Mihai Stoica, val de laude pentru un rival după Oțelul – Universitatea Craiova 1-1: „Și pe noi ne-a omorât!”

De Alex Ioniță
Publicat: 6.10.2024, 8:25

Mihai Stoica, val de laude pentru un rival după Oțelul - Universitatea Craiova 1-1

Mihai Stoica a venit cu un val de laude pentru un rival după Oțelul – Universitatea Craiova 1-1. Oficialul de la FCSB a fost impresionat de un jucător din echipa lui Dorinel Munteanu.

Partida dintre Oțelul Galați și Universitatea Craiova a contat pentru etapa cu numărul 12 a sezonului de Liga 1. Meciul a fost în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Jucătorul remarcat de Mihai Stoica este Juri Cisotti. Oficialul campioanei este de părere că jucătorul lui Dorinel Munteanu nu face meciuri slabe și că poate juca pe orice poziție.

„Cisotti nu face niciun meci slab, nu l-am văzut jucând slab de când e în Liga 1. El a venit la liga a treia în România. Are și o vârstă, arată ca un maratonist care știe fotbal. E pe tot terenul. A jucat vârf cu noi, ne-a omorât”, a spus Mihai Stoica, la primasport.ro.

De asemenea, „MM” a vorbit și despre șansele Oțelului de a intra în play-off.

„Oțelul intră în play-off, are șanse și mai mari decât U Cluj. Dinamo, dacă nu-și recuperează absenții, începe să piardă teren, așa pare. E mult sub față de acum câteva etape, în ultimele 20 de minute, Farul a fost mult superioară”, a mai spus MM.

După 1-1 cu Universitatea Craiova, Oțelul se află pe locul al 3-lea, cu 19 puncte după 11 meciuri jucate. De cealaltă parte, oltenii lui Costel Gâlcă sunt pe locul al 2-lea, cu 20 de puncte în 12 meciuri.

Oţelul Galaţi a remizat cu Universitatea Craiova

Meciul de la Galaţi s-a jucat în primul sfert de oră al înfruntării. Stipe Juric a deschis scorul, pentru Oţelul, în minutul 4, cu o execuţie fabuloasă cu călcâiul. Zece minute mai târziu, Baiaram a egalat.

Gălăţenii au căutat golul victoriei, dar Miguel Silva a lovit doar bara, în minutul 34. Alexandru Mitriţă a trimis peste poartă în minutul 76, pentru ca şase minute mai târziu Zivulic să rateze şi el ţinta.
În cele din urmă Oţelul Galaţi – Universitatea Craiova s-a terminat 1-1 şi cele două echipe se află pe podium. Craiova e pe locul 2, cu cu 20 de puncte, iar gălăţenii ocupă locul al treilea, cu 19 puncte.

OŢELUL: I. Popescu – D. Maftei (Adăscăliţei 90), Zivulic, N. Stefanovic, Miguel Silva – Cisotti, Joao Lameira, Samuel Teles – Maciel (R. Tănasă 73), Juric, Al. Pop. ANTRENOR: Dorinel Munteanu

UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Vlădoiu (Iago Lopes 61), Maldonado, Badelj, Bancu – Oshima (Screciu 85), Căpăţână (Carlos Mora 61) – Baiaram (Bana 74), Houri, A. Ivan (Al. Mitriţă 62) – Lukic. ANTRENOR: Constantin Gâlcă

Cartonaşe galbene: Joao Lameira 38

Arbitri: Istvan Kovacs – Mihai Marica, George Neacşu

Arbitri VAR: Andrei Chivulete – Claudiu Marcu

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 20:30, exclusiv în AntenaPLAY
  • Ar fi trebuit să fie convocat Bîrligea la naţională?

11:12

Costel Gâlcă, anunț important despre Alexandru Cicâldău! Când va juca primul meci, de la revenirea la Universitatea Craiova

11:05

Foto„Aș fi preferat să mi se întâmple mie” Joselu, reacţie emoţionantă după ce Dani Carvajal s-a accidentat grav!

10:28

Mihai Stoica a anunțat când va reveni Siyabonga Ngezana! Fundașul de la FCSB va fi apt la un derby important

10:27

Levadiakos – PAOK, LIVE VIDEO, 20:30. Echipa lui Răzvan Lucescu caută prima victorie după trei meciuri pierdute

9:59

FCSB – Gloria Buzău LIVE TEXT (21:00). Campioana are nevoie ca de aer de puncte! Echipele probabile

9:44

Gigi Becali a anunţat ce transfer va mai face la FCSB, în afară de aducerea lui Lukas Zima: „În rest avem dubluri”

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănies 5 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sales 6 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s

4 zodii care vor fi de neoprit în luna octombrie 2024. Trec peste orice greutate

Nativii care își pot schimbă propriile vieți pe 5 octombrie 2024. Zodiile care vor străluci sub lumina reflectoarelor