Transfer senzaţional la Rapid? Anunţul făcut de Marius Şumudică despre atacantul de 4 milioane de euro

De Dan Roșu
Publicat: 28.10.2024, 8:43

Anunţul făcut de Marius Şumudică despre atacantul de 4 milioane de euro

Anunţul făcut de Marius Şumudică despre atacantul de 4 milioane de euro

Marius Şumudică, în timpul unui meci - Profimedia Images

Marius Şumudică a anunţat la conferinţa de presă că Rapid încearcă să dea o mare lovitură pe piaţa de transferuri, în această iarnă. Denis Drăguş, internaţionalul român cotat la 4 milioane de euro, e dorit în Giuleşti, după ce nu s-a acomodat la noua sa echipă, Trabzonspor.

Reclamă

Drăguş a înscris un singur gol în acest sezon, în 15 meciuri disputate în Turcia. El şi-a trecut numele pe lista marcatorilor şi la echipa naţională, în Lituania – România 1-2. Denis a mai fost dorit de Rapid şi anul trecut.

Reclamă

Transfer senzaţional la Rapid? Anunţul făcut de Marius Şumudică

”Mi l-aș dori pe Drăguș, să fiu sincer. Din câte văd, nu se adaptează acolo (n.r. la Trabzonspor). Vom încerca să facem o ofertă în iarnă, dacă există posibilitatea unui împrumut. Mi-aș dori din suflet să-l aduc aici, este finul meu, un jucător care este numărul 1 la echipa națională din postura de vârf de atac.

A venit să-i fiu fin după ce a marcat 14 goluri și avea salariu 20.000 de euro. Acum are peste un milion. Este numărul 1 la echipa națională. Este prima soluție ca vârf de atac, ar juca într-un picior aici, cum să nu se adapteze? Comparăm liga din Turcia cu cea din România… nu putem compara.

Toți jucătorii pe care i-am luat s-au adaptat. Vreau un exemplu de jucător care nu s-a adaptat! Găman îmi scrie și acum, Silviu Lung, Junior Morais, Boldrin, Budescu, Săpunaru. I-am luat pe Maxim, Drăguș, nici nu mai știu câți am pe buletin”, a spus Marius Șumudică, la conferința de presă.

Denis Drăguş, în centrul unui scandal uriaş în Turcia

Denis Drăguş se află în centrul unui scandal uriaş în Turcia, după ultimul meci bifat de Trabzonspor. Atacantul român a fost titular în eşecul cu Goztepe, iar după meci, coechipierii l-au găsit vinovat şi l-au pus la punct.

Denis Drăguş nu a impresionat şi a fost schimbat la pauza duelului cu Goztepe. Un jurnalist turc a dezvăluit ce s-a întâmplat după meci, mărturisind că atacantul român trece prin momente dificile la echipa sa.

Concret, Denis Drăguş a fost certat de coechipierii săi, pentru evoluţia din meciul cu Goztepe. Atacantul român a fost pus la punct de ceilalţi jucători ai lui Trabzonspor, existând o ceartă în vestiar, în urma evoluţiei sale extrem de modeste.

„Un jucător nu poate fi atât de slab. S-a discutat mult în vestiar despre Drăguș. Între jucători și Drăguș. Jucătorii au manifestat și reacții dure față de Drăguș. Aceasta este informația pe care am primit-o”, a dezvăluit Ulaș Özdemir, jurnalist turc din Trabzon, conform publicaţiei 62Saat.com.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    13:58

    „Iese soarele și pe strada noastră”. Dinamo, reacție oficială după ce a fost semnat contractul pentru noul stadion

    13:37

    Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat

    13:32

    VIDEOBernadette Szocs s-a calificat în Stage 2, la Cupa Mondială, fără set pierdut

    13:21

    EXCLUSIVRăzvan Zăvăleanu, reacție fermă despre ieșirea lui Dinamo din insolvență: „Să nu se hazardăm”

    13:12

    Marius Şumudică a început să plângă în timp ce vorbea despre moartea lui Aaron Boupendza: „Era ca și copilul meu”

    12:49

    Real Madrid – Arsenal și Inter – Bayern Munchen LIVE TEXT (22:00), în sferturile Champions League. „Galacticii” vor remontada

    1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas