Louis Munteanu, dublă de senzaţie în Rapid – Farul! Atacantul lui Hagi a marcat după ce a primit două pase geniale

De Alex Masgras
Publicat: 15.03.2024, 22:21

Louis Munteanu, dublă de senzaţie în Rapid - Farul

Louis Munteanu, în Rapid - Farul / Hepta

Louis Munteanu a reuşit o dublă de senzaţie în Rapid – Farul! Atacantul echipei lui Gheorghe Hagi, împrumutat de Fiorentina şi în acest sezon, nu a avut cel mai bun început de an. Cu toate acestea, atacantul de 21 de ani a ieşit la rampă în meciul din Giuleşti.

Louis Munteanu a reuşit a doua dublă din acest sezon. El mai marcase două goluri într-o partidă în etapa a 7-a a sezonului regulat, pe terenul celor de la CFR Cluj. Munteanu a ajuns la 7 goluri marcate pentru echipa lui Hagi în acest sezon.

Louis Munteanu, dublă de senzaţie în Rapid – Farul!

Louis Munteanu a deschis scorul în minutul 23, atunci când a primit o pasă superbă de la Grameni. Atacantul lui Gheorghe Hagi a reuşit să facă dubla după o nouă pasă de excepţie, în minutul 56. De data aceasta, el a fost „servit” de debutantul Cojocaru.

Golurile marcate de Louis Munteanu au pus capăt unei serii negative a atacantului împrumutat de Fiorentina. În 2024, el marcase un singur gol, în primul meci, cu Universitatea Craiova. De atunci, el a jucat în alte 7 partide, fără să înscrie. Cu toate acestea, el şi-a trecut în cont 2 pase de gol.

În total, atacantul lui Gheorghe Hagi are 7 goluri şi 3 pase decisive în 25 de meciuri disputate în tricoul lui Farul în acest sezon de Liga 1. Sezonul trecut, atunci când Farul a ieşit campioană, Munteanu a înscris de 10 ori: 4 goluri în sezonul regulat şi 6 goluri în play-off.

Cum a fost surprins Daniel Niculae, la Rapid – Farul

Daniel Niculae a fost surprins la duelul dintre Rapid şi Farul, din prima etapă a play-off-ului. „Nico” a fost prezent la partida de pe stadionul Giuleşti, la doar o zi distanţă după ce a fost „săltat” de mascaţi.

Daniel Niculae este cercetat în libertate într-un dosar privind folosirea ilegală de materiale pirotehnice pe stadioane, în timpul desfăşurării meciurilor de fotbal.

Daniel Niculae a venit la derby-ul Rapidului cu Farul, la doar câteva ore după ce a participat şi la şedinţa Comitetului Executiv al FRF.

Înainte de startul partidei din Giuleşti, preşedintele formaţiei de sub Grant a fost surprins salutându-se cu Robert Niţă, şi ulterior s-a aşezat la locul său din lojă, alături de finanţatorii Rapidului, Dan Şucu şi Victor Angelescu. În repriza a doua, pe transmisiunea TV, Daniel Niculae a fost surprins din nou în loja arenei din Giuleşti, urmărind partida.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

23:28 Andrei Ivan ştie unde a pierdut Universitatea Craiova locul 2: „Asta ne-a costat”! Ce a spus despre un posibil transfer 23:10 VideoSporting a primit trofeul Ligii Portugal LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total la festivitatea de premiere de pe Jose Alvalade 22:48 VideoValentin Mihăilă, surprins alături de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova – Sepsi! Imagini de senzație de pe „Ion Oblemenco” 22:43 CFR Cluj – Farul 5-1 şi Universitatea Craiova – Sepsi 3-2! Ardelenii sunt vicecampionii României şi merg în Conference League! 21:50 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză 21:47 Răzvan Lucescu, pe o listă cu nume uriaşe înainte de „finala” pentru titlu! Antrenorul român, lângă Jose Mourinho şi Tomas Tuchel 21:16 VIDEOMax Verstappen i-a egalat recordul lui Ayrton Senna! Olandezul are 8 pole position-uri la rând, după calificările de la Imola 21:05 VideoGeorge Coman e românul stabilit de 25 de ani în Italia care se ocupă de comunicarea între piloţi şi echipele de Formula 1! 20:40 „Șansele sunt minime!” Florin Talpan nu crede că CSA Steaua va avea drept de promovare în Liga 1! Atac total la adresa conducerii 20:29 Adrian Mititelu s-a decis, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a! Ce se va întâmpla cu echipa Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta