Daniel Opriţa, anunţ categoric despre CSA Steaua: „Doar patru jucători mai au contracte!”

De Viviana Moraru
Publicat: 16.05.2023, 23:36

Daniel Opriţa, anunţ categoric despre CSA Steaua

Daniel Opriţa, anunţ categoric despre CSA Steaua

Daniel Opriţa, antrenor CSA Steaua / SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Daniel Opriţa a făcut un anunţ categoric despre situaţia celor de la CSA Steaua. Antrenorul „militarilor” a dezvăluit că doar patru jucători mai au contract valabile şi pentru sezonul viitor, la gruparea din Ghencea. Tehnicianul a mărturisit că atacantul bulgar Chunchukov aşteaptă oferte din Liga 1.

Reclamă

CSA Steaua a fost învinsă de rivala Dinamo cu scorul de 3-0, în ultima rundă de play-off. Deşi ocupă loc direct promovabil, „militarii” nu se pot gândi la prima scneă a fotbalului românesc, deoarece nu au drept de promovare.

Reclamă

Daniel Opriţa, anunţ categoric despre CSA Steaua

Daniel Opriţa a dezvăluit că va urma o perioadă dificilă la CSA Steaua, prin prisma faptului că mulţi jucători vor pleca. Tehnicianul a dezvăluit că doar patru fotbalişti au contracte valabile cu gruparea din Ghencea şi pentru sezonul următor.

Opriţa a declarat că el mai are contract pentru încă un sezon, şi se va întâlni cu cel reinstalat în funcţie recent, comandantul Bichir, pentru a lua o decizie asupra viitorului său.

„Mai sunt patru jucători care mai au contracte! Ceilalți își termină contractele în iunie. Am discutat și cu Chunchukov, așteaptă oferte de la Liga 1, n-ar zice nu unei oferte de acolo. Eu și staff-ul meu mai avem un an de contract.

N-am apucat să vorbesc cu jucătorii. Probabil că săptămâna viitoare se va decide, trebuie să am o întâlnire cu domnul comandant. Dacă va fi să avem drept de promovare, trebuie s-o luăm de la capăt”, a declarat Daniel Opriţa, conform paginii de Facebook AS 47.

De asemenea, Daniel Opriţa a mai oferit declaraţii şi despre scandalul cu Florin Talpan. Tehnicianul a dezvăluit că juristul „militarilor” l-a ameninţat cu demiterea.

„Mă amenințase cu demiterea într-un interviu în care a spus că acest lucru trebuie să se întâmple dacă pierdem cu Dinamo. Cu două zile înainte de meci, căuta numărul meu pentru a mă suna să ia măsuri. A început să-mi spună de meciurile cu Dejul, cu Poli Iași, că ne-am făcut de râs, că echipa nu joacă. Nu știu în ce calitate a putut să vorbească lucrurile astea despre mine.

I-am închis telefonul fiindcă l-ați văzut și voi… Când începe, nu se mai oprește! Iar eu nu accept să fiu jignit, nu accept să mi se spună lucruri tehnico-tactice. A zis că se duce la comandant să mă dea afară”, a mai spus Daniel Opriţa, conform sursei menţionate mai sus.

Florin Talpan, atac devastator la Daniel Opriţa

Florin Talpan a lansat un atac devastator la Daniel Opriţa, după ce antrenorul de la CSA Steaua l-a criticat în termeni duri pe juristul CSA Steaua.

„Daniel Oprita, nu mai minți, deoarece te faci de râsul lumii! M-ai sunat sâmbătă să mă iei la rost ca ti-am cerut demisia pentru rezultatele “remarcabile” obținute de Steaua în play-off.

Nu ți-am cerut demisia, dle Oprita! Am spus doar ca daca eu eram comandantul clubului te dădeam afară!

Sunt un perfecționist! Atat timp cat eu castig dosare in Instanta, in fața a cinci avocati ai Fcsb, atunci și voi trebuie să castigați meciurile și să fiți pe locul 1. Mi-ai inchis telefonul in nas ca un “bărbat” care știe sa susțină o conversatie! Te-am sunat inapoi sa te intreb de ce inchizi telefonul. A durat un minut. Domnule Oprita, realitatea e că Steaua a fost umilită de Dinamo cu 3-0. A luat 5 goluri și “a fost dezmembrată “ la Iaşi. A fost învinsă la Buzău”, a transmis Florin Talpan.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
8:18

Accesoriul de jumătate de milion de euro purtat de Mirel Rădoi la meciul cu Dinamo. Detaliul remarcat

8:15

Gigi Becali îi prelungeşte contractul lui Vlad Chiricheş, la FCSB: „Va rămâne la club după ce se retrage”

8:04

„Puteam să fim pe primul loc”. Sorin Cârţu, „bântuit” în continuare de remiza cu FCSB. Ce a spus despre lupta la titlu

7:57

5 milioane de euro pentru transferul verii în Liga 1

23:52 21 apr.

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

23:45 21 apr.

Mihai Rotaru a anunţat ce trebuie să facă Universitatea Craiova pentru a câştiga titlul

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 6 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s