Jeonbuk – Ulsan 1-1! Meci dramatic pentru Dan Petrescu! Penalty ratat şi gol primit după o gafă uriaşă în Liga Campionilor Asiei

Dan Roșu Publicat: 5 martie 2024, 13:54

Jeonbuk - Ulsan 1-1! Meci dramatic pentru Dan Petrescu! Penalty ratat şi gol primit după o gafă uriaşă în Liga Campionilor Asiei

Dan Petrescu, în timpul unui meci - Profimedia Images

Jeonbuk – Ulsan 1-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Dan Petrescu a obţinut doar un rezultat de egalitate în partida tur a sferturilor Ligii Campionilor Asiei. Formaţia sa a întâlnit rivala din Coreea De Sud, Ulsan HD. Echipa lui Dan Petrescu a deschis scorul în minutul 4, dar a fost egalată în minutul 77, după o eroare uriaşă în apărarea lui Jeonbuk. Tot Jeonbuk a ratat şi o lovitură de la 11 metri în prima repriză, când putea duce scorul la 2-0.

Au rămas patru echipe din vest şi patru echipe din vest. În această fază a competiţiei se află Jeonbuk, echipa lui Dan Petrescu, dar şi Al-Nassr, Al-Ittihad şi Al-Hilal, echipele starurilor Cristiano Ronaldo, Karim Benzema sau Neymar.

ABONAŢII ANTENAPLAY POT VEDEA AICI LIVE VIDEO MECIUL DIN LIGA CAMPIONILOR ASIEI

Update 13:54: Fluier final! Meciul tur dintre Jeonbuk şi Ulsan din sferturile Ligii Campionilor s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Echipa lui Dan Petrescu va juca în deplasare meciul decisiv pentru un loc în semifinalele competiţiei.

Min. 84: Ahh Hyun-Beom, jucătorul lui Dan Petrescu de la Jeonbuk, a avut o ocazie uriaşă pe finalul de meci.

Min. 77: Jeonbuk – Ulsan 1-1! Echipa lui Dan Petrescu a fost egalată, după o eroare uriaşă în apărarea lui Jeonbuk. Lee Myung-Jae a restabilit egalitatea.

Min. 24: Jeonbuk – Ulsan 1-0! Echipa lui Dan Petrescu a ratat şansa de a majora diferenţa în minutul 24, după ce Orobo a ratat un penalty. Atacantul brazilian a trimis în transversală.

Min. 4: Jeonbuk – Ulsan 1-0! Echipa lui Dan Petrescu a început perfect partida tur din sferturile Ligii Campionilor Asiei şi a deschis scorul prin Song Min-Kyu.

Min. 1: A început partida.

Jeonbuk – Ulsan – echipele de start

Jeonbuk – Ulsan LIVE VIDEO (12:00, AntenaPLAY)

În optimi, Jeonbuk a trecut de Pohang Steelers, o altă formaţie din Coreea de Sud, în timp ce Ulsan HD a trecut de Kofu, surpriza competiţiei. Formaţia japoneză evoluează în liga secundă, dar a obţinut calificarea după ce a cucerit Cupa Japoniei.

Primul meci din sferturile de finală ale Ligii Campionilor Asiei s-a desfăşurat deja. Al-Ain a trecut de Al-Nassr, cu 1-0. Celelalte două partide din sferturi sunt Al-Hilal – Al-Ittihad şi Shandong Taishan – Yokohama Marinos.

Programul turului sferturilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei

• Al-Ain – Al-Nassr 1-0
  • Jeonbuk Motors – Ulsan (tur, 5 martie, 12:00)
  • Al-Hilal – Al-Ittihad (tur, 5 martie, 20:00)
  • Shandong Taishan – Yokohama Marinos (tur, 6 martie, 12:00)

Cristiano Ronaldo a fost la un pas să marcheze un gol senzaţional

Cristiano Ronaldo a fost la un pas să marcheze unul din cele mai frumoase goluri din istoria fotbalului, LIVE în AntenaPLAY! Starul portughez a şutat de la peste 50 de metri, iar balonul a trecut puţin pe lângă poartă, în Al-Ain – Al-Nassr 1-0.

Cristiano Ronaldo a fost aproape în minutul 90+10 al partidei să marcheze de dincolo de linia de la centrul terenului. Un astfel de gol a reuşit David Beckham pe 17 august 1996, în timpul meciului Manchester United – Wimbledon.

Ronaldo l-a văzut ieşit pe portarul lui Al Ain şi a acţionat rapid. Dacă balonul trimis de starul portughez prindea spaţiul porţii, goalkeeper-ul lui Al Ain nu ar fi putut interveni.

0:00 AS Roma – Bayer Leverkusen 0-2 şi Marseille – Atalanta 1-1! Meciuri nebune în semifinalele Europa League şi Conference League 2
23:54
EXCLUSIVVictor Piţurcă, discurs neaşteptat despre Elias Charalambous după ce FCSB a devenit campioană: „Nu ştiu cine e, nu-l cunosc!”
2
23:48
VIDEOCăpitanul lui PAOK, discurs motivaţional în jurul unei icoane! Imagini superbe din vestiarul jucătorilor lui Răzvan Lucescu
2
23:25
Hakan Calhanoglu a pus mâna pe telefon şi l-a sunat pe Elias Charalambous, după a petrecut pe manele titlul câştigat cu Inter
2
23:13
„Bani? Nu primesc foarte mulţi bani aici” Siyabonga Ngezana a vorbit în Africa de Sud despre salariul de la FCSB
2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa