Florin Răducioiu l-a taxat pe Mirel Rădoi, după Universitatea Craiova – Petrolul 2-1: „Nu-mi place”

Publicat: 16.10.2022, 16:44

Florin Răducioiu l-a criticat pe Deian Sorescu

Florin Răducioiu a dezvăluit detaliul care l-a surprins în jocul FCSB-ului cu CFR Cluj

Florin Răducioiu/ Profimedia

Universitatea Craiova a obţinut o victorie dramatică cu Petrolul. Rivaldinho a marcat în minutele de prelungiri ale meciului de pe „Ion Oblemenco”. Oltenii au suferit pe parcursul meciului, „lupii galbeni” fiind cei care au deschis scorul.

Florin Răducioiu a analizat partida celor de la Universitatea Craiova, şi nu a fost încântat de jocul prestat de echipa lui Mirel Rădoi. Fostul internaţional român susţine că tehnicianul oltenilor nu a reuşit să-şi impună propriul stil de joc, iar acest fapt se observă în inconstanţa echipei.

„Nu mă entuziasmează foarte mult jocul Craiovei lui Rădoi. Au avut câteva ocazii de gol, hai să fim sinceri acum! Dar nu are un stil de joc implementat de el de atât timp. Nu-mi place! Are anumite momente ale jocului în care, prin câteva acţiuni individuale, reuşeşte să creeze ocazii de gol.

Câteva acţiuni colective puţine, mai ales pe banda dreaptă. Câteva faze interesante, dar nu mă entuziasmează, sincer, jocul lui. Repet, nu sunt antrenor, evident. Nu mi-a plăcut niciodată apărarea cu trei fundaşi centrali. Dar, repet, el este antrenor şi hotăreşte propria tactică. Este un joc care nu mă entuziasmează şi nu îmi place.

Rămâne de văzut, cum el însuşi a spus: <<trebuie să dăm mai multă continuitate rezultatelor!>>. Dar rezultatele trebuie să fie o consecinţă a unui stil de joc pe care el încă nu îl are”, a declarat Florin Răducioiu, potrivit Prima Sport.

Sorin Cârţu, impresionat de doi jucători, după Universitatea Craiova – Petrolul 2-1

Sorin Cârţu s-a declarat nemulţumit de faptul că Universitatea Craiova a obţinut victoria in extremis cu Petrolul. În ciuda acestui fapt, oficialul clubului oltean a lăudat schimbările făcute de Mirel Rădoi.

Remarcaţii lui Cârţu au fost Andrei Ivan şi Jovan Markovic. Cel din urmă a fost introdus în minutul 70, în locul lui Sergiu Hanca.

„Când iei 3 puncte, te bucuri. Nu sunt mulţumit, dar când dai gol sau primeşti în minutul 90, mai pui şi pe şansă şi pe neşansă. Puteam să dăm gol mai devreme. Au fost nişte şuturi periculoase, cu puţină şansă puteau să intre în poartă. Eu zic că a mizat bine şi a schimbat foarte bine Mirel.

Nu înţeleg ce se întâmplă şi nu găsesc o rezolvare. Chiar şi eu am avut o discuţie şi le-am spus că tot ce ni se întâmplă, ni se întâmplă în primul sfert de oră din repriza a doua. A intervenit bine Arlauskis, dar la faza aia trebuia şi el ajutat. A avut un reflex deosebit.

Ivan şi Markovic sunt jucători care creează frisoase printre echipe. Vin şi după nişte accidentări, în special Andrei. Sunt puţin în urmă cu ritmul de joc. Ei sunt importanţi pentru noi. Markovic a avut o perioadă cu două meciuri excelente, dar aşa e la vârsta lui. Mă bucur pentru Rivaldinho, a mai apărut cu gol care a fost anulat aiurea la partida cu Mioveni”, a declarat Sorin Cârţu, pentru Digi Sport.

10:47 FotoFCSB a sărbătorit pe manele titlul! Tavi Popescu, „transformat” pe dedicaţia lui Florin Tănase. Miculescu a „aruncat” cu bani! 10:21 Andre Villas-Boas este noul preşedinte de la FC Porto! A pus capăt unei domnii de peste 40 de ani 10:05 Foto„Campioanele din spatele campionilor!” Iubitele şi soţiile jucătorilor de la FCSB au radiat de fericire la sărbătoarea de titlu 9:56 Video„Ai cuvintele la tine, copile” Darius Olaru, schimb de replici savuros cu Alex Băluţă. Imagini memorabile cu jucătorii de la FCSB 9:02 Gabi Balint, ironie uluitoare după ce FCSB a câştigat titlul! Mesajul care îi va provoca o criză de nervi lui Gigi Becali 8:48 Foto„Prințișorul Craiovei”, mărturisiri teribile despre adevărata dramă din familia lui: „Am trăit cu 50 de euro pe săptămână!” 8:41 „E lipsă de respect!” Întrebarea care l-a scos din minţi pe Gică Hagi, după ce FCSB a devenit campioana României 8:32 Mihai Stoica a dezvăluit cine i-a spart arcada la petrecerea de titlu a FCSB-ului! Răspuns savuros: „A scăpat şi fără galben” 8:22 „Am făcut ofertă!” Gigi Becali, asalt total pentru un jucător al lui Gică Hagi. Răspunsul primit imediat de la Gică Popescu 0:05 Gică Hagi, discurs uriaş după ce FCSB a câştigat campionatul: „Trebuie să vorbim mai puţin şi să-i felicităm!” Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială