Nota primită de Florinel Coman în Al Gharafa – Al Ahli Dubai 1-0! Echipa românului s-a calificat în Liga Campionilor Asiei

De Alex Masgras
Publicat: 13.08.2024, 20:41

Nota primită de Florinel Coman în Al Gharafa - Al Ahli Dubai 1-0! Echipa românului s-a calificat în Liga Campionilor Asiei

Florinel Coman / Instagram Al Gharafa

Iată nota primită de Florinel Coman în Al Gharafa – Al Ahli Dubai 1-0, din preliminariile Ligii Campionilor Asiei. Fostul jucător al celor de la FCSB s-a calificat în grupele Ligii Campionilor Asiei, după victoria noii sale echipe, Al Gharafa, în ultimul tur preliminar al competiţiei care se va vedea LIVE în AntenaPLAY.

Al Gharafa a întâlnit-o pe Al Ahli Dubai din Emiratele Arabe Unite şi s-a impus cu 1-0. Echipa lui Florinel Coman ajunge astfel în grupele Ligii Campionilor Asiei, acolo unde va evolua împotriva unor echipe precum Al Nassr sau Al Hilal.

Unicul gol al partidei a fost marcat de tunisianul Ferjani Sassi, în minutul 50. Al Gharafa putea conduce încă din mintuul 6, dar golul lui Joselu, fostul star al celor de la Real Madrid, a fost anulat de VAR din cauza unei poziţii de offside.

Florinel Coman, o altă achiziţie nouă a qatarezilor, a fost înlocuit în minutul 90+6 al meciului pe care Al Gharafa l-a disputat pe teren propriu. Acesta este al doilea meci oficial pentru internaţionalul român la noua sa echipă, după ce a mai evoluat în remiza din prima etapă a campionatului cu Al Khor, scor 0-0.

Pentru prestaţia din meciul cu Al Ahli Dubai, Florinel Coman a primit nota 6.8 pe sofascore.com. Florinel Coman va putea fi urmărit în sezonul acesta de Liga Campionilor Asiei LIVE în AntenaPLAY.

Al-Gharafa a reacţionat în scandalul transferului lui Florinel Coman! Cum se apără formaţia din Qatar

Al-Gharafa a reacţionat în scandalul transferului lui Florinel Coman. Potrivit lui Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, campioana României nu a încasat suma de 5,25 milioane de euro pentru transferul lui Florinel Coman la Al-Gharafa.

Suma ar urma să crească cu un milion de euro, deoarece formaţia din Qatar a depăşit termenul limită pentru plata transferului.

Qatarezii i-au explicat lui Gigi Becali că banii au ajuns într-un cont din Vietnam, fiind victima unor hackeri. Cu toate acestea, Gigi Becali nu a vrut să audă de scuza celor de la Al-Gharafa şi i-a reclamat la FIFA.

În urma dezvăluirilor făcute de patronul celor de la FCSB, oficialii celor de la Al-Gharafa au oferit o reacţie pentru turcii de la Fanatik, susţinând că au trimis banii:

„Informațiile trimise către noi cuprind un cont din Vietnam. Noi am trimis banii”, au spus qatarezii, potrivit fanatik.com.tr.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • La ce echipă va juca Ianis Hagi în noul sezon?

22:51

„Ne-au călcat în picioare!” Cea mai dură reacţie după ce FCSB a fost umilită de Sparta Praga în prima repriză

22:45

Trei schimbări la pauza meciului FCSB – Sparta Praga! Ce jucători au fost introduşi după umilinţa din prima repriză

22:19

Joyskim Dawa, gafă uriaşă în careul FCSB-ului! Birmancevic a făcut dubla după penalty-ul comis de fundaşul roş-albaştrilor

22:15

LIVE SCOREPAOK – Malmo 3-4! Nebunie totală la Salonic. Suedezii au marcat în prima repriză de prelungiri şi sunt calificaţi la acest scor

21:41

FotoScenografie spectaculoasă la FCSB – Sparta Praga! Fanii au umplut Ghencea în meciul decisiv pentru play-off-ul Champions League

21:39

Final uluitor de repriză în PAOK – Malmo! Trei goluri în 6 minute. Grecul Koulierakis, execuţie de pe altă planetă

1 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 2 FotoSoția lui Joyskim Dawa, anunț despre plecarea fundașului de la FCSB: „Are obiective înalte în viaţă!”s 3 FotoDavid Popovici, prima imagine din vacanţă! Cum s-a pozat medaliatul cu aur şi bronz de la Jocurile Olimpice: „Ei nici nu ştiu”s 4 Team Romania la Jocurile Olimpice 2024 – ziua 12 | Cătălin Chirilă, start perfect. Mihaela Cambei a cucerit argintul la halteres 5 FotoKira Hagi şi iubitul ei s-au logodit! Gică Hagi este din nou în extaz, după nunta spectaculoasă a lui Ianis Hagis 6 Sparta Praga – FCSB 1-1. Final dramatic de meci! Cehii au avut gol anulat de VAR în minutul 90+5s