Ce a ţipat Gică Hagi către Adrian Mutu după Rapid – Farul 1-1. „Briliantul” a început să zâmbească

De Antena Sport
Publicat: 24.10.2022, 14:48

Gică Hagi şi Adrian Mutu

Adi Mutu l-a sunat din nou pe Hagi

Gică Hagi şi Adrian Mutu, la finalul meciului Rapid - Farul 1-1 / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

S-a aflat ce a ţipat Gică Hagi către Adrian Mutu după Rapid – Farul 1-1. „Regele” nu a putut accepta egalul din Giuleşti şi s-a enervat la final.

Gică Hagi şi-a ieşit din minţi din cauza ocaziilor ratate de jucătorii săi în prima repriză. Antrenorul Farului Constanţa era convins că tabela trebuia să arate 3-0 pentru echipa sa.

Ce a ţipat Gică Hagi către Adrian Mutu după Rapid – Farul 1-1

„În prima repriză, trebuia să fie 3-0! 3-0 în prima repriză”, a țipat Gică Hagi după fluierul final.

Gică Hagi, ferm după derby-ul cu Rapid

Gică Hagi a avut un mesaj ferm după derby-ul cu Rapid. Antrenorul de la Farul a spus că, după prima repriză, echipa sa trebuia să aibă un avantaj de 3-0.

Gică Hagi a fost şi el nemulţumit de rezultatul din partida cu Rapid. „Regele” ar fi vrut să marcheze de 3 ori în prima repriză a meciului din Giuleşti.

„Felicitări, Rapid! Prima repriză cred că meciul a fost echilibrat. În repriza a doua, ei au dominat, iar noi nu am avut prospeţime, nu am combinat cum trebuia. Lăsând la o parte anumite faze, legate de faulturi în atac în special. S-au făcut nişte faulturi…

Rapidul a jucat bine, noi probabil nu am făcut aceeaşi presiune pe care trebuia să o facem. Ei uşor, uşor cu publicul şi-au creat. Rapid dacă atacă, devin periculoşi.

Nu, l-am felicitat la început şi după. Dar după prima repriză putea să fie 3-0 pentru noi. Meritele sunt şi le recunosc. Pentru noi e un punct, un meci în deplasare la o echipă bună. A fost un meci care a meritat să fie văzut la TV. Drumul îi lung, călătoria e lungă. Ritmul şi intensitatea a fost foarte ridicată. Am avut calitate cât am putut.

Grameni a zis că nu mai poate, iar când îţi zice că nu mai poate, îl schimbi”, a spus Gică Hagi la orangesport.ro.

Adrian Mutu: „Rapid a fost singura echipă de pe teren!”

Adrian Mutu a fost categoric după Rapid – Farul 1-1. Adrian Mutu a fost nemulţumit de rezultatul din meciul cu Farul, scor 1-1. Antrenorul Rapidului a lansat şi unele acuzaţii la adresa arbitrajului.

„Sunt nemulțumit de rezultat, dar mulțumit de joc. Am făcut un joc solid, am dominat în totalitate acest meci. Trebuie să lucrăm mai mult. Sincer, le-am spus să continue să joace ca în prima repriză. Au dat un gol pe o pasă în adâncime foarte frumoasă.

Cred că am dominat meciul de la cap la coadă. Am abordat o tactică agresivă, ne-am dus peste ei, le-am luat posesia. Diferența s-a făcut în fața porții. Cred că dacă eram puțin mai concentrați puteam să câștigăm. Alibec nu l-a umilit pe Grigore, trebuie să vă uitați la un meci întreg.

Îmi place să mă uit la băieții mei și la echipa mea. Asta nu înseamnă că apărarea mea nu și-a făcut datoria. Până la urmă, în ansamblu, a fost o singură echipă pe teren. O luăm meci cu meci. Am terminat turul, speram să-l terminăm cu o victorie. Îi felicit pe băieți pentru atutidine. Am arătat tuturor că Rapid e o forță„, a spus Adrian Mutu după Rapid – Farul 1-1, la digisport.ro.

20:42 Radu Drăgușin, sfătuit de fani să plece de urgență de la Tottenham, după eșecul cu Liverpool: „Trebuie să scape imediat!” 20:12 Foto„Să-ți spun o poveste!” Florinel Coman și soția lui, ședință foto superbă de Paște! Imaginile care i-au cucerit pe fani 20:09 FotoPaula Badosa și Stefanos Tsitsipas s-au despărțit! Anunțul care a șocat întreaga lume a tenisului 20:00 VIDEOAbbi Pulling a dominat F1 Academy de la Miami! Victorii în ambele curse, live în AntenaPLAY 19:24 Ce note au primit Dennis Man și Valentin Mihăilă după ce au făcut spectacol la Parma! Italienii au fost impresionați de români 19:07 „Nu m-am bucurat la goluri, îmi vine să plâng” Un jucător de la Petrolul a cedat, după ce s-a salvat matematic de la retrogradare 19:00 VIDEOEliza Samara – Chen Xingtong a fost live, în AntenaPLAY. Românca a fost eliminată de la Saudi Smash 2024 18:50 „Ce întrebare stupidă îmi pui!” Dorinel Munteanu s-a enervat la interviu după Petrolul – Oțelul 2-1! 18:28 FotoUnica fiică a lui Ion Țiriac și-a petrecut Paștele la conacul de 5,5 milioane de euro al tatălui său! Cine a însoțit-o 18:11 VIDEOParma – Cremonese 1-1 și Palermo – Ascoli 2-2 au fost în AntenaPLAY! Man și Mihăilă, spectacol total în Serie B Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi