Cristi Balaj, reacție sinceră după CFR Cluj – FCSB 0-1: „Când pierzi, pui capul în pământ!”

Publicat: 7.02.2023, 20:57

Cristi Balaj, într-o conferință de presă

Cristi Balaj, reacție sinceră după CFR Cluj - FCSB 0-1

Cristi Balaj, într-o conferință de presă / Hepta

Cristi Balaj, președintele campioanei CFR Cluj, a avut o reacție sinceră după CFR Cluj – FCSB 0-1.

Unicul gol al partidei CFR Cluj – FCSB a fost marcat de Malcom Edjouma, în minutul 88.

Cristi Balaj, reacție sinceră după CFR Cluj – FCSB 0-1

Cristi Balaj recunoaște faptul că FCSB a dominat-o pe CFR, în prima repriză. Însă, consideră că trupa lui Dan Petrescu a fost mai bună, în repriza secundă, deși roș-albaștrii au marcat.

„(n.r. poate că nu vă așteptați ca FCSB să revină așa de puternică după înfrângerea cu Farul) Ne așteptam. E o regulă, când pierzi pui capul în pământ și atunci vin și rezultatele. Știam că FCSB va fi mult mai motivată după acea înfrângere, dorind să își ia revanșa față de suporteri, finanțator.

Probabil că jocul lor a fost cel mai bun din ultima perioadă. Ne-au dominat în prima repriză, au jucat mai bine. Nu știu ce a făcut Dan Petrescu la pauză, echipa noastră în repriza a doua a fost mai bună decât FCSB, cu ocazii de gol.

Nu întâmplător, portarul lor, ca și al nostru, a fost remarcat. A venit neașteptat acel gol. În prima repriză ar fi fost o normalitate”, a declarat Cristi Balaj, pentru prosport.ro.

Deian Sorescu, mesaj ambițios după ce a învins-o pe CFR Cluj

La finalul partidei din „Gruia”, Deian Sorescu, fundașul celor de la FCSB, a declarat faptul că a venit, la formația bucureșteană, pentru a se lupta la titlul de campion.

„Da, am mai prins vremea aşa. Terenul a fost cât de cât ok la cum a fost frigul de afară şi la cum a fost vremea acum două zile. Ne bucurăm că am reuşit să câştigăm, să luăm trei puncte foarte importante.

Nu vreau să mă gândesc la calcule sau să mă uit la diferenţa de puncte. Vreau să iau meci cu meci, de asta am venit la FCSB, ca să mă lupt la campionat. Mă bucur că fac parte dintr-un grup aşa de frumos, băieţii sunt tineri, foarte, foarte talentaţi şi sper să ne arătăm valoarea meci de meci.

Nu îmi mai simt picioarele, sincer. A fost foarte, foarte rece. Mă bucur că am reuşit să rezist 90 de minute. A fost greu să joc din prima 90 de minute, trebuia să mă acomodez şi eu încet-încet. Sper să mă acomodez mult mai bine decât am făcut-o până acum. E prea puţin important cine joacă, important e că suntem o familie, un grup frumos şi puternic şi sper să câştigăm fiecare meci.

Sunt trei puncte importante. E o victorie importantă pentru că e o echipă cu care ne luptăm acolo sus. Dar trebuie să luăm meci cu meci şi să avem răbdare, pentru că campionatul încă se joacă”a declarat Deian Sorescu, la finalul partidei cu CFR Cluj.

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi