Gabi Balint l-a analizat pe atacantul dorit de FCSB. Mesaj important pentru Gigi Becali: „Ratează foarte mult”

De Alex Ioniță
Publicat: 10.12.2023, 9:04

Gabi Balint l-a analizat pe atacantul dorit de FCSB

Gabi Balint l-a analizat pe atacantul dorit de FCSB

Gabi Balint, în cadrul emisiunii AS.ro LIVE / AS.ro

Gabi Balint l-a analizat pe atacantul dorit de FCSB. Legenda Stelei a vorbit despre jucătorul pe care Gigi Becali vrea să îl aducă în lotul pregătit de Elias Charalambous.

Reclamă

Este vorba despre David Ankeye, de 21 de ani. Atacantul din Nigeria se află sub formă de împrumut la Sheriff Tiraspol, de la formația tunisiană Hammam Sousse. Chiar Gigi Becali a dezvăluit faptul că negocierile cu echipa de peste Prut se învârt în jurul sumei de 1,1 milioane de euro.

Reclamă

Gabi Balint l-a analizat pe atacantul dorit de FCSB. Fostul internațional a tras un semnal de alarmă

Gabi Balint, care a pregătit-o pe Sheriff Tiraspol în trecut, a dezvăluit faptul că Ankeye nu joacă pe stilul celor de la FCSB. Legenda clubului Steaua București a spus că l-a urmărit pe nigerian și a tras primele concluzii:

„Am înțeles că e un atacant înalt, care își creează multe ocazii. A fost în Tunisia în la o echipă din liga a doua și după a fost împrumutat la Sheriff.

El are o clauză de cumpărare de 100-200.000 de euro pe care Sheriff sigur o va activa și va cere apoi un milion, un milion și ceva pe el. 

El are nevoie de pase multe, ratează foarte ușor. El nu e pe stilul FCSB cu centrări. Marchează puțin, ratează foarte mult”, a spus Gabi Balint, potrivit digisport.ro.

David Ankeye a jucat, până în momentul de față, 24 de partide pentru cei de la Sheriff Tiraspol. A marcat în total 8 goluri și a oferit 2 pase decisive în toate aceste meciuri.

În momentul de față, atacantul de 21 de ani este cotat la suma de 1 milion de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt. În cariera sa a mai jucat pentru: Sido FC și Hammarby, iar în cele din urmă a ajuns la Hammam Sousse, echipă care l-a împrumutat la Sheriff Tiraspol.

Echipa de peste Prut îl va achiziționa pe tânăr la finalul acestui împrumut, iar mai apoi, cel mai probabil, va lua în considerare vânzarea acestuia.

Concurenţă uriaşă pentru atacantul dorit de Gigi Becali la FCSB, David Ankeye

Concurenţă uriaşă pentru atacantul dorit de Gigi Becali la FCSB, David Ankeye. Atacantul a fost propus mai multor echipe, iar CFR Cluj a făcut şi ea o ofertă pentru atacantul nigerian.

Potrivit playsport.ro, Ankeye va pleca mai mult ca sigur în iarnă de la Sheriff Tiraspol, însă Gigi Becali va duce o luptă serioasă pentru a-i obţine semnătura.

Ankeye a fost urmărit în ultima perioadă de scouterii mai multor cluburi, iar referinţele pe care le are sunt unele pozitive.

Cel mai probabil, Sheriff Tiraspol se gândeşte că poate face o afacere foarte bună cu vânzarea nigerianului, care este urmărit de mai multe cluburi.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
20:25

UTA – Sepsi 0-1. Continuă lupta în play-out-ul Ligii 1. Oțelul – Unirea Slobozia 2-0

20:21

EXCLUSIVSurpriza pregătită de campioană înaintea derby-ului cu CFR Cluj! Ce jucător va titulariza Gigi Becali

20:04

LIVE VIDEOA doua sesiune de antrenamente a Marelui Premiu al Arabiei Saudite e ACUM în AntenaPLAY

19:36

„E patron şi şofer de autocar” Dezvăluiri incredibile despre Mihai Rotaru. Ce se întâmplă, de fapt, la Craiova

19:36

„Dacă aș fi avut 10 schimbări, 10 aș fi făcut!” Adrian Mihalcea și-a făcut praf jucătorii după 0-2 cu Oțelul

19:25

Anunț important despre viitorul lui Horațiu Moldovan! Decizia luată de oficialii lui Sassuolo

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 5 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s