Gigi Becali, după ce Farul a smuls un punct cu FCSB: „Era ziua lui naşu’. Mi-ar părea rău să nu se ducă în play-off”

Publicat: 6.02.2024, 12:09
Actualizat: 7.02.2024, 17:36

Gigi Becali a izbucnit în lacrimi în timpul derby-ului cu Universitatea Craiova

Gigi Becali, în cadrul unui eveniment - Profimedia Images

Gigi Becali a făcut mai multe declaraţii despre naşul Gică Hagi după ce Farul a smuls un punct cu FCSB, 1-1, în prelungirile partidei de pe Arena Naţională. „Mi-ar părea rău să nu ajungă în play-off”, e concluzia lui Becali.

„Era ziua lui naşu’, să mănânce naşul bătaie, nu era bine. M-am gândit, e naşul meu, până la urmă să mai ia un punct, mi-ar părea rău să nu se ducă în play-off Gică. Am făcut egal, dar am câştigat încredere. Ori cu 11, ori cu 9…am văzut jocul echipei, nu le-am dat nicio şansă celor de la Farul.

Nici măcar o şansă, jucăm foarte bine. Mi-a dat încredere ca şi cum am fi câştigat. A demonstrat FCSB că e echipă puternică, că nu are probleme. Fără Olaru, fără Coman, el a fost la jumate, trebuie să ia antibiotic, are gâtul inflamat.

Niciodată nu am avut o linişte la un rezultat, nici bătaie nu am luat, a jucat echipa bine, şi plus de asta…s-a şi egalat, şi Gică mulţumit, a zis că sunt fericiţi. Ai văzut ce a zis jucătorul, că dacă nu pierd meciul le dau primă.

Cu alte cuvinte, au jucat foarte atenţi, să nu piardă meciul. Gică, mulţumit, fericit, de ziua lui. Şi eu la fel, de cum mi-a jucat echipa. Gică, când face după meci, e în vria meciului, nu trebuie să iei în seamă”, a spus Becali, citat de fanatik.ro.

Gică Hagi a răbufnit, după golul anulat în meciul cu FCSB

Gică Hagi a răbufnit, după golul anulat în meciul cu FCSB. „Regele” a declarat că Louis Munteanu nu se afla în poziţie de ofsaid, în momentul în care a marcat. Acesta nu a înţeles cum arbitrii au anulat reuşita atacantului său, declarând că Joyskim Dawa se afla în careu.

De asemenea, Hagi a mai declarat că echipa sa trebuia să primească nu mai puţin de trei penalty-uri, în duelul de pe Arena Naţională, iar cu acestea ar fi trebuit să câştige partida.

„E atât de clar, incredibil! La Grameni nu a fost penalty? La Louis galben, şi stă etapa viitoare. Îmi vine să râd. La gol…la noi a fost penalty cu Voluntari, şi acum a fost foarte clar. Trecuseră cinci minute şi mergeau, tată, mergem înainte. Ne plângem, dar din păcate există şi lucrurile acestea, am avut trei penalty-uri în repriza a doua. Nu iau meritele FCSB-ului, ne-a scos Buzbuchi, au avut ocazii.

Nu e meseria mea arbitrajul, trebuie să fac schimbări la pauză, dacă echipa nu merge, să ştiu pe cine să bag. Eu trebuie să recunosc că am fost slabi în prima repriză, ofensiv zero. Cum să fie offsaid, cu Dawa un metru în careu, Louis Munteanu cu picioarele în afara careului. Ne ducem în ridicol, e prea mult!

Au pus liniile. Dawa e în careu, Louis afară. Se ia umărul. Şi cum să fie offsaid…ce, e panteră, girafă? Ce are, mă? Ce corp să aibă să fie în offsaid.

Dar eu ce am văzut pe teren…pe Louis îl atinge, la spate. La Grameni penalty, 200%. Ne daţi galben, e luptă…”, a declarat Gică Hagi, la conferinţa de presă.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta