Gică Hagi continuă să fie „Rege” în Liga 1 cu Farul: „V-am spus încă din prima zi”. Ce a declarat despre „eroul” Denis Alibec

Publicat: 16.09.2022, 23:37

Gică Hagi, într-o conferinţă de presă

Mesajul primit de Gică Hagi de la Alexi Pitu

Gică Hagi, într-o conferinţă de presă / Hepta

Gică Hagi a oferit prima reacţie după ce Farul s-a impus pe terenul celor de la Petrolul, cu scorul de 3-1. „Regele” a declarat că echipa sa încă nu se află la potenţial maxim. În privinţa lui Denis Alibec, antrenorul constănţenilor a mărturisit că s-ar bucura dacă ar face parte din lotul convocat de Edi Iordănescu pentru meciurile din Liga Naţiunilor.

Farul şi-a consolidat poziţia de lider în Liga 1, după victoria clară obţinută la Ploieşti. Constănţenii s-au impus graţie golurilor marcate de Denis Alibec şi Enes Sali.

Gică Hagi continuă să fie „Rege” în Liga 1 cu Farul

Gică Hagi a analizat jocul prestat de echipa sa în partida cu Petrolul. „Regele” a lăudat prestaţia „Lupilor galbeni”, şi a mărturisit că jucătorii săi mai au de lucrat pentru a-şi atinge potenţialul maxim.

Totodată, Gică Hagi speră ca Denis Alibec să facă o figură frumoasă la echipa naţională, în cazul în care va fi convocat de Edi Iordănescu, pentru partidele de luna aceasta, din Liga Naţiunilor.

„Sunt fericit, în deplasare, cu o echipă foarte bună care ataca pozițional foarte periculos. Știam că trebuie să avem posesie și construcție, iar în atac să facem combinații. La un moment dat am căzut, au venit peste noi, era normal pentru că trebuia să conservăm rezultatul.

În prima zi v-am spus că avem o echipă talentată. Din păcate nu suntem la potențial maxim, mai avem nevoie de timp. Mai avem de lucrat. Eu zic că e ok (n.r. – că vine pauza competițională), jucătorii se odihnesc și trebuie să începem la fel când ne întoarcem. Avem o academie bună, cu mentalitate de campioni.

(N.r. – Alibec?). Nu mă bag, nu e problema mea cine se duce. Selecția o fac ceilalți. Mă bucur pentru cei care merg la loc. E bine pentru că reprezinți România și sper să facă treabă bună la toate categoriile”, a declarat Gică Hagi, la Digi Sport, la finalul partidei dntre Petrolul şi Farul.

Denis Alibec speră să fie convocat la echipa naţională. Ce a declarat după „dubla” din Petrolul – Farul 1-3

Denis Alibec speră să fie convocat la echipa naţională, după ce a marcat o „dublă” de senzaţie în Petrolul – Farul 1-3. Atacantul a ajuns la patru goluri marcate, în ultimele şase runde, şi ţinteşte meciurile „tricolorilor” din această lună. România – Finlanda va fi în exclusivitate pe Antena 1 şi AntenaPlay, pe 23 septembrie, de la ora 21:45.

Denis Alibec i-a transmis un mesaj lui Edi Iordănescu, înaintea meciurilor echipei naţionale din această lună. Atacantul speră să fie convocat, în ciuda faptului că nu a aflat nicio veste din partea oficialilor FRF.

„Nu eu decid lotul. Sper să fiu acolo. Sunt cam secretoşi, nu am avut nicio discuţie cu selecţionerul. Să sperăm că vom da câţiva jucători, chiar merităm”, a declarat Denis Alibec, la Digi Sport, după partida dintre Petrolul şi Farul.

După cele două goluri marcate în ăprima repriză a meciului de pe „Ilie Oană”, Denis Alibec a pasta decisiv pentru Enes Sali, care a marcat în minutele de prelungiri.

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi