Ioan Ovidiu Sabău, criză de nervi în Unirea Slobozia – U Cluj! Momentul în care și-a ieșit din minți

De Alex Ioniță
Publicat: 5.10.2024, 18:48

Ioan Ovidiu Sabău, criză de nervi în Unirea Slobozia - U Cluj!

Ioan Ovidiu Sabău a făcut o criză de nervi în Unirea Slobozia – U Cluj! Antrenorul „șepcilor roșii” nu s-a mai controlat, în a doua repriză a duelului.

Momentul care l-a enervat pe Ioan Ovidiu Sabău l-a avut ca protagonist pe Radu Boboc, care a reușit un gol și un assist în cadrul duelului cu Unirea Slobozia, din etapa cu numărul 12 a sezonului de Liga 1.

Ioan Ovidiu Sabău, criză de nervi în Unirea Slobozia – U Cluj!

Concret, în minutul 85 al partidei, la scorul de 2-2, jucătorii lui Sabău au pornit o acțiune ofensivă, iar balonul a ajuns în bandă, la Radu Boboc.

Fundașul de la U Cluj a încercat să trimită o centrare în careu, însă a trimis balonul în afara terenului, cu o execuție greșită.

După acest moment, Ioan Ovidiu Sabău a avut o criză de nervi, la marginea terenului. Acesta a gesticulat secunde în șir, după eroarea comisă de fundașul echipei sale.

VEZI IMAGINI ÎN GALERIA FOTO DE LA FINALUL ARTICOLULUI

U Cluj a făcut un pas greșit și a remizat cu Unirea Slobozia. Scorul final al partidei care s-a văzut în format LIVE SCORE pe AS.ro a fost de 2-2.

Cum au arătat echipele de start:

Unirea Slobozia: D. Rusu – Medina, Antoche, Pospelov, A. Toma – Pacionel, Coadă – Aganovic, Afalna, Vlăsceanu – Gele
Rezerve: Krell, Obrian, Dorobanțu, Șerbănică, Lemnaru, Perianu, Purece, Camara, F. Ilie
Accidentați: A. Lopez, Yusov, Bărbuţ
Suspendați: I. Dinu
Antrenor: Adrian Mihalcea

U Cluj: Gertmonas – Boboc, Masoero, I. Cristea, Chipciu – Ov. Popescu, Bic – Silaghi, Nistor, Berto – Thiam
Rezerve: Gorcea, Mitrea, Oancea, Van der Werff, Briz, Codrea, Simion, Oaidă, Rață, Bota, Miranyan, Blănuță
Accidentați: Adel Bettaieb
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Unirea Slobozia – U Cluj 2-2

Echipa Unirea Slobozia a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-2, cu Universitatea Cluj, liderul clasamentului, într-un meci din etapa a 12-a a Ligii 1.

La Clinceni, Unirea Slobozia a deschis scorul în minutul 16, prin Gele, iar în minutul 22 se contura deja surpriza, când Toma a înscris dintr-o lovitură liberă şi gazdele conduceau cu 2-0.

Elevii lui Mihalcea au trecut pe lângă 3-0 în minutul 40 şi au intrat la cabine cu avantaj de două goluri. Clujenii au revenit în meci prin golul lui Artur Miranyan, care a înscris cu o lovitură de cap din centrarea lui Boboc. Imediat Vlăsceanu a înscris pentru gazde, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid la Afalna, în minutul 53.

Liderul clasamentului a egalat în minutul 63, la şutul din careu al lui Radu Boboc. Sekou Camara a trimis în bară, în minutul 83, iar oaspeţii au trecut pe lângă victorie la ultima fază a meciului. Masoero a trimis cu capul şi Toma a scos de pe linia porţii. Scorul final a fost Unirea Slobozia – U Cluj 2-2 şi echipa lui Sabău rămâne lider, cu 23 de puncte, iar Unirea Slobozia se află pe locul 13, cu 12 puncte.

Cartonaşe galbene: Gele 26 / Masoero 21, Chipciu 80, Blănuţă 89

Arbitri: Robert Avram – Romică Bîrdeş, George Duţă

Arbitri VAR: Radu Petrescu – Lucian Rusandu.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 20:30, exclusiv în AntenaPLAY
  • Ar fi trebuit să fie convocat Bîrligea la naţională?

21:46

Juric, gol cu călcâiul în Oțelul – Universitatea Craiova! Jucătorul lui Dorinel Munteanu a făcut spectacol

21:33

VIDEOPanetolikos – AEK 1-0! Surpriză în Grecia! Prima înfrângere a sezonului pentru lider. Cum poate profita Răzvan Lucescu

21:27

Obiectivul uriaş al lui Louis Munteanu, după ce a marcat în CFR – Poli Iaşi 2-1: „Nu am ce notă să îmi dau! Vreau să fac asta!”

21:20

LIVE TEXTOţelul – Universitatea Craiova 1-1! Juric, gol fabulos cu călcâiul în startul derby-ului. Baiaram a restabilit imediat egalitatea

20:54

Panică pe teren, la CFR Cluj – Poli Iaşi. Medicii de pe ambulanţă, chemaţi de urgenţă! Kamara a văzut direct cartonaş roşu

20:44

Foto„Ce treabă ai tu?” Iubita lui Horaţiu Moldovan, atacată de impresarul cu care se judecă portarul român: „Mi se pare incredibil”

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănies 5 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sales 6 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s

4 zodii care vor fi de neoprit în luna octombrie 2024. Trec peste orice greutate

Nativii care își pot schimbă propriile vieți pe 5 octombrie 2024. Zodiile care vor străluci sub lumina reflectoarelor