Shandong Taishan – Yokohama Marinos 1-2 a fost în AntenaPLAY. Ultimul meci din sferturile Ligii Campionilor Asiei

De Dan Roșu
Publicat: 6.03.2024, 13:59

Shandong Taishan - Yokohama Marinos 1-2 a fost în AntenaPLAY

Jucătorii lui Shandong Taishan sărbătoresc marcarea unui gol - Profimedia Images

Shandong Taishan – Yokohama Marinos 1-2 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Shandong Taishan şi Yokohama Marinos a fost ultimul sfert de finală al turului Ligii Campionilor Asiei.

În optimile de finală, Shandong a trecut de Kawasaki, o altă formaţie din Japonia, în timp ce Yokohama a trecut de Bangkok United din Thailanda.

Shandgong Taishan – Yokohama Marinos 1-2 LIVE VIDEO

Min. 90+7: Fluier final! Shandong Taishan – Yokohama Marinos 1-2 s-a încheiat 1-2

Min. 90+1: Shandong Taishan – Yokohama Marinos 1-2! Gazdele au redus din handicap

Min. 69: Shandong Taishan – Yokohama Marinos 0-2! Matheus a majorat avantajul oaspeţilor

Min. 8: Shandong Taishan – Yokohama Marinos 0-1! Lopes a deschis scorul cu un şut din careu

Min. 1: A început partida!

Shandong Taishan – Yokohama Marinos e ultimul sfert de finală al Ligii Campionilor Asiei. În primele trei meciuri, Al-Ain a trecut de Al-Nassr 1-0, Jeonbuk şi Ulsan au terminat la egalitate, 1-1, iar Al-Hilal a învins-o pe Al-Ittihad, cu 2-0.

Singurul reprezentant al României în competiţie, Dan Petrescu, a avut o şansă enormă să câştige duelul de pe teren propriu cu Ulsan, dar echipa sa a ratat un penalty, la 1-0, şi s-a văzut egalată pe final.

Dan Petrescu, după turul sferturilor Ligii Campionilor Asiei

„A fost un meci bun, păcat că nu am câştigat. Ne pare rău pentru fani. Jeonbuk a meritat să câştige. Cred că penalty-ul ratat ne-a demoralizat.

Am primit un gol din cauza unei greşeli, din păcate. La 1-1, am avut o şansă mare, dar nu am reuşit să înscriem. Sperăm să jucăm bine şi în retur. A fost o singură greşeală. În afară de asta, jucătorii chiar au luptat bine”, a declarat Dan Petrescu, potrivit hyundai-motorsfc.com.

Echipa lui Dan Petrescu a obţinut doar un rezultat de egalitate în partida tur a sferturilor Ligii Campionilor Asiei. Formaţia sa a întâlnit rivala din Coreea De Sud, Ulsan HD.

Echipa lui Dan Petrescu a deschis scorul în minutul 4, dar a fost egalată în minutul 77, după o eroare uriaşă în apărarea lui Jeonbuk. Tot Jeonbuk a ratat şi o lovitură de la 11 metri în prima repriză, când putea duce scorul la 2-0.

Al Hilal – Al Ittihad 2-0 a fost în AntenaPLAY. Vedetele din Arabia Saudită au făcut spectacol total în Liga Campionilor Asiei

Al Hilal – Al Ittihad 2-0 a fost în AntenaPLAY! La doar câteva zile de la duelul din campionat, cele două formaţii din Arabia Saudită s-au reîntâlnit în sferturile Ligii Campionilor Asiei.

În meciul de vinerea trecută, Al Hilal a câştigat duelul de pe teren propriu cu Al Ittihad cu 3-1. Meciurile din Liga Campionilor Asiei sunt LIVE în AntenaPLAY.

Al Hilal – Al Ittihad a fost capul de afiş al sferturilor de finală din Liga Campionilor Asiei, competiţie transmisă LIVE în AntenaPLAY. La doar câteva zile după duelul din campionat, Al Hilal va primi din nou vizita celor de la Al Ittihad, campioana sezonului trecut din Arabia Saudită.

Jeonbuk – Ulsan 1-1

Jeonbuk – Ulsan 1-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Dan Petrescu a obţinut doar un rezultat de egalitate în partida tur a sferturilor Ligii Campionilor Asiei. Formaţia sa a întâlnit rivala din Coreea De Sud, Ulsan HD. Echipa lui Dan Petrescu a deschis scorul în minutul 4, dar a fost egalată în minutul 77, după o eroare uriaşă în apărarea lui Jeonbuk. Tot Jeonbuk a ratat şi o lovitură de la 11 metri în prima repriză, când putea duce scorul la 2-0.

Au rămas patru echipe din vest şi patru echipe din vest. În această fază a competiţiei se află Jeonbuk, echipa lui Dan Petrescu, dar şi Al-Nassr, Al-Ittihad şi Al-Hilal, echipele starurilor Cristiano Ronaldo, Karim Benzema sau Neymar.

Programul turului sferturilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei

Este Răzvan Lucescu cel mai bun antrenor român al momentului?

22:32 „Eroic!” Reacţia presei din Grecia, după ce PAOK a câştigat titlul! Laude la scenă deschisă pentru Răzvan Lucescu 22:17 VideoRăzvan Lucescu, înconjurat de scutieri, după ce PAOK a câştigat titlul pe terenul rivalei Aris. Încăierare generală pe tunel 22:01 Răzvan Lucescu, definitiv în istoria lui PAOK după câştigarea titlului! Performanţa pe care nu a mai atins-o nimeni în 98 de ani 21:54 Jurgen Klopp, moment genial la despărţirea de Liverpool! A cântat cu fanii pentru noul antrenor al „cormoranilor” 21:50 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY! 21:45 VIDEOFanii lui PAOK sărbătoresc titlul pe teren propriu! Imagini de senzaţie de la arena Toumba 20:49 VIDEORăzvan Lucescu, tot mai aproape de titlu în Grecia! Explozie de bucurie a antrenorului român, la golul lui PAOK 20:00 Erling Haaland şi Pep Guardiola, cifre uriaşe după un nou titlu câştigat de Manchester City! Au scris istorie în Premier League 19:55 Dumitru Dragomir i-a propus lui Gigi Becali un jucător de Champions League: „Piticul ăsta este cel mai bun!” 19:55 Manchester City este campioana Angliei! I-a „suflat” titlul lui Arsenal. Un nou trofeu pentru Pep Guardiola şi Erling Haaland Vezi toate știrile

Nativii pentru care familia e pe primul loc. Zodiile care apreciază iubirea pură

4 talente ascunse ale semnelor zodiacale. Nativii care au aceste secrete valoroase