Elias Charalambous, mesaj războinic cu câteva minute înainte de Farul – FCSB: „Să luăm cele 3 puncte. E singurul nostru scop!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 21.05.2023, 20:12

Elias Charalambous, mesaj războinic înainte de Farul - FCSB

Elias Charalambous / Profimedia

Elias Charalambous a avut un mesaj războinic cu câteva minute înainte de Farul – FCSB, meci ce poate decide campioana în acest sezon al Ligii 1. Antrenorul cipriot a spus că singurul obiectiv al echipei sale este să obţină victoria.

Elias Cjharalambous a spus că nu a trebuit să schimbe multe la echipă pentru că jocul a funcţionat în ultimele etape.

Elias Charalambous, mesaj războinic cu câteva minute înainte de Farul – FCSB

Ultimele luni au fost foarte intense. Avem un meci foarte important. Acestea sunt meciurile încare jucătorii să îşi arate personalitatea. Sper să jucăm bine şi să luăm cele 3 puncte, acesta este obiectivul nostru. Astfel de meciuri se decid la cele mai mici detalii. E important ceea ce pregăteşti în timpul săptămânii, dar micile detalii sunt importante. Nu am avut de ce să schimbăm multe pentru că echipa mergem.

Ne adaptăm la fiecare meci. Am hotărât să începem cu Octavian Popescu. În fiecare meci, primele 15-20 de minute sunt importante. Trebuie să fim bine organizaţi. Şi ei ne-au analizat pe noi şi au decis că acesta este cel mai bun 11 pe care îl pot trimite împotriva noastră. Contează mult cum vom juca. Trebuie să începem bine, dar important este să terminăm la fel„, a spus Elias Charalambous cu câteva minute înaintea derby-ului Farul – FCSB.

Elias Charalambous, ofensivă totală spre titlu. Coman, Compagno şi Octavian Popescu atacă „tronul Regelui”

Elias Charalambous joacă totul pe cartea atacului în Farul – FCSB şi a lansat o ofensivă totală spre titlu. A trimis în teren cei mai bine cotaţi jucători de atac.

Vârful de lance este chiar golgheterul Andrea Compagno. Atacantul italian a reuşit să marcheze de 19 ori în Liga 1 în acest sezon, dintre care 14 goluri au fost în tricoul celor de la FCSB.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

0:08 VideoUltraşii lui FC U Craiova au vrut să intre în vestiare peste jucători! Au aruncat cu torţe în jandarmi 12
23:56
„Aţi ieşit de pe teren ca o vedetă” Reacţia lui Mircea Rednic, după Dinamo – UTA 2-0. Ce a spus despre salvarea „câinilor”
12
23:43
Nebunie pe stadion, după retrogradarea lui FC U Craiova 1948! Ultraşii au aruncat cu scaune şi l-au înjurat pe Adrian Mititelu
12
23:38
Scene incredibile la Dinamo – UTA! Presiunea şi-a spus cuvântul şi lui Zeljko Kopic i s-a făcut rău
12
23:30
Când se joacă meciurile de baraj Dinamo – Csikszereda şi FC Botoşani – CS Mioveni, pentru menţinerea/promovarea în Liga 1
12
23:10
Dinamo – UTA 2-0! Dinamo şi FC Botoşani vor juca baraj pentru menţinerea în Liga 1. FCU Craiova şi FC Voluntari au retrogradat
12
22:56
VIDEO & FOTOUltraşii lui PSG şi-au luat la revedere de la Kylian Mbappe! Imagini fabuloase de pe Parc des Princes
12
22:50
Românii au dat recital pentru Gaziantep: dublă Dennis Drăguş, trei assist-uri Alex Maxim
12
22:11
Mesajul afişat de fanii lui Dinamo pentru Mircea Lucescu în timpul meciului capital pentru salvarea de la retrogradare
12
22:00
VIDEOPAOK – Olympiacos 2-0 a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Răzvan Lucescu continuă asaltul spre titlu, după victoria uriaşă din derby