Un nou scandal la FC U Craiova. Un jucător, schimb de înjurături oribile cu un fan: „Aşa e temperamentul meu!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 4.04.2024, 10:55

Un nou scandal la FC U Craiova. Un jucător, schimb de înjurături oribile cu un fan

Un nou scandal la FC U Craiova. Un jucător, schimb de înjurături oribile cu un fan

Profimedia

Un nou scandal la FC U Craiova, după ce un jucător a avut un schimb de înjurături oribile cu un fan. Incidentul s-a produs la finalul partidei din Cupa României cu FCSB Voluntari.

Reclamă

După scandalul uriaş dintre Adrian Mititelu şi fiul său, un alt conflict a avut loc între un jucător şi un fan. Radu Negru a cedat nervos şi a înjurat într-un mod oribil un fan, scrie orangesport.ro.

Reclamă

Un nou scandal la FC U Craiova. Un jucător, schimb de înjurături oribile cu un fan

La finalul partidei, Radu Negru a recunoscut conflictul verbal cu suporterul, pe care l-a acuzat că i-a adresat injurii la adresa familiei.

Nu ştiu dacă este ok să te înjure de familie, de copii, de morti, fără niciun fond. Am avut acea ieşire. Era să spun un domn, dar nu îl pot numi domn. Aşa este temperamentul meu, mai vulcanic uneori”, a spus Radu Negru, conform orangesport.ro.

Adrian Mititelu, replică acidă pentru fiul său, după ce i s-a cerut plecarea de la FCU Craiova

Adrian Mititelu a oferit o replică acidă pentru fiul său, după ce a fost cerut plecat de acesta de la FCU Craiova. Patronul oltenilor a transmis că a fost tras greşit la răspundere pentru rezultatele înregistrate de echipă.

Adrian Mititelu Jr a răbufnit, după ce FCU Craiova a fost eliminată din Cupa României. Oltenii au fost eliminaţi la penalty-uri, iar fiul patronului din Bănie a transmis că toţi cei din club ar trebui să plece, pentru a se evita retrogradarea.

Declaraţiile „Prinţişorului” Craiovei nu au trecut neobservate de către tatăl lui. Adrian Mititelu l-a numit „teribilist” pe fiul său, despre care susţine că în cazul în care FCU Craiova ar fi câştigat, discursul său ar fi fost altul.

De asemenea, Adrian Mititelu i-a transmis fiului său că el este „stăpân” la echipă şi-l sfătuieşte să nu mai ofere astfel de declaraţii.

„Adiță e un copil teribilist ca contestă anumiți jucători care joacă, el are alte opinii. El a plecat de mult, vine o dată la 7-8 săptămâni, dar eu sunt de vină. Dacă am fi câștigat la penalty-uri, discursul lui Adiță era acum altul. Când echipa nu mai merge, când jucătorilor nu le iese, eu sunt de vină.

Tot eu am dus echipa și la un pas de play-off, și la un pas de Conference League, tot același management a fost. E treaba lui ce vrea, deocamdată eu sunt stăpân aici la echipă, eu decid tot. El să facă 5% din ce am făcut eu în viață și după aia să vorbească. E ușor să stai la București și să-ți dai cu părerea ce e aici la echipă.

Ce e de făcut? Hai să ne supărăm să plecăm toți acasă, să dăm vina unii pe alții… Ce vină are Napoli pentru jocul de azi? Ce să facă el? Eu am recunoscut că vioara întâi aici e Florin Drăgan, dar cu același staff anul trecut echipa a fost la un pas de Conference League. E o situație mai veche, a fost o problemă legată de lot.

Aceste disensiuni dintre mine și el apar pentru că el are o opinie despre unii jucători, eu am altă opinie, dar sunt chestiuni care ar fi trebuit să rămână secrete. Nu stabilește Adiță ce și cum la clubul ăsta niciodată. El încearcă să arunce problema pe mine acum. Da, eu sunt de vină pentru tot ce e rău. Eu fac echipa, eu le spun cum să facă, cum să joace. Niște aberații”, a declarat Adrian Mititelu.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:59 19 apr.

Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

22:37 19 apr.

„Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

21:52 19 apr.

Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

21:52 19 apr.

VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

21:38 19 apr.

Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

21:16 19 apr.

Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s