Neil Lennon a anunţat noi transferuri la Rapid, după egalul cu CFR Cluj: „E nevoie de concurenţă”. Ce a spus de Albion Rrahmani

De Alex Masgras
Publicat: 21.07.2024, 0:50

Neil Lennon a anunţat noi transferuri la Rapid, după egalul cu CFR Cluj: E nevoie de concurenţă. Ce a spus de Albion Rrahmani

Neil Lennon a anunţat noi transferuri la Rapid, după egalul cu CFR Cluj: "E nevoie de concurenţă". Ce a spus de Albion Rrahmani

Neil Lennon, în timpul meciului Rapid - CFR Cluj / Hepta

Neil Lennon a anunţat noi transferuri la Rapid, după egalul cu CFR Cluj. Formaţia din Giuleşti a obţinut un rezultat de egalitate la ultima fază a duelului care s-a încheiat 2-2.

Hasani a marcat în minutul 90+7 şi a dat startul bucuriei în Giuleşti. Cu toate acestea, Rapid rămâne fără victorie în primele două etape ale noului sezon.

Neil Lennon a anunţat noi transferuri la Rapid, după egalul cu CFR Cluj: „E nevoie de concurenţă”. Ce a zis de Rrahmani

Neil Lennon, antrenorul celor de la Rapid, s-a declarat mulţumit de jocul echipei sale, dar dezamăgit de rezultat. Lennon este mulţumit în acest moment de modul în care evoluează echipa sa, dar a anunţat că mai are nevoie de întăriri.

Nord-irlandezul aşteaptă săptămâna viitoare mai multe transferuri, printre care şi cel al portarului lui Celtic, Benjamin Siegrist, în vârstă de 32 de ani. Antrenorul lui Rapid are mare încredere în Marian Aioani, dar spune că portarul român are nevoie de concurenţă:

„Am avut 4-5 ocazii, a fost dezamăgitor că am primit al doilea gol. Reacţia din repriza a doua a fost bună, echipa a avut ocazii. Nu cred că am fost norocoşi. Sunt dezamăgit că am făcut doar egal. Am arătat un spirit senzaţional. Trebuia să obţinem toate cele trei puncte.

Trebuie să blocăm centrările mai bine. Este ceva ce trebuie să îmbunătăţim. Mulţi dintre jucători s-au ridicat la un nivel foarte bun. Am creat ocazii mari. Sunt încântat de evoluţie, dar dezamăgit de rezultat.

Cred că e o creştere faţă de sezonul trecut. A fost un meci foarte interesant de văzut. Au o echipă mult mai experimentată şi cu un antrenor experimentat (n.r. CFR Cluj).

(n.r. despre Rrahmani) Cred că e ok. O să vedem în câteva zile ce are.

A fost uimitoare atmosfera pe stadion. A fost 0-1, 1-2 şi suporterii ne-au încurajat. Mă gândesc la următorul joc şi la prima victorie. Sper ca săptămâna viitoare să mai vină jucători. Portarul de la Celtic e un portar foarte bun, să sperăm că va veni zilele următoare. Aioani e foarte bun, dar are nevoie de concurenţă. E foarte devreme în sezon, dar credem că putem face o echipă bună. Avem nevoie de întăriri.

Ignat a fost senzaţional. Este un lucru foarte bun pentru club că are un jucător tânăr de o asemenea calitate”, a declarat Neil Lennon, la digisport.ro.

Rapid – CFR Cluj 2-2

Meciul Rapid – CFR Cluj 2-2 a fost transmis în format LIVE TEXT pe AS.ro. Giuleştenii au obţinut un rezultat de egalitate chiar la ultima fază a partidei.

Bîrligea a deschis scorul în minutul 28, după o fază superbă a echipei lui Dan Petrescu. În debutul reprizei secunde, Petrila a obţinut un penalty după ce a fost faultat de Sava, iar Albion Rrahmani a transformat.

În minutul 75, Peter Michael a marcat golul care o readucea în avantaj pe CFR Cluj. În minutul 90+7, Hasani a smuls un punct pentru Rapid.

• Marele Premiu al Ungariei e live în AntenaPLAY, în perioada 19-21 iulie
  • Vezi premiera celui mai surprinzător sezon Insula Iubirii. Luni, Marți și Miercuri de la 20:30 pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Unde se va transfera Louis Munteanu?

0:54

Concluzia lui Cristi Chivu după Rapid – CFR Cluj 2-2: „Se vede asta!”

0:37

Dan Petrescu, după Rapid – CFR Cluj 2-2: „Suntem supăraţi! Echipa a jucat bine!” Dialog fabulos cu Braun: „Eu l-am făcut mare!”

0:22

Daniel Bîrligea, după ce a fost înjurat de fanii Rapidului: „Pot să mă înjure, nu mă afectează! Am vrut să mă apăr”

0:00

Rapid – CFR Cluj 2-2. Hasani, eroul giuleştenilor! Echipa lui Neil Lennon a obţinut un egal la ultima fază

23:47 20 iul.

FotoAlbion Rrahmani a izbucnit în plâns după ce s-a accidentat! Imagini tulburătoare în Giuleşti

23:26 20 iul.

Mihai Stoica a dezvăluit marea greşeală făcută de FCSB cu Unirea Slobozia: „Schimbarea nu a fost foarte inspirată”

1 FotoNunta lui Ianis Hagi, în imagini! Cele mai frumoase momente de la cununia religioasăs 2 FotoNunta Anului la Domeniul Ştirbey | Cele mai frumoase momente cu Ianis Hagi şi Elena. Gică Hagi, declaraţiile seriis 3 FotoCum a arătat tortul de nuntă al lui Ianis Hagi și al Elenei! Momente superbe la petrecerea de la Domeniul Știrbeys 4 FotoImagini emoționante cu bunicii lui Ianis Hagi, înainte de cununia religioasă! Părinții Marilenei Hagi, prezenți la bisericăs 5 FotoAndrei Burcă s-a căsătorit! Cât de frumoasă este şi cu ce se ocupă soţia fundaşului naţionaleis 6 FotoImagini de vis cu valsul mirilor, de la nunta anului! Ianis şi Elena Hagi au strălucit pe ringul de danss