„Hai, Mourinho, găseşte-ţi echipă!”. Mircea Rednic, exasperat de fanii UTA-ei. Dezvăluiri despre scandalul din vestiar

De Alex Masgras
Publicat: 18.03.2024, 20:00

Mircea Rednic, în timpul unei conferinţe de presă / Antena Sport

Mircea Rednic este exasperat de fanii UTA-ei. „Bătrâna Doamnă” s-a impus dramatic în prima etapă din play-out. Echipa lui Mircea Rednic a câştigat cu 4-3, la capătul unui meci nebun. Formaţia din Arad a marcat golul victoriei în minutul 90+6, după ce fusese egalată în minutul 90+2.

Mai mult, inspiraţia lui Mircea Rednic a fost decisivă. Toate cele patru goluri ale arădenilor au fost marcate de jucători care au fost introduşi pe parcursul meciului de către antrenorul de 61 de ani.

Mircea Rednic, exasperat de fanii UTA-ei: „S-ar putea să îmi pierd eu răbdarea şi s-ar putea să nu fie bine”

Mircea Rednic a avut şi un mesaj dur pentru fanii „Bătrânei Doamne”, după victoria dramatică cu FC Voluntari. Rednic s-a săturat de toate indicaţiile date dinspre tribună şi le-a cerut fanilor să aibă răbdare.

„Ne dorim mereu cele 3 puncte. Sunt fericit de jucători, de felul cum au reacţionat. Patru goluri date de jucătorii care au intrat. Asta vreau să facă jucătorii care intră. Îi felicit. Mi-au demonstrat că pot să mă bazez pe ei. Mergem înainte, e un pas.

La pauză au fost vreo două incidente urâte, care nu trebuie să se întâmple în vestiar. Câteva reacţii care mie nu mi-au plăcut. Eu am răbdare, experienţă. Eu iert, dar nu uit. Din discuţiile pe care le-am avut cu doi jucători, acolo, ceilalţi au reacţionat bine.

Victorie meritată. Încă odată, răbdare UTA-iştilor, că m-am săturat de câte sfaturi şi câte indicaţii daţi. Toţi sunteţi Mourinho. Haide Mourinho, găseşte-ţi echipă şi poate mă lasă şi pe mine lumea în pace. Că s-ar putea să îmi pierd eu răbdarea şi s-ar putea să nu fie bine. Păcat de tot ce s-a întâmplat aici.”, a declarat Mircea Rednic, la digisport.ro.

După acest meci, UTA a ajuns pe locul 9 şi are 23 de puncte. De partea cealaltă, FC Voluntari rămâne pe loc direct retrogradabil, având 14 puncte.

Mircea Rednic, maestrul schimbărilor la UTA, în victoria cu Voluntari

Voluntari a deschis scorul pe terenul celor de la UTA, prin Adam Nemec, în minutul 28. La şase minute distanţă, Mircea Rednic a efectuat prima schimbare, forţat de accidentarea lui Marcelo Freitas.

„Puriul” l-a trimis în teren pe Pedro, iar acesta a reuşit să marcheze la patru minute distanţă. Ulterior, în prelungirile primei reprize, Armaş a dus-o din nou în avantaj pe Voluntari.

În repriza secundă, UTA a reuşit să egaleze în minutul 51. Johana Omondi a marcat pentru arădeni, la cinci minute distanţă după ce a fost trimis în teren.

UTA a preluat conducera în minutul 80. Alexandru Tudorie a înscris din pasa lui Claudiu Micovschi. Atacantul a fost trimis în teren în minutul 70.

A urmat un final de infarct la Arad. Voluntari a reuşit să egaleze în minutul 90+2, prin Merloi, iar Pedro a dat lovitura de graţie şi i-a adus toate punctele lui Mircea Rednic în minutul 90+6.

După golul marcat în minutul 90+6, Mircea Rednic a făcut un gest sfidător către banca ilfovenilor. Antrenorul le-a „bătut obrazul” oficialilor de la Voluntari.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

7
23:44
PSG – Borussia Dortmund 0-1. Echipa germană e prima finalistă a Ligii Campionilor în acest sezon! Parizienii au avut 4 bare!
7
23:43
FotoOlimpiu Moruţan a mers în cârje la stadion pentru a-şi susţine echipa la semifinala cu Beşiktaş! Mesajul superb al clubului
7
23:32
Xavi a ales jucătorii care nu pot pleca de la Barcelona! Numele care nu pot fi transferate de nicio echipă din lume
7
23:17
Un veteran de la Real Madrid, mesaj emoționant înainte de returul cu Bayern Munchen din Ligă: „Probabil va fi ultimul meci”
7
23:16
Răspunsul primarului Buzăului la întrebarea dacă aşteaptă duelurile cu Gigi Becali: „Sper ca Gloria Buzău să devină «Steluţa» 2”
7
22:49
Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia
7
22:21
Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB!
7
22:02
„Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1!
7
21:52
Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles”
7
21:46
„N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului