Scandal uriaş cu Gabriel Torje la Chiajna – Ceahlăul 1-2: „Când înjuri de morţi e mai nasol!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 22.02.2024, 22:02

Scandal uriaş cu Gabriel Torje la Chiajna - Ceahlăul 1-2

Scandal uriaş cu Gabriel Torje la Chiajna – Ceahlăul 1-2. Azdren Llullaku l-a acuzat pe jucătorul Concordiei că l-a înjurat la pauza meciului. Totuşi, jucătorul celor de la Ceahlăul a dat-o la pace cu „Messi din Banat”.

Gabriel Torje a fost acuzat de Azdren Llullaku că l-a înjurat de morţi la partida din Liga 2. Totuşi, jucătorul de la Ceahlăul a precizat că Gabriel Torje şi-a cerut scuze, iar cei doi s-au împăcat. Ceahlăul s-a impus la limită în primul meci al etapei a 16-a din Liga 2.

Scandal uriaş cu Gabriel Torje la Chiajna – Ceahlăul 1-2

A fost o perioadă lungă, o vacanță foarte lungă și un cantonament destul de lung. Ne-am pregătit foarte bine, cred că s-a văzut asta și astăzi pe teren. Mă bucur foarte mult că am luat trei puncte. Cum am zis, e doar un pas și mai avem trei finale.
Sunt multe chestii, sunt multe înjurături într-un meci, dar când înjuri de morți e mai nasol. Aia e, mi-a cerut scuze, e ok.

Toții jucătorii își arată valoarea în play-off, este mult mai spectaculos și pentru public. (n.r. Ți-e dor de Liga 1?) Normal că mi-e dor, ar fi un succes foarte mare, dar întâi trebuie să prindem play-off-ul. Ar fi un pas foarte mare”, a spus Azdren Llullaku conform digisport.ro.

Echipa Ceahlăul Piatra Neamţ s-a impus cu 2-1 joi seara, în deplasare, în faţa formaţiei Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a 16 a ligii secunde.

Oaspeţii au deschis scorul la Chiajna, în minutul 7, prin Matei Moraru, şi l-au majorat în minutul 50, atunci când tot Matei Moraru, mijlocaşul de 18 ani al nemţenilor, a reuşit să înscrie al patrulea său gol stagional.

Concordia a redus din diferenţă prin Adrian Bălan, în minutul 70, dintr-un penalti scos de Gabriel Torje, dar meciul s-a încheiat cu victoria Ceahlăului, scor 2-1.

Deocamdată, nemţenii au urcat pe locul al cincilea, cu 25 de puncte, iar Concordia Chiajna este pe locul 9, cu 22 de puncte.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

13:15 Cum a fost surprins Zinedine Zidane, pe Santiago Bernabeu, la meciul care a dus-o pe Real Madrid în finala Ligii Campionilor! 12:35 Au venit arabii la Palatul lui Gigi Becali să facă transferul lui Florinel Coman de la FCSB 12:28 FotoAjuns la 85 de ani, Ion Ţiriac şi-a făcut deja testamentul: „Am 33 de copii, averea va fi împărţită în 33 de părţi egale” 11:42 Gigi Becali, anunţ de ultim moment despre aducerea lui Florin Tănase la FCSB: „90% şanse”! Ce a spus de Louis Munteanu şi Alibec 11:28 Gigi Becali de-abia îl aşteaptă pe Mircea Lucescu la Rapid: „Daţi-mi antrenori, că nu mai am cu cine…”! Avertisment pentru Şucu 11:06 Anunţul lui Gigi Becali despre transferul lui Florinel Coman: „Trebuie să vină arabii”! Ce a stabilit cu „Mbappe” 10:54 Strigătul de disperare al Ioanei Tufaru, după ce Gigi Becali a abandonat-o: „Nu mai avem niciun fel de legătură” 10:41 „Rednic a ajutat Dinamo” Florentin Petre a spus ce crede despre meciul cu UTA, care ar putea duce la retrogradarea „câinilor”! 10:12 Cu lacrimi în ochi, Joselu a comparat „dubla” cu Bayern Munchen cu naşterea copiilor săi: „Dacă scoţi asta când soţia doarme…” 9:39 FotoAcum doi ani mergea ca fan, cu tatăl lui, la finala Realului cu Liverpool, acum e erou la Madrid! Destinul uluitor al lui Joselu Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției