Mirel Rădoi, propus la FCSB: ”E o variantă mai bună decât Laurențiu Reghecampf!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 23.05.2022, 22:29

Mirel Rădoi

Mirel Rădoi este aproape de a semna cu Universitatea Craiova

Mirel Rădoi este dorit la Universitatea Craiova / Profimedia

Mirel Rădoi a fost propus la FCSB de Ionel Ganea. Fostul internațional român este de părere că antrenorul este o variantă bună pentru echipa lui Gigi Becali. Ba mai mult, ”Ganezul” spune că fostul selecționer este mai potrivit chiar și decât Laurențiu Reghecampf.

Reclamă

FCSB, antrenată de Toni Petrea, a încheiat sezonul pe locul 2 în Liga 1. Gruparea roș-albastră a ratat posibilitatea de a juca cu titlul pe masă după ce remizat cu FC Voluntari, scor 2-2, pe Arena Națională.

Reclamă

Mirel Rădoi, propus la FCSB

”Eu zic că Rădoi ar fi o variantă bună și ar fi potrivit la FCSB. Mai bună decât Reghecampf. Rămâne de văzut. Steaua are un lot foarte bun, poate peste CFR Cluj, mulți jucători tineri.

Dacă stai numai să joci în campionatul intern nu acumulezi experiență internațională și așa e foarte greu să evoluezi”, a declarat Ionel Ganea, potrivit fanatik.ro.

Mirel Rădoi nu mai vrea să audă de FCSB

Mirel Rădoi nu mai vrea să audă de FCSB. Rămas liber de contract după despărţirea de echipa naţională, antrenorul de 41 de ani a explicat de ce exclude posibilitatea de a colabora din nou cu naşul său, Gigi Becali.

Mirel Rădoi a antrenat-o pe FCSB în 2015, dar nu mai are de gând să revină la echipa roş-albastră. Motivul principal, spune fostul selecţioner, este Gigi Becali, care ar decide tot ce se întâmplă la echipă.

„Nu cred la FCSB, a fost deja un episod, nu s-a terminat bine pentru mine și pentru nașul meu. A fost o perioadă în care nu ne-am vorbit, am început să îmbătrânesc, nu mai avem timp să ne împăcăm. Cel mai bine e să ne vedem fiecare de drumul lui. Plus că nașului meu îi place să se implice, iau eu nu sunt de acord cu asta. N-are rost să continuăm un al doilea episod.

Sper ca vara asta să revin. Am tot ezitat că iau echipe care mai aveau 6-7-8 etape și să iau echipe cu tot cu pregătire, cu totul de la zero. N-am o problemă cu România. Vreau ca lucrurile să fie serioase. Nu mă aștept să am un contract pe patru ani, dar nici nu mă aștept să mă dea afară după trei luni”, a transmis Mirel Rădoi.

Gigi Becali, „nominalizat” pentru antrenorul anului

Gigi Becali va fi nominalizat la premiul pentru antrenorul anului, e de părere Dumitru Dragomir. Fostul șef de la LPF l-a îndemnat pe patronul de la FCSB să-și ia licența PRO.

Gigi Becali e implicat activ la FCSB. Dumitru Dragomir l-a invitat pe latifundiarul din Pipera să meargă și mai departe de atât.

„Domnul Becali este capitalistul numarul 1 in aceasta tara, el asa a inteles capitalismul. Si asa este capitalismul, cel facut de Gigi Becali. Nici nu-l intereseaza (n.r. – de titlu). Pe el il intereseaza sa castige.

In capitalism, sa castigi bani! Bai, fatele meu, suporterul e ca la teatru, te duci platesti biletul. Iti place teatrul, il comentezi la superlativ. Nu iti place, le mai tragi cate o injuratura, dar te duci si a doua oara.

Asa e si la fotbal, te duci platesti biletul, injuri de te ia mama naibii. Trei sferturi din spectactatori sunt pusti, copii care vin sa se descarce acolo.

(n.r. – antrenorul anului viitor?) Gigi Becali! Sa isi ia licenta”, a spus Dumitru Dragomir.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
9:00

„De nerecunoscut!” Spaniolii l-au taxat pe Lamine Yamal, după ce Barcelona a „tremurat” cu Dortmund

8:48

VIDEOGafă colosală înainte de Aston Villa – PSG! Jucătorii au rămas mască

8:41

VIDEOGestul nemaiîntâlnit făcut de Ousmane Dembele pe teren, la finalul meciului Aston Villa – PSG 3-2

8:36

Luis Enrique, reacție fermă după ce PSG s-a calificat cu emoții în semifinalele Champions League

8:00

Chestiunea motoarelor V10: mult zgomot pentru nimic

23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas