Helmut Duckadam a răbufnit după declaraţia lui Nicolae Dică: „Devenim ridicoli! E de râsul lumii!”

Helmut Duckadam îi dă planurile peste cap lui Gigi Becali

Helmut Duckadam, în timpul unui interviu / AS.ro

• Helmut Duckadam a răbufnit
  • Declaraţie incredibilă dată de Nicolae Dică

Helmut Duckadam a răbufnit după declaraţia lui Nicolae Dică, a dezvăluit că s-a gândit să îl trimită pe Joonas Tamm în atac în partida cu Mioveni. FCSB a rămas fără victorie în Liga 1 după primele 4 etape, după 1-1 la Mioveni.

Helmut Duckadam nu s-a ferit de cuvinte dure după ce a aflat planul lui Nicolae Dică din timpul partidei cu Mioveni.

Helmut Duckadam a răbufnit după declaraţia lui Nicolae Dică

Devenim ridicoli acum, îl aduci pe Tamm pentru postul de fundaș central și îl bagi atacant? E de râsul lumii. În anumite situații, da, aia da”, a spus Helmut Duckadam la digisport.ro.

Nicolae Dică, plan tactic uluitor în Mioveni – FCSB 1-1

Antrenorul celor de la FCSB a dezvăluit că s-a gândit, la un moment dat, să îl bage pe Joonas Tamm atacant. Adus la insistenţa lui Mihai Stoica, Joonas Tamm este golgheterul celor dela FCSB, deşi este fundaş central. Tamm are un gol în Liga 1, marcat cu FC U Craiova 1948, şi unul în preliminariile Conference League, cu Dunajska Streda.

Cel două reuşite l-au pus pe gânduri pe Nicolae Dică. Antrenorul celor de la FCSB a dezvăluit că s-a gândit să îl bage pe Tamm atacant în timpul meciului cu Mioveni. Până la urmă, Nicolae Dică a decis să schimbe sistemul.

„Mă credeți că mă gândeam să îl bag pe Tamm atacant? După aia am zis să schimb sistemul, să jucăm un 3-5-2, să rămânem cu Miculescu tot așa atacant, să fie în gura porții. El e marcator, poziția lui e de număr 10 sau zonele laterale, dar poate juca și atacant, când ai un marcator pe teren, din orice poziție în care e folosit ajunge în fața porții. Cum l-am folosit în Europa mijlocaș dreapta, a reușit să ajungă în careu la fiecare fază.„, a spus Nicolae Dică, după CS Mioveni – FCSB 1-1.

Nicolae Dică, exasperat de accidentările de la echipă

Nicolae Dică a spus că a ajuns la capătul răbdării din cauza accidentărilor. După ce Coman s-a accidentat cu Dunajska Streda, Ovidiu Popescu a ieşit de pe teren, după ce a acuzat probleme medicale, în partida cu Mioveni.

„Joc un meci, se accidentează unul-doi. Nu mai știu ce să fac! Pe Edjouma l-am lăsat acasă, pe Tamm la fel. Mi-e teamă de accidentări. Și la Tavi m-am gândit mult dacă să îl folosesc din primul minut.

Din păcate, Ovidiu Popescu a călcat strâmb. Am făcut transferuri, am adus jucători buni, tineri, în pozițiile în care mai aveam. Musi a intrat azi foarte bine. Mi-a demonstrat că poate ajunge la un nivel foarte ridicat. Sperăm să mai aducem jucători și să luptăm pe două fronturi”, s-a plâns Dică.

Mioveni a dat lovitura în prima repriză prin Ionuţ Balaur. FCSB a egalat în finalul partidei prin David Miculescu, care a reluat cu capul centrarea perfectă a lui Darius Olaru. În prelungirile partidei, Mioveni a ratat două ocazii uluitoare. T

Gazdele au ratat două mari ocazii în ultimele minute, portarul Ştefan Târnovanu având intervenţii providenţiale la şuturile lui Dorinel Oancea (90+4) şi Adrian Cierpka (90+5).

La FCSB au debutat în acest meci Marco Dulca, adus vineri de la Chindia, Radu Boboc şi Eduard Radaslavescu, ambii veniţi vineri de la Farul.

A procedat bine Istvan Kovacs când l-a eliminat pe Araujo, în Barcelona - PSG?

23:57
Câţi bani a câştigat Corvinul Hunedoara, după calificarea istorică în finala Cupei României
17
23:25
„S-ar potrivi!” Mesaj clar despre posibilul transfer de vis al lui Dennis Man la Borussia Dortmund
17
23:20
Corona Brașov este campioana României la hochei! Echipa de sub Tâmpa a reușit o „triplă” istorică
17
22:55
Anunţ teribil pentru Simona Halep! Motivul pentru care ar putea să nu primească wild card la Roland Garros
17
22:41
Sorin Cârțu l-a luat la țintă pe jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB! Avertisment pentru patronul roș-albaștrilor
17
22:12
Bernadette Szocs – Manyu Wang, LIVE VIDEO (13:00, AntenaPLAY), în optimile Cupei Mondiale de tenis de masă Macao 2024
17
22:07
„Finalele se câștigă!” Florin Maxim a uimit pe toată lumea după ce Corvinul s-a calificat în finala Cupei României!
17
21:37
Cum le-a dat Corvinul o lovitură uriașă cluburilor din playoff! Ce înseamnă calificarea echipei din Liga a 2-a în finala Cupei
Gigi Becali poate rămâne fără un titular la FCSB
Liga 1 • 17 apr., 21:30
Gigi Becali poate rămâne fără un titular! Jucătorul de la FCSB care este dorit de „un club mare”
Câte bilete s-au vândut la derby-ul FCSB - Rapid!
Liga 1 • 17 apr., 19:41
Câte bilete s-au vândut la derby-ul FCSB – Rapid! „Erupe” Arena Națională la meciul care poate decide campioana din Liga 1
Vali Crețu "a distrus-o" pe Rapid chiar înainte de derby!
Liga 1 • 17 apr., 18:31
„Nu mă gândeam că e contracandidată!” Vali Crețu „a distrus-o” pe Rapid chiar înainte de derby! Cum i-a ironizat pe giuleșteni
Adrian Ilie, în timpul unui meci de fotbal.
Liga 1 • 17 apr., 16:35
„Echipă de Europa!” Adrian Ilie, sfat imens pentru Gigi Becali! Cum poate deveni FCSB o forță, după plecarea lui Florinel Coman
Mihai Stoica, uluit de un titular al lui Edi Iordănescu din România - Irlanda de Nord 1-1
Liga Campionilor • 17 apr., 10:48
„Se petrec multe sub ochii lui Horațiu!” Aroganţa supremă a lui Mihai Stoica, după ce Atletico Madrid a fost eliminată din Ligă