Jucătorul dorit de Gigi Becali face senzaţie la o altă echipă! „Dublă” într-un meci spectaculos

De Viviana Moraru
Publicat: 21.07.2024, 19:53

Jucătorul dorit de Gigi Becali face senzaţie la o altă echipă din Liga 1

Gigi Becali / Profimedia Images

Jucătorul dorit de Gigi Becali face senzaţie la o altă echipă din Liga 1. Vladislav Blănuţă a marcat o „dublă” pentru U Cluj, în duelul cu Hermannstadt.

U Cluj a primit vizita celor de la Hermannstadt, în a doua etapă a sezonului.- Prima repriză a fost una spectaculoasă, cu patru goluri marcate, clujenii conducând cu 3-1 la pauză.

Vladislav Blănuţă a început ca titular duelul cu Hermannstadt. Atacantul transferat, în această vară, de clujeni de la FCU Craiova, a făcut o primă repriză de vis.

Blănuţă a deschis scorul în minutul şapte, cu o lovitură de cap imparabilă. Acesta a punctat din centrarea lui Dan Nistor, din corner.

Ulterior, U Cluj s-a distanţat pe tabelă după ce Dan Nistor a punctat dintr-un penalty acordat cu ajutorul VAR, în minutul 20.

În minutul 37, Vladislav Blănuţă a marcat din nou. Atacantul a punctat cu o reluare din faţa porţii, după ce portarul sibienilor, Căbuz, a respins balonul în faţă.

Vladislav Blănuţă a fost împrumutat de U Cluj, în această vară. Atacantul de 22 de ani a fost dorit de mai multe echipe. Adrian Mititelu a dezvăluit că Blănuţă a fost şi pe lista lui Gigi Becali.

Este în atenția FCSB-ului, care și-a manifestat dorința de a-l lua, dar am zis că nu este momentul să plece acolo și că e mai bine la Cluj. Am avut o discuție cu patronul FCSB„, a mărturisit, în urmă cu ceva timp, Adrian Mititelu, pe contul de Facebook al clubului său.

Ultimele detalii despre transferul din Serie A pe care Gigi Becali vrea să-l facă la FCSB

Florin Vulturar a dezvăluit ultimele detalii despre transferul din Serie A pe care Gigi Becali vrea să-l facă la FCSB. Impresarul a transmis că roş-albaştrii au oferit nu mai puţin de 800.000 de euro în schimbul lui David Ankeye, în iarnă.

Cu Ankeye a rămas oarecum în stand-by, vedem ce va fi. Am văzut că a ieșit în presă cu el, dar în momentul de față nu e nimic concret. S-a făcut o ofertă înainte de a ajunge la Genoa și eram aproape să-l aducem, dar a rămas așa.

La momentul ăla am propus 800.000 de euro pentru un transfer definitiv la FCSB și după aia l-a luat Genoa cu 2,7 milioane de euro. Dacă Genoa a dat 2,7 milioane, eu zic că merita 800. Dacă vom relua cred că va fi împrumut cu opțiune de cumpărare, dar în momentul de față nu e nimic concret. Au fost doar niște tatonări.

Probabil că jucătorul ar vrea să vină în România, la Genoa a jucat destul de puțin, câte 15-20 de minute pe final de meci. Nici Genoa nu este dispusă 100% să-l cedeze, ei au doi atacanți, el ar fi a treia variantă. Rămâne deschisă pista”, a declarat Florin Vulturar, conform fanatik.ro.

• Marele Premiu al Belgiei e live în AntenaPLAY, în perioada 26-28 iulie
  • 27 iulie: Gala de box | Joe Joyce vs Derek Chisora
  • Câte medalii va cuceri David Popovici la Jocurile Olimpice 2024?

23:00

Cătălin Cîrjan, gol de excepţie în Dinamo – Petrolul, sub privirile lui Neil Lennon! Decarul „câinilor”, de neoprit

22:57

FotoSoţia lui Gicu Grozav, în tribune la meciul Dinamo – Petrolul! Cum a fost surprinsă Sorina Grozav

22:55

LIVE TEXTDinamo – Petrolul 3-0. „Câinii” au marcat din nou! Meci perfect pentru echipa lui Zeljko Kopic! „Lupii”, fără reacţie

22:33

Christina Assi şi Dylan Collins, jurnalişti răniţi în Liban, au purtat duminică torţa olimpică

22:27

Hakim Abdallah a marcat din nou şi e „pe val” la Dinamo! Execuţie de vis în derby-ul cu Petrolul

22:01

Doliu în familia lui Alex Chipciu! Fotbalistul a fost pe teren tot meciul cu Hermannstadt: „Îi mulţumim că a jucat. Condoleanţe”

1 FotoNunta lui Ianis Hagi, în imagini! Cele mai frumoase momente de la cununia religioasăs 2 FotoNunta Anului la Domeniul Ştirbey | Cele mai frumoase momente cu Ianis Hagi şi Elena. Gică Hagi, declaraţiile seriis 3 FotoCum a arătat tortul de nuntă al lui Ianis Hagi și al Elenei! Momente superbe la petrecerea de la Domeniul Știrbeys 4 FotoImagini emoționante cu bunicii lui Ianis Hagi, înainte de cununia religioasă! Părinții Marilenei Hagi, prezenți la bisericăs 5 FotoAndrei Burcă s-a căsătorit! Cât de frumoasă este şi cu ce se ocupă soţia fundaşului naţionaleis 6 FotoImagini de vis cu valsul mirilor, de la nunta anului! Ianis şi Elena Hagi au strălucit pe ringul de danss