Bătaie ca-n filme pe Arena Națională. Momentul în care jandarmii au fost ‘încolțiți’ de ultrașii CSA Steaua. Imagini șocante

Publicat: 10.09.2022, 8:28

Bătaie ca-n filme pe Arena Națională

Bătaie ca-n filme pe Arena Națională! Jandarmii au fost ‘încolțiti' de ultrașii CSA Steaua

Bătaie ca-n filme pe Arena Națională / AS.ro

A fost bătaie ca-n filme pe Arena Națională. Jandarmii au fost ‘încolțiti’ de ultrașii CSA Steaua. Totul s-a petrecut la pauza derby-ului, la scorul de 1-1.

Jandarmii au avut o misiune infernală la derby. Ultrașii au pornit haosul la pauză și au aruncat în aceștia cu scaune, garduri și extinctoare.

Bătaie ca-n filme pe Arena Națională! Jandarmii au fost ‘încolțiti’ de ultrașii CSA Steaua

Situația a scăpat de sub control, astfel că jandarmii au fost nevoiți să se retragă.

Imaginile de pe Arena Națională sunt de-a dreptul șocante, scenele fiind desprinse dintr-un câmp de luptă, nu din interiorul unui stadion.

S-a intervenit cu gaze lacrimogene în Dinamo – CSA Steaua 1-2

Cu 40 de minute înainte de startul meciului, mai mulți suporteri de la Dinamo și CSA Steaua s-au încăierat într-un sector al stadionului. Fanii au rupte scaune și au aruncat cu torțe.

A fost nevoie de o intervenție dură din partea jandarmilor ca spiritele să se calmeze. Forțele de ordine au intervenit cu bastoane și gaze lacrimogene.

Scandal a fost și la pauza meciului. Peluza Sud Steaua i-a atacat pe jandarmi cu tomberoane și scaune! Forțele de ordine au intervenit tot cu gaze lacrimogene.

Daniel Oprița: „Ce să mai răspund eu la lucrurile astea despre promovare?”

Daniel Oprița a reacționat după Dinamo – CSA Steaua 1-2. Antrenorul echipei Armatei este în culmea fericirii după victoria din derby. „Militarii” însă nu au nici acum drept de promovare în Liga 1. Oprița încă așteaptă o minune din partea șefilor de la Ministerul Apărării.

„O victorie mare, prima repriză a fost a lui Dinamo. Noi am fost fricoși în prima repriză, poate și eu am început mai temător. La pauză am schimbat unde trebuie, am pus presiune pe fundașii lor centrali. A doua repriză ne-am descurcat mai bine. Am fructificat ocaziile pe care le-am avut.

Și ei puteau să ne bată. Astăzi, soarta ne-a surâs nouă. A contat foarte mult că am egalat înainte de pauză, am intrat altfel în a doua repriză, dar și Dinamo a făcut un meci bun. Așa trăiesc, vreau maxim de fiecare dată. Sunt transpirat, atât cât pot eu. Dinamo este în creștere, știu prin ce momente trece Ovidiu Burcă.

Mi-a plăcut atitudinea din repriza a doua. Poate e și din cauza atmosferei, nu sunt obișnuiți, stadionul e impunător, galeriile au fost la înălțime. Sperăm să fim în Liga 1. E păcat să nu fie Dinamo și Steaua în Liga 1.

(n.r. – aveți drept de promovare?) Ce să mai răspund eu la lucrurile astea? Dacă, cine este acolo sus își permite, înseamnă că știe. Eu sunt antrenor, nu vreau să vorbesc de alte lucruri. Tot mai sperăm, nu mi s-a transmis nimic. Asta este, trebuie să ne facem treaba. Știm unde am venit”, a spus Daniel Oprița, conform digisport.ro.

Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

19:10

LIVE VIDEOCursa de sprint din Formula 2 din Belgia este ACUM în AntenaPLAY ! O’Sullivan, în pole-position

19:00

LIVE SCORECaroline Garcia – Jaqueline Cristian se dispută ACUM! Irina Begu și Ana Bogdan, eliminate de la Jocurile Olimpice 2024!

18:36

Bernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu s-au calificat în sferturi la dublu mixt, la Jocurile Olimpice 2024! Victorie superbă la Paris

18:30

UPDATETeam România la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 1. Încep emoţiile la canotaj, tenis şi tenis de masă! Programul complet

18:28

Helmut Duckadam a analizat-o pe FCSB și l-a readus cu picioarele pe pământ pe Gigi Becali: „Champions League? Să fim serioși!”

18:02

VIDEOMax Verstappen, cel mai rapid pilot din calificările MP al Belgiei, nu va pleca din pole! Cursa e duminică (Antena 1, 15:45)

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoGeorgina Rodriguez a încins internetul alături de Cristiano Ronaldo. Imaginea virală cu cei dois 4 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Ungariei! Cursa e duminică, de la ora 15:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAYs 5 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 6 FotoNeymar a devenit tată pentru a treia oară! Helena s-a născut la începutul acestei lunis

Horoscopul lunii august 2024. Nativii sunt tot mai dornici să-și găsească marea dragoste

Zodii norocoase care pot experimenta abundență financiară pe 27 iulie 2024. Conturile lor vor crește considerabil