Moment uluitor în Universitatea Craiova – Farul Constanţa! Doi suporteri au intrat pe teren. Unul i-a aplicat celuilalt o lovitură de picior

Publicat: 5.09.2022, 23:37.
Actualizat: 6.09.2022, 1:28

Un fan a intrat pe teren în Universitatea Craiova - Farul Constanţa

Un fan a intrat pe teren în Universitatea Craiova - Farul Constanţa / Captură Orange Sport

Totul s-a petrecut în minutul 79, când tabela arăta 4-3 pentru olteni. Fanii au pătruns pe teren, iar meciul a fost întrerupt.

Moment uluitor în Universitatea Craiova – Farul Constanţa: un suporter a intrat pe teren şi a încasat un picior de la un steward

Cei doi suporteri s-au ciocnit dur, iar forţele de ordine au intervenit imediat pentru a-i scoate de pe teren. Unul dintre ei l-a lovit cu piciorul, dar bărbatul s-a ridicat rapid şi a continuat să alerge pe teren.

Acela a fost momentul în care camerele au fost îndreptate către jucători. Potrivit surselor Antena Sport, fanii a intrat pe teren după ce a fost afişat un banner care ironiza aniversarea de 74 de ani a clubului.

„74 de ani din 2013?”, a fost mesajul ironic scris pe banner. Se pare că în galeria celor de la Farul s-au infiltrat 10 fani ai FC U Craiova, inclusiv Andrei Preda, liderul celor de la Peluza Sud. Până la urmă, forţele de ordine au intervenit şi i-au evacuat pe cei doi.

Gabi Torje, one-man show în Universitatea Craiova – Farul Constanţa

Gabi Torje (32 ani) a fost one-man show în Universitatea Craiova – Farul Constanţa. „Pariul” lui Gică Hagi i-a făcut K.O. pe olteni, în prima repriză, cu o „dublă” de senzaţie.

Cotat la 350.000 de euro, Gabi Torje a spart gheaţa la Severin. A marcat primele două goluri din acest sezon. Ambele reuşite au fost spectaculoase!

Prima reuşită a lui Gabi Torje a venit în minutul 33, la scorul de 1-1. Fostul dinamovist a scăpat singur cu David Lazar şi l-a lobat pe portarul oltenilor.

Al doilea gol a venit după doar 8 minute. Torje a marcat un gol superb din afara careului, la care David Lazar nu a avut nicio replică.

Universitatea Craiova – Farul Constanţa 4-3

Universitatea Craiova – Farul Constanţa 4-3. A fost un meci nebun la Severin! Mirel Rădoi şi-a îndeplinit o mare dorinţă şi l-a învins pe profesorul Gică Hagi.

Meciul a început tare încă din minutul 2, când Vlad Morar a marcat în minutul 2. Jovan Markovic a restabilit egalitatea în minutul 26, după care Gabi Torje a strălucit. A reuşit o „dublă” de senzaţie, iar echipa lui Gică Hagi a condus cu 3-1. Prima repriză s-a încheiat după ce Andrei Ivan a redus din diferenţă, în minutul 44.

Oltenii au revenit cu forţe proaspete în repriza secundă şi au întors rezultatul. Jovan Markovic a reuşit şi el „dubla”, în minutul 66. Mihai Aioani a decis cele trei puncte. S-a făcut de râs şi a deviat mingea în propria poartă, după o lovitură liberă executată de Dan Nistor.

27
23:33
VideoJucătorii de la FCSB au întrerupt conferința lui Charalambous și au declanșat nebunia: „Campionii, campionii!”
27
23:18
„Sunt antrenor de marcă!” Gigi Becali, reacţie savuroasă după triumful FCSB-ului: „Mă întorc la muls oile acum!”
27
23:16
Florinel Coman, după titlul cucerit de FCSB după 9 ani: „Golul lui Băluţă a fost cel mai emoţionant”
27
23:14
Octavian Popescu l-a imitat pe „Dodel” Tănase după ce FCSB a câștigat titlul: „Bravo vouă, bă!”
27
23:00
Gigi Becali, propunere în direct pentru Florinel Coman, după ce FCSB a devenit campioană: „Trebuie să discut cu el!”
27
22:51
Mihai Stoica, plin de sânge în peluză după ce FCSB a câștigat titlul! Imagine uluitoare cu oficialul roș-albaștrilor
27
22:43
Gigi Becali a anunţat primul jucător de pe lista de transferuri de la FCSB. Ce a spus despre Denis Alibec, Kiki şi Louis Munteanu
27
22:42
Gigi Becali nu le-a uitat pe rivalele Rapid şi Dinamo! Prima reacţie, după ce FCSB a devenit campioană: „Nu mă interesează!”
27
22:31
FotoNebunie pe Arena Națională după ce FCSB a câștigat titlul! Imagini de senzație cu noii campioni ai României
27
22:23
Ce adversare poate întâlni FCSB în preliminariile UEFA Champions League! Cum arată traseul campioanei din Liga 1

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială