Dinamo transferă pe bandă rulantă! „Câinii”, tot mai aproape să se înţeleagă cu încă un jucător

De Viviana Moraru
Publicat: 2.02.2025, 9:39

Zeljko Kopic

Zeljko Kopic, în timpul unui meci - Hepta

Dinamo continuă transferurile, după ce s-au înţeles deja cu un atacant. „Câinii” sunt foarte aproape să ajungă la o înţelegere şi cu un fundaş central.

Reclamă

Dinamo s-a confruntat cu probleme în defensivă, după ce titularul din prima parte a sezonului, Josue Homawoo, şi-a forţat plecarea. Acesta nu a mai prins transferul în Turcia, însă la ultimul meci, cu Unirea Slobozia, nu a fost titularizat de Zeljko Kopic.

Reclamă

Dinamo transferă pe bandă rulantă! Andrea Hristov, la un pas să semneze cu „câinii”

Andrei Nicolescu a postat o fotografie prin care a anunţat un nou transfer. Stipe Perica, un atacant de 29 de ani, s-a înţeles cu „câinii” şi urmează să fie prezentat oficial.

Conform gsp.ro, Dinamo s-a mai înţeles şi cu un fundaş central- Andrea Hristov e la un pas să semneze cu „câinii”, în această iarnă.

Hristov este un fundaş central bulgar, în vârstă de 25 de ani. El a evoluat ultima dată la Cosenza, echipă din Serie B.

În acest sezon, Andrea Hristov a bifat doar zece meciuri pentru Cosenza, nouă în Serie B, şi unul în Cupa Iliei, oferind şi o pasă de gol. De-a lungul carierei, bulgarul a prins şi 14 partide în naţionala sa, reuşind să marcheze şi un gol.

Dinamo a transferat un atacant cu un CV impresionant

Dinamo a reușit o lovitură pe piața transferurilor și a adus un atacant cu un CV impresionant. Printre alte echipe, acesta a fost legitimat și la Chelsea.

Acesta a fost „prezentat” de Andrei Nicolescu, administratorul special al „câinilor”. Concret, oficialul a postat o imagine pe rețelele de socializare, în care se poate observa un jucător. Totuși, fața acestuia nu este vizibilă.

Potrivit informațiilor oferite de gsp.ro, jucătorul transferat de Dinamo este Stipe Perica, de la Rijeka, formație care ocupă primul loc în campionatul din Croația. Acesta a bătut deja palma cu echipa lui Zeljko Kopic.

Identitatea atacantului a fost confirmată și de tatuajul care apare pe brațul jucătorului din imaginea postată de Andrei Nicolescu.

Stipe Perica a fost „lansat” în fotbal de NK Zadar. Chelsea l-a cumpărat de la echipa din Croația în 2013, în schimbul sumei de 2,45 milioane de euro.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    23:55 18 apr.

    Nicolae Stanciu, în formă maximă! Căpitanul României a înscris, din nou, în Arabia Saudită

    23:41 18 apr.

    „FCSB e Steaua şi cu asta basta!” Intervenţie în forţă în scandalul dintre campioană şi echipa Armatei

    22:48 18 apr.

    „Dorinel nu a fost la prima repriză!” Mircea Rednic, ironii la adresa adversarului după UTA-Sepsi 1-1

    22:30 18 apr.

    Sporting – Moreirense 3-1. Viktor Gyokeres a reuşit o dublă de senzaţie pentru echipa sa

    22:26 18 apr.

    „Să ne trezim la realitate!” Dorinel Munteanu sună adunarea după egalul cu UTA. Ce obiectiv are la Sepsi

    21:29 18 apr.

    VideoNicolae Stanciu şi Andrei Burcă petrec Paştele departe de familie! Nu ratează însă bucatele tradiţionale

    1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors