Antonio Rudiger, cusut pe viu în vestiar după ce și-a spart capul în Șahtior – Real Madrid 1-1! Imagini cu puternic impact emoțional

De Cosmin Cioboată
Publicat: 13.10.2022, 10:00

Antonio Rudiger, lovit grav în Champions League

Antonio Rudiger și-a spart capul în Șahtior - Real Madrid

Antonio Rudiger, lovit grav în Champions League / Profimedia

Antonio Rudiger a fost cusut pe viu în vestiar după ce și-a spart capul în timpul meciului Șahtior – Real Madrid 1-1, din grupele UEFA Champions League. Fundașul “galacticilor” a marcat golul echipei sale, apoi s-a ciocnit violent de portarul ucrainenilor și s-a lovit grav la cap.

Rudiger a fost umplut de sânge, iar jucătorii Realului au cerut intervenţia de urgenţă a medicilor.

Imaginile surprinse pe teren au fost teribile. Germanul avea o hemoragie care nu putea fi oprită, astfel că a fost scos de pe teren şi dus la ambulanţă.

Ulterior, medicii l-au dus în vestiar, unde au improvizat o sală de operație. Staff-ul medical l-a cusut pe viu pe Rudiger, având nevoie de 20 de copci pentru a închide rana.

În timpul intervenției, David Alaba și Toni Kroos au stat în vestiar alături de colegul lor, pentru a-l încuraja.

Atenție, imagini cu puternic impact emoțional!

Probleme a avut şi portarul lui Şahtior. Acesta a primit îngrijiri medicale şi a scăpat cu un bandaj aplicat pe frunte. Dacă mingea nu ar fi intrat în poartă, Real Madrid ar fi beneficiat de un penalty.

Şahtior a fost aproape să iasă victorioasă din meciul disputat la Varşovia. Zubkov a deschis scorul în minutul 46, la unul dintre cele două şuturi pe poartă ale „minerilor”. Antonio Rudiger a restabilit egalitatea în minutul 90+5 şi a asigurat calificarea lui Real Madrid în optimile UEFA Champions League.

Pep Guardiola, speriat de Real Madrid: „E greu să câștigăm Champions League, pentru că joacă și ei”

Și Manchester City s-a calificat matematic din grupele Champions League. Pep Guardiola a avut o reacţie savuroasă despre câştigarea trofeului suprem.

Managerul lui City a transmis că acest obiectiv este greu de atins atât timp cât Real Madrid, campioana en-titre, este în competiţie.

Antrenorul „cetăţenilor” încă are coşmaruri din sezonul trecut, când echipa sa a fost eliminată din semifinale la Madrid.

După ce au pierdut cu 3-4 în tur, „galacticii” au marcat în minutele 90 şi 90+1 pentru a trimite meciul în prelungiri. Karim Benzema a înscris golul victoriei şi i-a calificat pe madrileni în marea finală, pe care au şi câştigat-o.

„Să faci egal după ce ai jucat în 10 e ca şi cum ai câştiga. Am crezut că îi vom învinge, dar nu am reuşit. Ne vom concentra pe faza următoare a competiţiei.

Să câştigăm UEFA Champions League e greu pentru că joacă şi Real Madrid!”, s-a amuzat Pep Guardiola, citat de as.com.

22:26 Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi 22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” Vezi toate știrile