Damjan Djokovic, prima reacție după ce a marcat un gol superb în CFR Cluj – FC Botoșani 3-0: „Mă bucur! Am revenit acasă!”

De Alex Ioniță
Publicat: 25.08.2024, 21:22

Damjan Djokovic, prima reacție după ce a marcat un gol superb în CFR Cluj - FC Botoșani 3-0

Damjan Djokovic a oferit prima reacție după ce a marcat un gol superb în CFR Cluj – FC Botoșani 3-0. Mijlocașul ardelenilor nu s-a ferit de cuvinte, la interviul de la finalul partidei.

Duelul dintre CFR Cluj și FC Botoșani a contat pentru etapa cu numărul 7 a sezonului de Liga 1. Partida a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

După meci, Djokovic a spus că se bucură pentru că a revenit la CFR Cluj și că se gândește deja la returul cu Pafos, pe care l-a numit „meciul anului”.

”Mă bucur că am revenit acasă, să spunem. Mă bucur că am marcat golul. Acum avem meciul anului și trebuie să intrăm concentrați și să câștigăm.

A fost un start de joc cu 11 jucători care nu prea au jucat împreună, dar avem un stil de joc. E important că am luat trei puncte, cred că e și antrenorul fericit.

Mă bucur că am venit aici, cred că pe terenul ăsta m-am bucurat cel mai mult de fotbal. Mi-a fost și frică să dau în minge, că după o pauză lungă era să mă și accidentez”, a declarat Damjan Djokovic, la digisport.ro.

CFR Cluj – FC Botoşani 3-0

Echipa CFR Cluj a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia FC Botoşani, în etapa a şaptea din Liga 1.

În prima repriză  FC Botoşani a rezistat în Gruia, cu şansă, fără să primească gol, însă clujenii au rezolvat problema în minutul 52, când Mohammed Kamara a pasat şi Nkololo a deschis scorul.

Djokovic a majorat diferenţa pentru gazde, din lovitură liberă, în minutul 70, pentru ca Robert Filip să înscrie pentru 3-0 în minutul 87. CFR Cluj s-a impus la scor de forfait şi e pe locul 5 în Superligă, cu 10 puncte. FC Botoşani a bifat a patra înfrângere şi are 6 puncte, fiind pe locul 13.

CFR CLUJ: M. Popa – F. Iacob (Mogoş 46), Aly Abeid, Bolgado (Kresic 76), Simas Rocha – A. Fică, Djokovic (R. Filip 85), A. Păun (Artean 82) – Nkololo, L. Munteanu, M. Kamara (Korenica 85). ANTRENOR: Dan Petrescu

FC BOTOŞANI: Kukic – Matricardi, G. Miron (Francisco Junior 67), Şeroni – Ale Diez, Ed. Florescu (Chică-Roşă 67), Aldair Caputo (Mouaddib 75), Ţigănaşu – L. Fulop (Kaprof 54), E. Lopez, Bodişteanu (G. David 74). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Cartonaşe galbene: L. Munteanu 37 / A. Diez 30

Arbitri: Robert Avram – Romică Bîrdeş, Nicuşor Marin

Arbitri VAR: Istvan Kovacs – Ciprian Danşa

• Sporting Lisabona - FC Porto e pe 31 august, de la ora 22:30, live în AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Italiei e în perioada 30 august - 1 septembrie, LIVE în AntenaPLAY
  • Este Dennis Man cel mai în formă internaţional român?

0:42 26 aug.

Elias Charalambous, după Hermannstadt – FCSB 2-0: „E o greşeală care ne costă! Trebuie să găsim soluţii”

0:33 26 aug.

„Îţi dai seama ce hal de fotbalist?!” Gigi Becali a umilit un fotbalist în direct la TV: „Uitaţi-o pe asta, că e de râs!”

0:31 26 aug.

VIDEOBraga – Moreirense 3-1 a fost în AntenaPLAY! Sporting, FC Porto și Benfica, spectacol în etapa a 3-a din Liga Portugal

0:23 26 aug.

Gigi Becali, decizie radicală după 0-2 cu Hermannstadt! Patronul nu mai ține cont de nimic: „Mă duc la echipă! Să țip, să urlu”

0:16 26 aug.

Gigi Becali l-a distrus pe Chiricheş după dezastrul cu Hermannstadt: „Cu el mi-e frică! Te doare capul”

0:12 26 aug.

Florin Tănase, mesaj pentru Gigi Becali după Hermannstadt – FCSB 2-0: „Multe schimbări! Influențează!”

1 FotoFiica lui Marius Şumudică, mesaj emoţionant după ce tatăl său şi-a îndeplinit cel mare mare viss 2 FotoAna Maria Bărbosu a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Sabrina Voinea, după ce a primit bronzul la JO: „Am simţit-o distantă”s 3 FotoMarius Şumudică, uluit de locuinţa milionarului Dan Şucu: „Nu pot cumpăra eu o asemenea casă, era ca un muzeu”s 4 VIDEOEstrela – Famalicao 0-3 a fost în AntenaPLAY. Rezultatele şi golurile etapei din Liga Portugals 5 VIDEOLando Norris, pole position la Marele Premiu al Țărilor de Jos! Verstappen, pe 2. Cursa, duminică (15:45, Antena 1 și AntenaPLAY)s 6 FotoDeian Sorescu şi-a cerut iubita în căsătorie. Tânăra a izbucnit imediat în plânss

3 zodii care își depășesc problemele din relație în perioada 26 august – 1 septembrie 2024

3 semne zodiacale vor deveni de neoprit în septembrie 2024. Nici greutățile nu le mai stau în cale