„Te ascunzi, ţi-e frică! Bă, eu te văd!” Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Rapid 2-2: „Îl trec prin foc!”

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 20.04.2024, 22:43

Gigi Becali, anunţ BOMBĂ despre Florinel Coman

Gigi Becali, în timpul unei conferinţe de presă / Profimedia Images

El este jucătorul care a fost făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Rapid, scor 2-2, în ultima etapă a turului din play-off. Patronul roş-albaştrilor a reacţionat imediat la finalul derby-ului de pe Arena Naţională şi l-a atacat în direct pe David Miculescu.

Darius Olaru a deschis scorul în minutul 10, dar bucuria roş-albaştrilor a fost de scurtă durată. Krasniqi (12) şi Rrahmani (16) au întors imediat rezultatul. Intrat la pauză în locul lui David Miculescu, Alexandru Băluţă a marcat în minutul 57 şi a stabilit rezultatul final, 2-2.

Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după FCSB – Rapid 2-2

David Miculescu a semnat o ratare incredibilă, din trei metri, în prima repriză. Nu a mai revenit pe teren după pauză.

Eu jucătorii care nu mingea, eu am o mentalitate care nu am auzit-o la specialişti. Eu sunt un amator, dar eu zic aşa. Când tu nu ai mingea, sau mingea nu vine la tine… cred eu că tu te ascunzi. Că te ascunzi, nu îţi place de minge!

Dacă mingea nu vine la tine… la Radaslavescu venea mingea la el, nu se ascunde. Are tupeu. Dacă mingea nu vine la tine, cu mine ai o problemă. Eu cred că tu te ascunzi de minge, ţi-e frică. Ţi-e teamă. Ori eşti bărbat… Tu nu ai voie să ratezi de aici. Ţi-e frică.

Du-te caută mingea! Încă zic că am găsit atacant, dar acum trebuie să îl scot. Îl trec prin foc, ca să îl ard ca argintul. Ţi-e frică de minge, nu eşti fotbalist pentru mine! Eu vă văd când vă ascundeţi de minge. Bă, eu vă văd când vă ascundeţi. Te ascunzi, te văd!„, a declarat Gigi Becali la primasport.ro.

Cum arată clasamentul actualizat în play-off-ul Ligii 1:

1. FCSB – 45 de puncte
2. Farul – 32 de puncte
3. Univ. Craiova – 31 de puncte (1 meci în minus)
4. CFR Cluj – 31 de puncte
5. Rapid – 29 de puncte
6. Sepsi – 27 de puncte (1 meci în minus)

Abia revenit din accidentare, Vlad Chiricheș s-a „rupt” din nou în FCSB – Rapid

În prima repriză a duelului de pe Arena Națională, Vlad Chiricheș s-a ciocnit puternic cu Albion Rrahmani. Fundașul de la FCSB a căzut cu mâna sub corp și a continuat, inițial partida.

Aflat în mare durere, Chiricheș a mai fost „consultat” de staff-ul medical al liderului din Liga 1 la prima oprire a jocului. În cele din urmă însă, acesta a fost înlocuit, în minutul 42, cu Joyskim Dawa.

La ieșirea de pe teren, Chiricheș a părut foarte supărat, având în vedere că și-a lăsat echipa „la greu”, la scorul de 1-2.

Controverse după golul înscris de Alexandru Băluţă în FCSB – Rapid

Rapid a condus cu 2-1 la pauză, după golurile marcate de Ermal Krasniqi şi Albion Rrahmani. Roş-albaştrii au restabilit egalitatea în minutul 57.

Octavian Popescu i-a oferit o pasă pe culoar lui Darius Olaru, iar căpitanul FCSB-ului a centrat în mijlocul careului. Mingea a ajuns la Radunovic, care a şutat spre colţul lung. Băluţă a fost pe fază şi a deviat balonul în poartă.

Imediat jucătorii Rapidului au protestat şi au cerut verificarea fazei cu VAR. Au fost siguri că mingea ieşise în afara terenului în momentul în care Olaru a centrat. Pe reluări, nu s-a văzut cu exactitate dacă mingea era în joc.

Marcel Bîrsan a mers pe mâna tuşierului, care nu a ridicat fanionul. A validat golul, spre bucuria fanilor FCSB-ului.

• Aris - PAOK, finala campionatului Greciei, 19 mai, ora 20:00, live în AntenaPLAY
  • Marele Premiu de Formula 1 de la Imola e live în AntenaPLAY, în perioada 17-19 mai
  • Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

18
    23:28
    Andrei Ivan ştie unde a pierdut Universitatea Craiova locul 2: „Asta ne-a costat”! Ce a spus despre un posibil transfer
    18
    23:10
    VideoSporting a primit trofeul Ligii Portugal LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total la festivitatea de premiere de pe Jose Alvalade
    18
    22:48
    VideoValentin Mihăilă, surprins alături de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova – Sepsi! Imagini de senzație de pe „Ion Oblemenco”
    18
    22:43
    CFR Cluj – Farul 5-1 şi Universitatea Craiova – Sepsi 3-2! Ardelenii sunt vicecampionii României şi merg în Conference League!
    18
    21:50
    FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză
    18
    21:47
    Răzvan Lucescu, pe o listă cu nume uriaşe înainte de „finala” pentru titlu! Antrenorul român, lângă Jose Mourinho şi Tomas Tuchel
    18
    21:16
    VIDEOMax Verstappen i-a egalat recordul lui Ayrton Senna! Olandezul are 8 pole position-uri la rând, după calificările de la Imola
    18
    21:05
    VideoGeorge Coman e românul stabilit de 25 de ani în Italia care se ocupă de comunicarea între piloţi şi echipele de Formula 1!
    18
    20:40
    „Șansele sunt minime!” Florin Talpan nu crede că CSA Steaua va avea drept de promovare în Liga 1! Atac total la adresa conducerii