Gică Hagi, după FCSB – Farul 3-2: „Ce mă îngrijorează? E prea mult pentru mine!” Ce a spus despre Alibec

De Alex Ioniță
Publicat: 9.08.2024, 23:59

Gică Hagi, după FCSB – Farul 3-2: „Ce mă îngrijorează? E prea mult pentru mine! Ce a spus despre Alibec

Gică Hagi, în timpul unui meci/ Profimedia

Gică Hagi a avut un discurs realist după FCSB – Farul 3-2. Hagi a spus că îl îngrijorează faptul că echipa sa a pierdut al treilea meci în primele 5 etape. Partida dintre FCSB și Farul Constanța s-a încheiat cu scorul de 3-2 și a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro. Duelul a contat pentru etapa cu numărul 5 a sezonului de Liga 1.

Hagi a spus că încă nu ştie care este situaţia lui Denis Alibec şi că va avea o discuţie cu el pentru a putea să îl debuteze.

Gică Hagi, după FCSB – Farul 3-2

„30 de minute am dus foarte bine jocul. Ușor, ușor, după ce am înscris, nu am mai fost așa de agresivi. Știam că adversarul are calitate. A venit acel gol în prima repriză, în ultimul minut. Am făcut niște greșeli care te costă și asta e. Au împins jocul mai bine în repriza a doua, au pus presiune, noi nu am știut să gestionăm.

Nu trebuia Casap să fie acolo la penalty, el e mijlocaș. În fotbal, orice e posibil, o să tragem concluzia. Mă aștept ca de la jucătorii care au intrat de pe bancă să aducă ceva, cum au făcut adversarii. Trebuia să fim mai clari în teren.Mă îngrijorează, avem 3 înfrângeri în 5 etape. Mi se pare mult. Nu știu cum va juca Alibec, încă nu pot să mă pronunț. Vom vedea ce va fi”, a spus Gică Hagi, la digisport.ro.

Fază controversată în FCSB – Farul!

Fază controversată în FCSB – Farul! Istvan Kovacs i-a acordat o lovitură de la 11 metri campioanei, după ce Adrian Șut a căzut în careul echipei lui Gică Hagi.

Înainte de această lovitură de la 11 metri, scorul partidei de pe stadionul „Steaua” era de 2-2.

În minutul 90 al duelului din Ghencea, în timpul unui atac al FCSB-lui, Adrian Șut s-a prăbușit în careu, iar în zona acestuia se afla Carlo Casap.

Chiar dacă inițial Istvan Kovacs nu a văzut niciun contact între cei doi, arbitrii din camera VAR l-au chemat pe central la monitor, pentru a revedea faza.

Pe reluări s-a văzut că Adrian Șut a fost călcat de jucătorul celor de la Farul. Astfel, Istvan Kovacs i-a acordat o lovitură de la 11 metri campioanei, care a fost transformată de Darius Olaru, în minutul 90+4.

Echipele de start în FCSB – Farul:

FCSB: Târnovanu – Antwi, Dawa, Chiricheș, Panțîru – Alhassan, Edjouma – Ștefănescu, Luis Phelipe, Musi – D. Popa

Rezerve: A. Vlad – V. Crețu, Haruț, Ad. Șut, Miculescu, Kiki, Lixandru, Pandele, Al. Băluță, Olaru, Ngezana

Antrenor: Elias Charalambous

Farul: Buzbuchi – M. Popescu, M. Bălașa, Henrique, Cr. Ganea – Vînă, Nedelcu, Grameni – G. Iancu, Rivaldinho, Grygorian
Rezerve: Ducan – D. Grosu, Dănuleasa, Sîrbu, Quiros, Dican, Radaslavescu, Casap, A. Ciobanu, Doicaru, Al. Stoian

Antrenor: Gheorghe Hagi

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

10:08

Ana Bărbosu, mesaj superb pentru Sabrina Voinea și Jordan Chiles, după decizia TAS: „Acesta este visul meu”

9:56

„Nu i-a oprit nimeni să joace în cupele europene!” Mihai Stoica, replică dură pentru Dorinel Munteanu

9:41

Americanii au făcut spectacol în ștafetele de 4×400 de metri de la Jocurile Olimpice 2024! Nou record olimpic la masculin

9:23

Cum a reacţionat Dan Şucu, după ce Rapid a rămas fără victorie în Liga 1! Gestul făcut după egalul cu Gloria Buzău

9:13

România și SUA au bătut palma, dar CIO și FIG nici nu au vrut să audă! Scenariul refuzat de cele două foruri

9:05

“Românii, niște plângăcioși!” Americanii au luat “foc”, după ce Ana Maria Bărbosu a câştigat medalia de bronz

1 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 2 FotoNadia Comăneci le-a cerut explicaţii arbitrelor după ce România a ratat dramatic bronzul la sol: „Am fost la arbitra şefă”s 3 FotoArmand Duplantis şi-a doborât recordul mondial în proba de săritură cu prăjina! Este al nouălea record mondial pentru suedez!s 4 FotoSchimbare radicală anunţată de Ion Ţiriac, la cinci zile după ce miliardarul i-a promis un cadou uriaş lui David Popovicis 5 FotoJordan Chiles s-a aşezat în genunchi la festivitatea de premiere, după ce i-a „suflat” bronzul româncei Ana Maria Bărbosus 6 FotoSuma pe care o va primi lunar, pentru tot restul vieţii, Novak Djokovic de la statul sârb, după ce a devenit campion olimpic!s