Ce a remarcat Adrian Şut la faza penalty-ului care i-a adus un punct Farului: „Putea să nu se dea, suntem oameni”

Bogdan Stănescu Publicat: 5 februarie 2024, 23:50

Ce a remarcat Adrian Şut la faza penalty-ului care i-a adus un punct Farului

Adrian Şut, în timpul unui meci pentru FCSB/ Hepta

Adrian Şut susţine că arbitrul Horaţiu Feşnic putea să nu dicteze penalty la contactul dintre Dawa şi Mihai Popescu din prelungirile partidei. Iată ce a remarcat Adrian Şut la faza penalty-ului care i-a adus un punct Farului.

Şut crede că Dawa a sărit la cap şi că nu a avut nicio intenţie să îl lovească pe Mihai Popescu.

”Ne pare rău că nu am reușit să câștigăm. O să muncim în continuare. Etapa viitoare trebuie să luăm cele trei puncte. Eu cred că putea să nu se dea penalty. Nu m-am uitat. Dawa nu vrea să dea cu capul. Suntem oameni. Pe noi nu ne-a avantajat în această seară. Nu vreau să comentez arbitrajul.

E o luptă continuă. Nu s-a schimbat nimic. Suntem echipa de pe primul loc, am jucat cel mai bun fotbal și merităm să fim aici. Ne interesează să câștigăm noi în următoarele meciuri. Mergem la fiecare meci la victorie!”, a declarat Adrian Șut pentru digisport.ro după FCSB – Farul 1-1.

Gică Hagi a criticat dur arbitrajul după FCSB – Farul 1-1: „E inacceptabil”

Gică Hagi a criticat dur arbitrajul după FCSB – Farul 1-1. Antrenorul şi patronul Farului a susţinut că nu a fost offside la golul anulat al lui Louis Munteanu.

Totodată, Gică Hagi a susţinut că Horaţiu Feşnic nu a vrut să dicteze penalty-ul din prelungiri, pe care în cele din urmă l-a acordat.

Pot fi multe de spus, dar până la urmă suntem fericiţi pentru că am luat un punct.

Am întâlnit un adversar care e ca şi calificat în play-off, nu are cum să piardă nici locul 2.

Erau mult mai încrezători decât noi. Prima repriză a fost slabă a noastră, previzibilă.

Repriza a doua am revenit, am făcut o repriză bună, am luat un punct şi după aia ce s-a întâmplat a văzut toată lumea.

Toată lumea ţipă. Am văzut astăzi nişte lucruri”

Toată lumea ţipă. Am văzut astăzi nişte lucruri. Să îi dai galben lui Louis când nu l-a atins, să nu mai joace etapa viitoare.

Să ai penalty, gol valabil! Cum să ajungi să tragi liniile când al meu e în afara careului şi Dawa e în careu?

După aia să îmi anulezi golul.

Era clar cum am luat noi penalty-ul. A văzut toată lumea. În partea cealaltă nu s-a dat, nicio reluare cu Louis.

„Sper să avem puterea să ne luptăm cu de toate şi cu toţi”

Fotbalul până la urmă aşa e.

Trebuie să o facem, totul e greu, sper să avem puterea să ne luptăm cu de toate şi cu toţi.

Am avut nişte realizări a doua repriză. Din minutul 55 am avut ocazii. Am jucat bine şi meritam să marcăm cel puţin două goluri.

Dacă ăla e offside… E inacceptabil. Şi nu voia să dea nici penalty, când a fost clar”, a spus Gică Hagi pentru digisport.ro după FCSB – Farul 1-1.

FCSB – Farul Constanța 1-1. Final nebun de ziua lui Gică Hagi! „Regele”, salvat de un penalty în prelungirile derby-ului

Meciul FCSB – Farul Constanța 1-1 a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro. Derby-ul a contat pentru etapa cu numărul 24 a sezonului de Liga 1.

În cadrul acestei partide, Cristi Ganea și-a trimis mingea în propria poartă, în minutul 55. Totuși, Gică Hagi a fost salvat de o lovitură de la 11 metri, transformată de Larie, în monutul 90+5. După acest rezultat, FCSB rămâne pe primul loc în Liga 1, cu 51 de puncte. De cealaltă parte, Farul Constanța este pe 5, cu 37 de puncte.

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Ngezana, Dawa, Radunovic – Lixandru, Şut, Alhassan – Phelipe, Al. Băluţă, Oct. Popescu
Rezerve: A. Vlad, Panţîru, Fl. Coman, Miculescu, Pandele, Toma, Ov. Popescu, M. Laszlo, Pantea, Manolache, Radaslavescu, D. Popa

Farul: Buzbuchi – Dussaut, Larie, M. Popescu, Ganea – Vînă, Queiros, R. Deaconu – Rivaldinho, L. Munteanu, Budescu
Rezerve: Muşat, Kiki, Boli, Grameni, Gustavo Marins, Nedelcu, Grigoryan, N. Popescu, Al. Stoian, Dănuleasa, Andonache, Cojocaru

1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”
1
21:48
Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului