„Mergem până în pânzele albe!” Dan Şucu l-a băgat în şedinţă pe Marius Şumudică după înfrângerea de la Botoşani

Publicat: 8.10.2024, 16:48.
Actualizat: 8.10.2024, 18:10

Dan Şucu și Marius Şumudică

Dan Şucu şi Marius Şumudică / Profimedia

Dan Şucu l-a băgat în şedinţă pe Marius Şumudică după înfrângerea de la Botoşani. Acţionarul majoritar al Rapidului l-a asigurat pe antrenor că are tot sprijinului.

Reclamă

Rapid a pierdut partida de la Botoşani, scor 0-2, iar apele s-au agitat în Giuleşti. În spaţiul public chiar s-a speculat faptul că Şumudică ar putea să plece de la echipă.

Reclamă

Antrenorul a ieşit primul care a spus public că nu se pună problema să plece de la Rapid şi că are tot sprijinut conducerii.

Dan Şucu l-a băgat în şedinţă pe Marius Şumudică după înfrângerea de la Botoşani

Şumudică a avut o şedinţă cu Dan Şucu şi a obţinut promisiunea că va avea tot sprijinul. De altfel, Dan Şucu i-a spus cu subiect şi predicat că are încredere în el că poate redresa echipa. După 12 etape, Rapid se află pe locul 11, cu doar 13 puncte.

”Șumi, sunt cu tine până la capăt! Mergem până în pânzele albe ca o echipă! Fă ceea ce vrei tu, bagă-l pe care vrei, scoate-l din echipă pe care vrei! Eu sunt convins că o să îndeplinești obiectivele și că în vara anului viitor vom fi bucuroși cu toții!”, i-a transmis Dan Şucu lui Şumudică în cadrul întâlnirii, conform celor de la fanatik.ro.

Marius Şumudică a lămurit subiectul presupusei demisii de la Rapid

Marius Şumudică a lămurit subiectul presupusei demisii de la Rapid. Antrenorul giuleştenilor a transmis clar că nu va părăsi formaţia patronată de Dan Şucu. Marius Şumudică a spus că nu le-ar fi zis jucătorilor, în vestiar, că îşi va da demisia, imediat după înfrângerea de la Botoşani.

Marius Şumudică a negat cu vehemenţă că a avut intenţia de a pleca de la echipă şi a promis că echipa va creşte în perioada următoare.

Dacă mi-am dorit eu să vin la Rapid, credeţi că plec atât de uşor? Nu se pune problema să plec de la Rapid. Le-am spus nişte lucruri de bucătărie internă, am discutat cu jucătorii.

Sunt momente de joc pe care nu le interpretăm cum trebuie. Probleme de atitudine, pe care trebuie să le pun la punct şi le voi pune la punct. Am vrut să stau departe de presă în ultimul timp. Am acceptat să intru pentru că s-au spus nişte lucruri care nu-şi au rostul. Nu mi-am anunţat echipa că voi pleca.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    22:59 19 apr.

    Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

    22:37 19 apr.

    „Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

    21:52 19 apr.

    Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

    21:52 19 apr.

    VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

    21:38 19 apr.

    Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

    21:16 19 apr.

    Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

    1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s