Rezultatele zilei din Liga Campionilor Asiei! Al Nassr s-a calificat în play-off-ul competiţiei

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 5.12.2023, 18:00
Actualizat: 5.12.2023, 20:18

Programul zilei din Liga Campionilor Asiei

Jucătorii de la Al Nassr, în timpul unui meci/ Profimedia

Rezultatele zilei de 4 decembrie din Liga Campionilor Asiei. Cele mai tari meciuri au fost  LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Al Nassr s-a calificat în optimile de finală, în ultima etapă a grupelor remizând cu Istiklol.

Cristiano Ronaldo a fost menajat pentru meciul din Liga Campionilor Asiei. Starul portughez în vârstă de 38 de ani are 3 goluri în cele 5 partide jucate în competiţie. Şi-a ajutat echipa să încheie pe primul loc în Grupa E. Calificarea în faza următoare a fost asigurată cu două etape înainte de finalul grupelor.

Rezultatele zilei din Liga Campionilor Asiei

Rezultatele zilei

Final! Istiklol – Al Nassr 1-1 şi Persepolis – Al-Duhail 1-2! Trupa lui Cristiano Ronaldo s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor Asiei.

Min. 83: Persepolis – Al-Duhail 1-2! Olunga a reuşit să-şi ducă echipa în avantaj, marcând din pasa lui Aymen!

Min. 50: Istiklol – Al Nassr 1-1! Ghareeb a reuşit să egaleze pentru formaţia lui Cristiano Ronaldo!

Min. 32: Istiklol – Al Nassr 1-0! Dzhalilov a deschis scorul pentru gazde.

Min. 9: Persepolis – Al-Duhail 1-1! Muntari a reuşit să egaleze, la doar două minute distanţă după ce echipa sa a încasat gol.

Min. 7: Persepolis – Al-Duhail 1-0! Gazdele au reuşit să deschidă scorul repede în meci, prin Zahedi!

Update 18:00: A început meciurile Persepolis – Al Duhail şi Istiklol – Al Nassr!

Final! Pakhtakor – Al Feiha 1-4 şi Ahal – Al-Ain 1-2! Al-Ain a încheiat grupa pe primul loc şi s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor Asiei!

Min. 90+4: Pakhtakor – Al Feiha 1-4! Sakala a reuşit „dubla”!

Min. 85: Pakhtakor – Al Feiha 1-3! Onyekuru a marcat şi el şi a majorat diferenţa de pe tabelă pentru echipa sa.

Min. 47: Pakhtakor – Al Feiha 1-2! Mandash a reuşit să-şi ducă echipa în avantaj, marcând imediat după ieşirea de la vestiare.

Min. 40: Pakhtakor – Al Feiha 1-1! Sakala a reuşit să egaleze, marcând din pasa lui Al Khalaf.

Min. 35: Ahal – Al-Ain 1-2! Tagayev a redus din diferenţă pentru oaspeţi, după ce a marcat din pasa lui Abdurahmanov.

Min. 32: Ahal – Al-Ain 0-2! Atzili a majorat diferenţa, după ce a executat perfect un penalty.

Min. 13: Ahal – Al-Ain 0-1! Rahimi a reuşit să deschidă scorul din penalty!

Min. 10: Pakhtakor – Al Feiha 1-0! Erkinov a reuşit să deschidă scorul pentru gazde.

Update 16.00: Au început primele meciuri ale zilei din Liga Campionilor Asiei!

Startul îl dă Al Ain, care îl are pe Hernan Crespo pe bancă. Gruparea din Emirate este pe primul loc în Grupa A şi are duel, de la ora 16:00, cu Agak. După, îşi fac apariţia starurile fostului antrenor de la PSG, Christophe Galtier. Al Duhail îi are în lot pe Philippe Coutinho, Diallo, Edmilson, Muntari şi Olunga.

Al Duhail îşi încearcă forţele cu Persepolis. În celălalt meci al grupei, Cristiano Ronaldo poate da recital în FC Istiklol – Al Nassr.

Meciurile zilei, care se văd în AntenaPLAY:

Cosmin Olăroiu a ratat dramatic calificarea în optimile Ligii Campionilor Asiei

Al-Faisaly – Al-Sharjah 2-1! Partida a contat pentru ultima etapă din Grupa B a Ligii Campionilor Asiei și a fost în format LIVE VIDEO pe AS.ro.

Jucătorii lui Olăroiu au condus cu 1-0 până în minutul 90, dar a urmat un final dramatic pentru ei. Mai întâi Banihani a egalat cu o execuţie de excepţie. În al 4-lea minut de prelungiri, Kamaregi a înscris, iar echipa românului a fost eliminată din competiție!

După acest rezultat, dar și rezultatele înregistrate în grupă, echipa lui Cosmin Olăroiu a fost eliminată din Liga Campionilor Asiei, competiție care se vede exclusiv în AntenaPLAY! Formația românului, Al-Sharjah, a încheiat grupa pe poziția a 3-a.

Iată clasamentul final al Grupei B din Liga Campionilor Asiei:

Nasaf FC – 11 puncte
Al-Sadd – 8 puncte
Al-Sharjah – 8 puncte
Al-Faisaly – 6 puncte

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

8:49 FotoStrigătul disperat al fiicei milionarului român care a ajuns falit, la fel ca Irinel Columbeanu: „Şi unui câine îi dai o pâine!” 8:35 Marius Şumudică vrea un jucător de la FCSB la naţionala României şi îl „înţeapă” pe Mihai Stoica: „Să iasă şi să spună public” 8:26 Mihai Stoica a anunţat care sunt meciurile pe care FCSB le va juca în Ghencea: „Nu fac nicio asociere între FCSB, CSA şi Steaua” 0:03 Denis Alibec se întoarce în Liga 1! Dorit de FCSB şi Farul, atacantul naţionalei a ales echipa pentru care va evolua 17
23:45
VIDEOSouthampton – Leeds, finala playoff-ului de promovare de pe Wembley (26 mai, AntenaPLAY). „Sfinţii”, victorie clară cu West Brom
17
23:37
Cum a reacţionat Gică Hagi după ce a văzut prestaţia lui Ianis Hagi cu Real Madrid! Ce a spus „Regele” despre evoluţia fiului său
17
23:24
Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK, chiar dacă va câştiga titlul în Grecia. Echipa refuzată de tatăl său a pus ochii pe el
17
23:07
Mihai Stoica a confirmat că un jucător important al FCSB-ului se desparte de echipa lui Becali: „Sunt şanse să fi semnat deja”
17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta