„Îmi reproşez că am luat 4 goluri!” Marian Aioani, discurs sincer după Rapid – CFR Cluj 1-4: „Nu ştiu ce explicaţie pot da”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 6.04.2024, 23:40

Gică Hagi, criticat după transferul lui Marian Aioani la Rapid

Marian Aioani, în timpul unui meci / Profimedia

Marian Aioani a avut un discurs sincer după Rapid – CFR Cluj 1-4. Aioani a primit 4 goluri într-o singură repriză pe Giuleşti. Portarul Rapidului a spus că prima repriză a fost una dezastruoasă şi nu găseşte explicaţii.

Aioani a mai spus că Rapid, deşi e singura echipă fără punct în playoff, are şanse de a-şi îndeplini obiectivul. Aioani i-a luat apărarea şi lui Cristiano Bergodi, căruia fanii i-au cerut demisia.

Marian Aioani, discurs sincer după Rapid – CFR Cluj 1-4

„Ce să mai fie de spus după un astfel de rezultat. Ne pare rău pentru ce s-a întâmplat în prima repriză. Nu ne-am ridicat la nivelul meciului, la tot ceea ce trebuia să facem pentru a câștiga. Eu sunt foarte dezamăgit pentru ce s-a întâmplat în seara asta. Se cam repetă. Nu este bine pentru echipă. La Craiova am avut 45 de minute cu om în plus și am încasat 2 goluri.

Trebuia să facem un rezultat foarte bun. Prima repriză a fost dezastruoasă. Nu știu ce explicație pot da. Nu ne-am ridicat la nivelul acestui meci. Îmi reproșez că am luat 4 goluri. Poate puteam să fac mai mult.

Avem șanse să ne îndeplinim obiectivul, dar îmi e greu să cred că ne mai batem la titlu. Nu suntem departe de el. Trebuie să ne trezim și să fim altfel față de ultimele 3 meciuri. (n.r Vă temeți că puteți rămâne fără antrenor?) Da.. nu știu. Nu știu ce vină are Mister pentru că noi am jucat în halul acesta. Nu cred că e vina lui. Ne-au chemat suporterii, ne-au spus că au încredere în noi și că trebuie să luptăm mai mult”, a spus Marian Aioani, la digisport.ro.

Rapid – CFR Cluj 1-4. Echipa lui Bergodi a fost umilită de CFR Cluj

CFR Cluj a învins-o pe Rapid Bucureşti cu scorul de 4-1 (4-0), sâmbătă seara, în Giuleşti, într-un meci din etapa a treia a fazei play-off a Ligii 1.

CFR a făcut o primă repriză perfectă, dovedind pragmatism şi marcând de patru ori, la doar câteva zile după despărţirea de antrenorul Adrian Mutu, în urma umilinţei suferite în sferturile Cupei României, 0-4 cu Corvinul Hunedoara.

Oaspeţii au deschis scorul rapid (4), prin Daniel Bîrligea, după un corner executat de Ciprian Deac. CFR şi-a dublat avantajul la scurt timp (8), prin acelaşi Bîrligea, care a profitat de o ieşire greşită a portarului Marian Aioani, după o lansare a lui Deac. Rapid şi-a creat prima sa ocazie (14), dar portarul Răzvan Sava a respins şutul lui Albion Rrahmani.

O gafă a lui Iulian Cristea i-a oferit mingea lui Durel Avounou, iar acesta l-a servit perfect pe Bîrligea (36), care a realizat hattrick-ul. Ultimul gol al clujenilor a venit după o fază spectaculoasă: Philip Otele şi Deac au combinat în marginea careului, Otele a pătruns şi a centrat pentru Cristian Manea, care a făcut ca scorul să devină 4-0 pentru oaspeţi (45+1).

CFR mai putea marca o dată, prin acelaşi Bîrligea (68), dar şutul său din careu a fost respins de Aioani. Rapid a marcat golul de onoare, prin Rrahmani (81), după ce Sava a respins mingea şutată de Florent Hasani.

Care este cel mai bun antrenor al momentului în fotbalul mondial?

17:53 LIVE VIDEOCanada – Cehia şi Letonia – SUA sunt ACUM în AntenaPLAY. Finlanda – Elveţia şi Suedia – Slovacia, de la 21:20 17:52 Daniel Opriţa s-a înţeles cu şefii lui CSA Steaua şi a semnat! „Revoluţie” la echipa din Ghencea 17:23 Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a plecat de la Farul! Anunţul oficial făcut 17:19 FotoCât de frumoasă este şi cu ce se ocupă logodnica lui Darius Olaru! Cristina radiază de fericire lângă căpitanul lui Gigi Becali 17:09 Leeds – Southampton, finala play-off-ului de promovare în Premier League, live în AntenaPLAY 16:59 „Rugați-vă sa aibă ofertă Charalambous!” Gigi Becali, avertisment pentru Nicolae Dică: „Vezi că poate nu te mai iau la FCSB” 16:56 Gareth Southgate a anunţat lotul preliminar al Angliei pentru EURO 2024! Starurile care lipsesc de pe listă 16:11 Bernadette Szocs şi Eliza Samara, pe tabloul principal de la WTT Champions Chongqing 2024 (30 mai – 3 iunie, AntenaPLAY) 16:00 Catanzaro – Cremonese, LIVE VIDEO, în AntenaPLAY, de la 21:30! Duel în play-off-ul de promovare în Serie A 15:14 Adi Vasile a plecat de la CSM Bucureşti! Anunţul oficial al campioanei României Vezi toate știrile

Care sunt cele mai norocoase zile în această vară pentru fiecare zodie. Ce arată astrele

Zodii care au așteptări mari de la viața lor. Nativii care nu se mulțumesc cu puțin