscris, după ce Sava apărase în primă fază lovitura de la 11 metri. Avantajul rapidiştilor a durat doar până în minutul 10, atunci când Deac a restabilit egalitatea.

În minutul 34, CFR Cluj putea prelua conducerea, dar golul lui Juricic a fost anulat de VAR pentru o poziţie de offside, după o fază controversată. După pauză, Rapid a revenit în avantaj din minutul 51, atunci când Albion Rrahmani a reuşit „dubla”. În minutul 71, Claudiu Petrila a majorat diferenţa.

După această victorie, Rapid a ajuns pe locul 3, cu 1 puncte, la egalitate cu Universitatea Craiova şi la un singur punct în spatele celor de la CFR Cluj, care au un meci mai puţin disputat.

Pentru Rapid urmează meciul din deplasare cu FC Botoşani din Cupa României, după care va merge pe terenul celor de la FC Hermannstadt, în campionat. De partea cealaltă, CFR Cluj se pregăteşte pentru meciul cu Alexandria din Cupa României, după care va primi vizita celor de la FC U Craiova 1948.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

0:34 29 sept.

Cum a fost surprins Dan Şucu, după ce Rapid a rămas fără victorie în Giuleşti! Reacţia nervoasă a lui Victor Angelescu

0:21 29 sept.

„Facem prea multe greşeli!” Marius Şumudică şi-a taxat jucătorii, după Rapid – Oţelul 0-0! Ce a spus despre N’Jie şi Boupendza

0:01 29 sept.

„Am pierdut două puncte!” Dorinel Munteanu, discurs ferm după Rapid – Oţelul 0-0! Mesaj dur pentru contestatari

23:25

Rapid – Oțelul 0-0! Marius Şumudică rămâne fără victorie în Giuleşti! Dorinel Munteanu, neînvins în Liga 1

23:18

Accidentare teribilă în Rapid – Oţelul! Jucătorul a început să plângă pe teren şi a fost scos pe targă

22:59

Dan Petrescu, mesaj direct despre FCSB după CFR Cluj – UTA 1-3! Ce a spus despre marea rivală

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 3 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 4 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s 5 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s 6 VIDEOAbbi Pulling a câștigat ambele curse din etapa de F1 Academy de la Singapore! Cursele au fost în direct în AntenaPLAYs

Relațiile care trec de anul 2024 sunt construite să dureze întreaga viață, potrivit astrologilor

3 semne zodiacale sunt testate de Univers pe 29 septembrie 2024. Acești nativi se confruntă cu probleme