Dan Petrescu a vorbit despre problemele de sănătate prin care trece mama sa: „Nu o pot ajuta în aceste momente! Sper să fie totul bine”

Publicat: 8.03.2025, 14:42.

Dan Petrescu a vorbit despre problemele de sănătate prin care trece mama sa: „Nu o pot ajuta în aceste momente! Sper să fie totul bine

Dan Petrescu, despre problemele de sănătate alemamei sale | Captură AntenaSport

Dan Petrescu a revenit la antrenamentele celor de la CFR Cluj şi a vorbit despre momentele grele prin care trece mama sa. Antrenorul ardelenilor nu a fost pe bancă la ultimele două meciuri după ce a plecat să fie alături de mama sa, care are probleme de sănătate.

Reclamă

Dan Petrescu a spus că speră ca mama sa să fie externată cât mai repede şi să ajungă cu bine acasă. Petrescu şi-a motivat şi decizia de a reveni lângă echipă.

Reclamă

Dan Petrescu a dat detalii despre starea de sănătate a mamei sale

„Vă dați seama că n-a fost o perioadă ușoară, dar nici dacă stăteam prea departe nu știu dacă și-ar fi dorit mama mea, mai ales că nu o pot ajuta în aceste momente. Sper să fie totul bine. Numai Dumnezeu știe ce va fi. Eu îmi doresc foarte mult să meargă acasă cât mai repede. Acum am venit la echipă și trebuie să mă concentrez la meci.

M-am implicat și în această perioadă. La fel am făcut și când trăia tatăl meu. Îmi zicea: ‘Du-te la antrenamente, fă-ți treaba. Noi asta ne dorim, să faci fotbal’. Și asta am făcut. În aceste momente, e clar, dacă va fi ceva, poate mâine, poate azi, pot să plec oricând. Eu sper să pot să fiu aici și la meciul de mâine”, a spus Dan Petrescu, la conferința de presă.

Dan Petrescu a vorbit şi despre meciul cu Gloria Buzău, despre care a spus că este mai greu decât toate partidele din playoff.

„Toată lumea va crede că e un meci ușor, iar asta mă deranjează foarte mult. În opinia mea, ăsta e cel mai greu meci, nu cele din play-off. Rezultate n-a avut Buzăul în 2025, e clar, dar jocul a fost mai bun. În fotbal contează doar rezultatul și d-aia au o imagine că sunt pe ultimul loc. În ultimul meci, meritau să bată UTA cu 3-4 goluri. La Sibiu trebuia să bată. La Farul, la fel, nu merita să piardă.

Mereu a fost foarte greu contra echipei de pe ultimul loc. Sper să reușesc să-i montez pe băieți și să fie concentrați din minutul 1 până în minutul 90. Trebuie să avem echilibru”, a mai spus antrenorul celor de la CFR Cluj.

Reclamă
Recomandări
  • PAOK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Boavista - Sporting e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 22:30
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    9:46

    „Mulţumim, Chivu”. Italienii, la picioarele antrenorului român. Ce „perle” a descoperit la Parma

    9:41

    Reacţia lui Gică Hagi după ce Neluţu Varga a anunţat că vrea 18 milioane de euro pe transferul lui Louis Munteanu

    9:31

    VIDEOScene incredibile în Liga a 2-a! Fanii celor de la FC Argeş şi CSA Steaua s-au luat la bătaie

    9:00

    EXCLUSIVPresiune uriaşă pe Cosmin Olăroiu, pe banca Emiratelor Arabe Unite! Cosmin Contra: „S-au investit foarte mulţi bani acolo”

    8:57

    Dan Petrescu a dat răspunsul final, după ce a auzit ce echipă îl vrea: „Am rămas şocat. Un miliardar polonez”

    8:38

    Continuă procesul privind moartea lui Diego Maradona! „Nu avea de gând să accepte o spitalizare”

    1 Şefii Rapidului au ales deja noul antrenor, după ce Marius Şumudică şi-a anunţat demisia. Vine la pachet cu primul transfers 2 „E periculos cu cei mari”. Italienii, laude la scenă deschisă pentru Cristi Chivu, după ce Parma a învins-o pe Juventuss 3 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s 4 Cristi Chivu, reacţie de clasă după ce Parma a învins-o pe Juventus: „Băieţii merită felicitări”s 5 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 6 Andrei Nicolescu a anunţat revoluţia la Dinamo: „Vom aduce 10-12 jucători”s