Laszlo Dioszegi, reacţie despre plecarea lui Ştefănescu la FCSB! E gata să refuze o sumă uriaşă: „El vrea asta!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 31.08.2023, 22:03

Diosezgi, anunţ incredibil despre Marius Ştefănescu

Laszlo Dioszegi, reacţie despre plecarea lui Ştefănescu la FCSB / Antena Sport

Laszlo Dioszegi a avut o reacţie despre plecarea lui Ştefănescu la FCSB, imediat după eliminarea celor de la Sepsi din Conference League. Laszlo Dioszegi a mai dezvăluit că i-a felicitat pe jucători după Bodo/Glimt – Sepsi 3-2.

Laszlo Dioszegi a vorbit despre viitorul lui Marius Ştefănescu şi a spus că este dispus să refuze o sumă uriaşă. Acesta este dorit şi de Gigi Becali la FCSB.

Laszlo Dioszegi, reacţie despre plecarea lui Ştefănescu la FCSB

„Eu am intrat în vestiarul băieţilor noştri şi le-am zis o singură propoziţie: „Sunt mândru de voi!” Asta le-am zis. Putem să părăsim stadionul cu capul în sus. Trebuie să scoatem pălăria în faţa băieţilor. Au luptat 120 de minute. Dacă nu aveau lovitura de la 11 metri, probabil că ajungeau la penalty-uri. Per total cred că am ieşit cu capul sus şi cred că Bodo/Glimt este o echipă foarte bună. Am zis că nu îmi doresc să vindem niciun jucător. În momentul de faţă, Ştefănescu este jucătorul nostru şi va fi până în iarnă. Nu banii nu sunt totul. Trebuie să înţeleagă toţi că omogenitatea clubului contează mult. Dacă FCSB ne dă un milion, spunem nu. Sunt nişte bani care ne-ar prinde bine. Ştefănescu vrea să rămână la noi”, a spus Laszlo Dioszegi la digisport.ro.

Deţinătoarea Cupei României, eliminată dramatic din play-off-ul Conference League

În partida din orașul Bodo, gazdele au pornit cu prima șansă la calificare, având în vedere avantajul terenului propriu, dar și rezultatul din meciul tur. Partida de la Sf. Gheorghe, de săptămâna trecută, s-a încheiat la egalitate, cu scorul de 2-2

Partida din Norvegia nu a început bine pentru covăsneni, dar au avut noroc în minutul 12, atunci când golul lui Pellegrino a fost anulat de VAR, deoarece balonul a ieşit din teren.

În minutul 24, gazdele au deschis scorul prin Şorli, iar norvegienii au majorat diferenţa patru minute mai târziu, atunci când Pellegrino l-a învins pe Niczuly.

Sepsi nu a cedat şi a redus din diferenţă înainte de pauză. Alimi a înscris în minutul 42 cu o lovitură de cap. Imediat după pauză, Roland Varga a egalat cu un şut de la marginea careului, iar echipa lui Liviu Ciobotariu spera din nou la calificare.

Partida a ajuns în prelungiri, acolo unde Păun a făcut henţ în careu în minutul 99, iar Pellegrino a transformat. Un minut mai târziu, Ştefănescu l-a învins pe Haikin, dar reuşita sa a fost anulată pentru o poziţie de offside.

Sepsi nu a mai reuşit să revină şi a încheiat meciul în 10 oameni. Ştefănescu a văzut al doilea cartonaş galben în minutul 120+1, după ce l-a lovit pe portarul gazdelor.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta