Gigi Becali l-a desfiinţat pe Billel Omrani, după FCSB – CFR Cluj 0-1: „Gata, cam la revedere! A pierdut toate mingile!”

Publicat: 15.12.2022, 22:56

Gigi Becali a vorbit despre Malcom Edjouma

Gigi Becali l-a desfiinţat pe Billel Omrani

Gigi Becali este patronul FCSB / Inquamphotos / Inquam Photos via Hepta

Gigi Becali l-a desfiinţat pe Billel Omrani, după FCSB – CFR Cluj 0-1. Patronul FCSB a spus că Billel Omrani are zilele numărate la FCSB. Atacantul francez a fost dur contestat de Gigi Becali.

Gigi Becali a spus că prefera ca David Miculescu să fie titular, în locul lui Billel Omrani, în partida cu CFR Cluj.

Gigi Becali l-a desfiinţat pe Billel Omrani, după FCSB – CFR Cluj 0-1

Am făcut o greșeală eu. Trebuia să joace David Miculescu de la început, ca atacant. Și ar fi fost alta situația. Omrani deja nu mai… cam la revedere cu el! A pierdut toate mingile. Asta e, o să plece în vară și cu asta basta. Poate asta vrea, să rămână tot timpul liber. Poate asta-i place lui.

Am zis că e mai atacant decât David Miculescu. Și Cordea a fost mort, trebuia să joace Miculescu în dreapta, Cordea n-a avut nicio realizare”, a spus Gigi Becali la primasport.ro.

FCSB a pierdut derby-ul cu CFR Cluj

FCSB – CFR Cluj 0-1. Echipa lui Dan Petrescu a fost prea puternică pentru Leo Strizu și Mihai Pintilii. Roș-albaștrii s-au văzut învinși în derby-ul de pe Arena Națională. Ardelenii au egalat liderul Farul. După o primă repriză fără ocazii, FCSB și CFR Cluj au oferit un adevărat spectacol după pauză. Au fost ocazii mari de ambele părți. Oaspeții au fost însă cei care au plecat acasă cu toate punctele.

Prima ocazie a FCSB-ului a venit în minutul 49, când Scuffet a respins în față un șut al lui Malcom Edjouma. CFR Cluj a replicat prin Boateng, care a reluat puțin pe lângă poartă din centrarea lui Deac.

Au urmat alte două ocazii mari pentru CFR, ratate, pe rând, de Andrei Burcă și Cristi Manea. Ulterior, apărarea FCSB-ului a cedat și a venit deschiderea scorului. Janga a înscris din câțiva metri în minutul 69, după o minge respinsă de Andrei Vlad la o lovitură liberă.

FCSB a avut șansa să egaleze prin Florinel Coman, care a șutat direct în Scuffet din situație de unu versus unu. Un minut mai târziu, Edjouma și Șut au reușit o combinație de efect în careul CFR-ului, însă șutul francezului a fost peste poartă.

În urma succesului de pe Arena Națională, CFR Cluj a acumulat 44 de puncte, tot atâtea câte are și liderul Farul, însă ardelenii sunt dezavantajați de meciurile directe cu echipa lui Gică Hagi. De cealaltă parte, FCSB a rămas pe poziția a patra, cu 35 de puncte.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17:58 Gigi Becali, sfătuit să insiste pentru jucătorul pe care vrea să-l transfere la FCSB: „Ar ajuta foarte mult” 17:49 VIDEOGabriel Bortoleto, pole position la Cursa de Formula 2 de la Imola (duminică, 11:00 în AntenaPLAY). Sprint-ul, sâmbătă la 15:15 17:46 FotoSoţia lui Cristi Tănase, acuzaţii şocante la adresa lui „Dodel”: „Pe mama a strâns-o de gât! Consumă mult alcool, ţipă, urlă!” 17:37 În timp ce Gigi Becali îl aşteaptă să se întoarcă la FCSB, Malcom Edjouma a primit o altă ofertă din Liga 1: „E un jucător bun” 17:27 Braga – Porto e meciul ultimei etape din Liga Portugal, LIVE în AntenaPLAY! Luptă stânsă pentru grupele Europa League. Programul 17:16 Bellator Champions Series Paris e LIVE VIDEO în AntenaPLAY, de la ora 19:00. Patrick Mix – Magomed Magomedov e main-event-ul 16:58 FotoRevenire de senzaţie a unuia dintre „Rockefellerii României”! Decizia importantă luată de milionarul român 16:50 VIDEOSantiago Ramos, pole position în Cursa de Formula 3 de la Imola (duminică, 09:30, AntenaPLAY). Sprintul e sâmbătă, de la 11:05 16:32 Edi Iordănescu a anunțat lotul preliminar de stranieri pentru amicalele din iunie! România – Liechtenstein va fi LIVE pe Antena 1 16:28 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 17 mai Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta