„I-am scris lui Vassaras” Andrei Nicolescu a luat foc după penalty-ul care a decis meciul cu Petrolul!

De Bogdan Stănescu
Publicat: 2.04.2024, 14:26

Andrei Nicolescu a luat foc după penalty-ul care a decis meciul cu Petrolul!

Andrei Nicolescu, după un meci al lui Dinamo / Antena Sport

Andrei Nicolescu a luat foc după penalty-ul care a decis meciul cu Petrolul! „Câinii” au fost egalaţi în minutul 90+13 al meciului cu Petrolul, după ce Grozav a transformat un penalty controversat.

A fost nevoie de circa 10 minute pentru ca Horaţiu Feşnic să arate punctul cu var după un duel în careu între Amzăr şi Musi. Feşnic a luat decizia după ce a văzut faza pe ecran. Anterior, aceasta a fost verificată din camera VAR.

“Într-o decizie atât de importantă trebuie analizat contextul în care s-a produs acea fază. Se fluieră offside în atacul nostru la Amzăr şi nu este offside. Apoi ajungem la faza din careul nostru.

Se analizează la VAR şi nu este offside. Chiar dacă nu se trag liniile, se vede pe stop cadru cum jucătorul de la Petrolul este clar în afara jocului. Şi acolo este offside. După care este împins de către Huja şi este fault în atac.

Adică nu poţi să analizezi o fază de penalty în două secunde fără să vezi fault în atac. Penalty-ul, ce să mai comentez? Nu mai e nimic de comentat. Nu e sub nicio formă, alunecă.

“I-am scris domnului Vassaras, nu am nicio reacţie”

Tocmai asta e foarte frustrant. Nu e prima dată când se iau aceste decizii împotriva lui Dinamo. La UTA, cu Sepsi, la Craiova. Dar să iei o decizie de genul ăsta în minutul 90+13… nu ştiu cât de mult îşi doresc arbitrii Dinamo în Liga 1.

Avem trei faze controversate în şapte secunde şi toate sunt împotriva lui Dinamo. Avem offside, fault în atac şi eventual penalty, toate împotriva lui Dinamo. Ce să mai zic?

Am tras public semnale de alarmă. I-am scris domnului Vassaras, nu am nicio reacţie. Singura şansă este ca presa să respecte adevărul faptic şi să strige. Mai mult decât a face scrisoare deschisă, scrisoare oficială, să fim ignoraţi complet…

“Vrem să fim respectaţi, se pare că nu suntem”

Vrem să fim respectaţi şi se pare că nu suntem. Trăim cu imaginea acelui Dinamo de care lumea se temea că Dinamo face şi drege, aranjează. Trăim acea imagine, dar oameni buni, Dinamo este altceva acum. Reveniţi-vă…

Toată lumea declară ceva frumos, dar se iau decizii împotriva lui Dinamo. Atât timp cât noi ne-am exprimat public şi oficial opinia şi suntem ignoraţi, singura şansă este ca în presă să se creeze această discuţie”, a spus Andrei Nicolescu la fanatik.ro.

Verdictul specialistului după faza controversată care a dus-o pe Dinamo pe loc direct retrogradabil în Liga a 2-a!

Verdictul specialistului după faza controversată care a dus-o pe Dinamo pe loc direct retrogradabil în Liga a 2-a a venit după fluierul de final al partidei.

Dinamo – Petrolul s-a încheiat 1-1. „Câinii” au deschis scorul prin Gabriel De Moura, în minutul 39. Brazilianul a marcat, la 35 de ani, primul său gol în Liga 1.

Grozav a egalat în minutul 90+13, după ce Horaţiu Feşnic a dictat penalty la duelul dintre Musi şi Amzăr.

Nu e o fază ușoară. La Real Madrid – Bilbao am văzut 4 împingeri mai tari ca asta și nu a dat nimic. Să vezi cum era împins Bellingham. Revenind aici, nu are nicio treabă cu ce s-a decis acolo.

Mergând la regulament, pare că este tras. Mai mult penalty. Are ambele mâini pe el”, a declarat fostul arbitru Constantin Zotta la orangesport.ro.

E complicat, m-aș duce mai mult spre penalty. Văd ceva acolo. Nu ajunge la minge pentru că e tras. Pare că și alunecă puțin”, a spus şi Basarab Panduru.

Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

20:50 Mihai Stoica a auzit ce a spus Gigi Becali şi a reacţionat imediat: „Faci asta şi poţi să deschizi capacul de la sicriu” 20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:45 Chelsea va încasa un bonus de pe urma transferului lui Eden Hazard la Real Madrid din 2019! Motivul este uluitor 19:42 Simona Halep, prima reacţie după ce s-a retras de la Trophee Clarins! Mesaj scurt transmis de româncă, la ieşirea de pe teren 19:14 „S-a întors ghinionul pentru ea!” Verdictul americanilor, după ce Simona Halep a fost forţată să se retragă de la Trophee Clarins 19:12 FotoA fost dat afară de Gigi Becali şi a ajuns campion în afara României! Ar putea să o întâlnească pe FCSB în Europa! 19:06 „Pe toți i-aș lua!” Un patron din Liga 1 vrea să aducă la echipă jucătorii dați afară de Adrian Mititelu, de la FCU Craiova 18:37 „Palmaresul care contează e la CSA!” Avocatul care a apărat-o pe FCSB în procesul cu Steaua s-a prăbușit emoțional Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu