Gigi Becali a anunţat primul jucător care semnează cu FCSB: „N-ai văzut că i-a rupt chiloţii?”

Gigi Becali a anunţat primul jucător care semnează cu FCSB. Patronul roş-albaştrilor a anunţat că i-a transmis lui Valentin Creţu că îi va prelungi din nou contractul.

Gigi Becali s-a arătat încântat de devotamentul de care dă dovadă Valentin Creţu, dar şi de determinarea pe care o arată pe teren.

Gigi Becali a anunţat primul jucător care semnează cu FCSB

„Nu ai văzut că i-a rupt chiloţii? A auzit că iar îi prelungesc contract. I-am transmis că îi prelungesc iar contractul. Îi fac pe 6 luni, ca să bage motor. Îi bag doar Micheline. Păi dacă i-a rupt chiloţii? Îl vedeţi pe Creţu că fugă de minge?”, a spus Gigi Becali la primasport.ro.

Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Rapid 2-2

El este jucătorul care a fost făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Rapid, scor 2-2, în ultima etapă a turului din play-off. Patronul roş-albaştrilor a reacţionat imediat la finalul derby-ului de pe Arena Naţională şi l-a atacat în direct pe David Miculescu.

David Miculescu a semnat o ratare incredibilă, din trei metri, în prima repriză. Nu a mai revenit pe teren după pauză.

Eu jucătorii care nu mingea, eu am o mentalitate care nu am auzit-o la specialişti. Eu sunt un amator, dar eu zic aşa. Când tu nu ai mingea, sau mingea nu vine la tine… cred eu că tu te ascunzi. Că te ascunzi, nu îţi place de minge!

Dacă mingea nu vine la tine… la Radaslavescu venea mingea la el, nu se ascunde. Are tupeu. Dacă mingea nu vine la tine, cu mine ai o problemă. Eu cred că tu te ascunzi de minge, ţi-e frică. Ţi-e teamă. Ori eşti bărbat… Tu nu ai voie să ratezi de aici. Ţi-e frică.

Du-te caută mingea! Încă zic că am găsit atacant, dar acum trebuie să îl scot. Îl trec prin foc, ca să îl ard ca argintul. Ţi-e frică de minge, nu eşti fotbalist pentru mine! Eu vă văd când vă ascundeţi de minge. Bă, eu vă văd când vă ascundeţi. Te ascunzi, te văd!„, a declarat Gigi Becali la primasport.ro.

FCSB – Rapid 2-2! Derby spectaculos pe Arena Naţională. Echipa lui Charalambous mai are de aşteptat până să devină campioană

Pe Arena Naţională, în faţa a peste 45.000 de spectatori, gazdele au început cu un gol al lui Florinel Coman, anulat pentru ofsaid în minutul 3. FCSB a deschis totuşi scorul, prin Darius Olaru, în minutul 10. Rapidul a avut o reacţie incredibilă şi a preluat conducerea în numai patru minute. Mai întâi a egalat Krasniqi (min. 12), apoi Albion Rrahmani a înscris şi el (min. 16) şi giuleştenii conduceau cu 2-1. În minutul 21 a marcat şi Hasani pentru Rapid, însă golul a fost anulat pentru ofsaid la Rrahmani.

Elevii lui Charalambous au ratat incredibil în minutul 39, prin Miculescu, care a lovit prost balonul cu capul, din careul mic, trimiţând peste poartă. La pauză Charalambous l-a aruncat în luptă şi pe Alexandru Băluţă, iar acesta a egalat în minutul 57, din pasa lui Radunovic. Aioani a intervenit, în minutul 64, la şutul lui Florinel Coman, iar până la final, în ciuda dominării clare a roş-albaştrilor, nu s-a mai înscris, meciul terminându-se la egalitate, 2-2.

În clasament, FCSB este lider, cu 45 de puncte, iar Rapid e pe locul 5, cu 29 de puncte.

• Southampton – Leeds, finala play-off-ului de promovare, e pe 26 mai, de la ora 17:00, live în AntenaPLAY
  • Marele Premiu de la Monaco e live în AntenaPLAY, în perioada 24-26 mai
  • Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

15:56 Rolul pe care îl are Mircea Lucescu la „noul Rapid”, propus de Dan Şucu după venirea lui Neil Lennon: „Îi mulțumesc” 15:32 FotoNeil Lennon e noul antrenor al Rapidului! Anunţul oficial făcut de giuleşteni 15:23 Sepsi s-a despărţit de 7 jucători! Unul dintre ei a fost dorit de Gigi Becali la FCSB 15:01 Ovidiu Popescu, prima reacţie după ce a plecat de la FCSB: „Visul mi s-a îndeplinit” 14:34 Lovitura uriaşă dată de Neluţu Varga şi Dan Petrescu la CFR Cluj: „Am făcut primul transfer și este unul formidabil” 14:29 Sorana Cîrstea, învinsă în primul tur de la Strasbourg 13:52 Formula 1, lider de audienţă cu Marele Premiu de la Imola. MP al Principatului Monaco, duminică, 15:45, Antena 1 şi AntenaPLAY 13:39 FotoMilionară celebră, acuzată că a furat mobilă şi mai multe covoare persane. Femeia de 32 de ani este căutată şi de Fisc 12:48 EXCLUSIVAryna Sabalenka, primul nume uriaş din circuit care vorbeşte despre situaţia Simonei Halep! Mesaj special pentru Simona 12:37 FotoCât de frumoasă şi ce studii are unica fiică a lui Sabin Ilie. Melissa întoarce toate privirile Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase