Dan Şucu şi Cristi Săpunaru, „distruşi” după Universitatea Craiova – Rapid 2-1. Imaginile durerii giuleştenilor în Bănie

De Alex Ioniță
Publicat: 30.03.2024, 23:10

Dan Şucu şi Cristi Săpunaru, distruşi după Universitatea Craiova - Rapid 2-1

Dan Şucu şi Cristi Săpunaru, "distruşi" după Universitatea Craiova - Rapid 2-1

Colaj cu Dan Șucu și Cristi Săpunaru / Profimedia

Dan Şucu şi Cristi Săpunaru, „distruşi” după Universitatea Craiova – Rapid 2-1. Celor doi nu le-a venit să creadă faptul că echipa lui Bergodi a pierdut partida.

Reclamă

Duelul dintre Universitatea Craiova și Rapid a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro. Partida a contat pentru a doua etapă din playoff-ul Ligii 1.

Reclamă

Dan Şucu şi Cristi Săpunaru, „distruşi” după Universitatea Craiova – Rapid 2-1

După ultima fază a meciului de pe stadionul „Ion Oblemenco”, la care giuleștenii nu au reușit să egaleze, camerele s-au îndreptat către Cristi Săpunaru, aflat pe banca de rezerve.

Veteranul din apărarea giuleștenilor a fost surprins în timp ce își punea tricoul pe față, semn că nu îi venea să creadă ce s-a întâmplat în timpul partidei.

De asemenea, Dan Șucu a fost surprins în tribune, fiind și el înmărmurit, având în vedere faptul că echipa sa a făcut un pas greșit în lupta pentru titlu. (VEZI IMAGINI CU DAN ȘUCU ȘI CRISTI SĂPUNARU ÎN GALERIA FOTO DE LA FINALUL ARTICOLULUI).

În cadrul acestei partide, Dan Șucu a fost un adevărat ultras, având în vedere că a stat în tribune, alături de galerie. Acesta a fost surprins și în debutul partidei, atunci când cânta alături de suporterii echipei bucureștene.

Fază controversată în Universitatea Craiova – Rapid cu Istvan Kovacs la centru

Fază controversată în Universitatea Craiova – Rapid cu Istvan Kovacs la centru! Înainte de eliminatrea jucătorului din tabăra gazdelor, centralul nu a văzut o fază care ar fi putut schimba soarta jocului.

Totul s-a întâmplat în primele minute ale reprizei secunde, iar momentul i-a șocat pe jucătorii din echipa lui Ivaylo Petev.

În minutul 50 al duelului de pe stadionul „Ion Oblemenco”, Iulian Cristea a fost protagonistul unei faze controversate, în careul celor de la Rapid.

După un atac al oltenilor, fundașul giuleștean și-a degajat balonul direct în mână. Jucătorii Craiovei au reacționat rapid, însă Istvan Kovacs nu a întors faza.

Mai apoi, giuleștenii au pornit pe contra atac, iar Houri a fost nevoit să îl țină pe Hasani, pentru ca acțiunea oaspeților să nu devină una periculoasă.

Istvan Kovacs l-a sancționat imediat pe Houri, care a primit al doilea cartonaș galben și a fost eliminat.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:55 18 apr.

Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

23:41 18 apr.

„FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

22:48 18 apr.

„Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

22:30 18 apr.

Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

22:26 18 apr.

„Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

21:29 18 apr.

VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors