EXCLUSIV

Presiune uriaşă pe Cosmin Olăroiu, pe banca Emiratelor Arabe Unite! Cosmin Contra: “S-au investit foarte mulţi bani acolo”

Publicat: 25 aprilie 2025, 9:00

Comentarii
Presiune uriaşă pe Cosmin Olăroiu, pe banca Emiratelor Arabe Unite! Cosmin Contra: S-au investit foarte mulţi bani acolo

Cosmin Olăroiu, la un antrenament - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Cosmin Olăroiu a fost numit noul selecţioner al Emiratelor Arabe Unite, iar principalul său obiectiv este calificarea la World Cup 2026, competiţie ce va fi exclusiv în Universul Antena.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Primul meci pentru Oli din postura de selecţioner al Emiratelor Arabe Unite se va juca la începutul lunii iunie. Atunci, sunt programate ultimele două etape ale preliminariilor pentru Cupa Mondială din 2026, cu Uzbekistan și Kyrgyztan.

Cosmin Contra îl vede pe Cosmin Olăroiu la World Cup 2026

“Ar trebui să-l vedem pe Olăroiu la Mondial, pentru că ştiu că s-au investit foarte mulţi bani acolo. Sunt sigur că naţionala Emiratelor Arabe Unite are nevoie de Cosmin. Mai ales că Cosmin ştie foarte bine tot ce se întâmplă în fotbalul din Emirate.

ÎI doresc să ajungă la un campionat mondial. Dacă se califică România şi nu voi fi prins la o echipă, voi merge la Mondial”, a spus Cosmin Contra, în exclusivitate pentru Antena Sport.

Selecționata Emiratelor Arabe Unite nu mai poate rata locurile de baraj. Speră însă la calificarea directă. Cu 13 puncte după opt meciuri, echipa Emiratelor Arabe Unite este la patru puncte în spatele Uzbekistanului, formația de pe locul secund.

Reclamă
Reclamă

Cosmin Olăroiu, prima reacţie după ce a devenit selecţionerul Emiratelor Arabe Unite

Cosmin Olăroiu a bătut palma cu federaţia din Emiratele Arabe Unite şi va deveni selecţionerul echipei naţionale în această vară, după ce va încheia sezonul la Al Sharjah, echipă cu care s-a calificat în finala Ligii Campionilor Asiei 2.

„E o onoare să fiu antrenorul echipei naționale. E o responsabilitate foarte mare atât pentru mine, cât și pentru cei care au oportunitatea de a juca pentru Emiratele Arabe Unite.

Nu e o misiune deloc ușoară. E nevoie de toți jucătorii care pot și își doresc din toată inima să joace pentru echipa națională”, a declarat Cosmin Olăroiu, potrivit emaratalyoum.com.

Reclamă

Cosmin Olăroiu a semnat un contract valabil pe următorii doi ani cu Emiratele Arabe Unite. Antrenorul român ar urma să aibă un salariu de 5,3 milioane de euro pe sezon.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă finala barajului pentru Conference League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:38

Federico Valverde, despre bătaia cu Tchouameni: “Uneori trebuie să treci prin asta pentru a învăţa”

10:13

Fotbalistul de națională de la Universitatea își anunță plecarea: “Nu știu dacă voi rămâne la Craiova”

10:05

VideoRoad to World Cup: O lungă aşteptare

10:02

Barcelona a început negocierile pentru jucătorul dorit şi de Bayern Munchen

9:50

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea la Antena. Povestea grandioasă a lui Roberto Baggio la Mondialul din 1994

9:37

Cum i-a luat Dinamo faţa Craiovei pentru transfer: “Rotaru era convins, după care s-a schimbat situaţia”

1 Situație dramatică în Liga 1: clubul are mari probleme financiare și caută să-și vândă vedetele 2 Cutremur în handbalul românesc! Campioana se desparte de ZECE jucătoare 3 OUT de la barajul cu Dinamo! Jucătorul de la FCSB a plecat din România şi nu va fi în lot pentru derby 4 EXCLUSIVDecizia lui Florinel Coman în privinţa transferului la FCSB 5 Manchester City a semnat deja cu înlocuitorul lui Pep Guardiola! Fabrizio Romano dă vestea: “100% confirmat” 6 Exod la Manchester City! După Guardiola, clubul a anunțat oficial alte 5 plecări
Citește și