Kylian Mbappe a rupt plasele, la propriu! Moment incredibil după golul marcat în Real Sociedad – PSG

De Viviana Moraru
Publicat: 5.03.2024, 22:51

Kylian Mbappe a rupt plasele, la propriu, în Real Sociedad - PSG

Kylian Mbappe/ Profimedia

Kylian Mbappe a rupt plasele, la propriu, după ce a marcat în partida dintre Real Sociedad şi PSG. Starul francez a deschis scorul în duelul din returul optimile Champions League, iar plasa porţii s-a desprins de bară, meciul fiind întrerupt timp de câteva momente.

PSG a învins-o cu 2-0 în tur pe Real Sociedad, astfel că este favorită certă pentru calificarea în sferturile Champions League. Partida este în format live text, pe AS.ro.

Kylian Mbappe a rupt plasele, la propriu, în Real Sociedad – PSG

Kylian Mbappe a reuşit să deschidă scorul în minutul 15. Starul francez a fost lansat în flancul stâng de o pasă superbă trimisă de Ousmane Dembele. Mbappe a preluat şi a reşit să fenteze un adversar, pentru a reuşi să înscrie, cu un şut la colţul lung.

Imediat după acest gol, meciul a fost pentru câteva momente întrerupt. Plasa s-a desprins de bara laterală a porţii şi a fost nevoie să se intervină pentru ca meciul să poate continua.

Kylian Mbappe a ajuns la cifre fabuloase în Champions League. Starul francez a reuşit să marcheze nu mai puţin de 45 de goluri şi să ofere alte 26 de pase decisive, în cele 69 de meciuri bifate, atât la PSG, cât şi la AS Monaco.

În acest sezon, Kylian Mbappe a strălucit în tricoul lui PSG. Acesta a marcat 33 de goluri şi a oferit şapte assist-uri, în cele 34 de meciuri jucate, în toate competiţiile.

Mbappe îşi va încheia contractul cu PSG la finalul sezonului şi i-a anunţat deja pe oficialii de pe Parc de Princes de faptul că nu-şi va mai prelungi înţelegerea. Acesta s-ar fi înţeles deja cu Real Madrid, echipa care l-a dorit cu insistenţă şi în urmă cu doi ani.

Kylian Mbappe s-a dus peste Luis Enrique şi a cerut explicaţii după ce a fost schimbat în AS Monaco – PSG

Kylian Mbappe s-a dus peste Luis Enrique şi a cerut explicaţii, după ce antrenorul spaniol a decis să îl înlocuiască pe superstarul francez la pauza meciului dintre AS Monaco şi PSG, încheiată la egalitate, scor 0-0.

După primele 45 de minute, Kolo Muani a intrat în locul lui Kylian Mbappe, iar starul lui PSG, care nu va mai continua pe Parc des Princes din această vară, a urmărit repriza secundă din tribune, alături de mama sa.

A doua zi, Kylian Mbappe i-a cerut explicaţii antrenorului de la PSG. Potrivit celor de la L’Equipe, citaţi de marca.com, cei doi s-au întâlnit sâmbătă dimineaţă şi au discutat pentru a „clarifica situaţia” şi pentru a „calma spiritele”.

Întâlnirea a durat minute bune, potrivit sursei mai sus menţionate, iar Enrique a explicat că decizia are legătură doar cu pregătirea pentru sezonul viitor, atunci când PSG va intra în era post-Mbappe. Acelaşi lucru l-a declarat şi Luis Enrique la finalul meciului, care a spus că jucătorii săi trebuie să se obişnuiască fără starul de 25 de ani.

Cu toate acestea, spaniolul l-a asigurat că se va baza pe Mbappe până la finalul sezonului în meciurile decisive ale parizienilor. Potrivit RMC Sport, Mbappe a recunoscut că a fost vorba şi despre lipsa de comunicare între el şi Lus Enrique.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

19:01 FotoFiica lui Elias Charalambous, răvăşitoare la petrecerea de titlu a FCSB-ului. Andriana e fotomodel şi a întors toate privirile! 18:19 Novak Djokovic, eliminat în turul 3 de la Roma! Sârbul încă se resimte după ce a fost lovit la cap: „E îngrijorător” 18:09 Al-Hilal a devenit campioană în Arabia Saudită! Un nou sezon ratat pentru Cristiano Ronaldo 18:00 VIDEONorwich – Leeds 0-0 şi West Brom – Southampton 0-0, în AntenaPLAY! Remize în turul barajului de promovare în Premier League 17:50 Toate calculele pentru lupta la titlu din Grecia! Cum poate deveni PAOK, echipa lui Răzvan Lucescu, campioană 17:40 Gigi Becali, patru transferuri de Champions League la FCSB. Anunţ euforic: „Fac două echipe!”. Avertisment pentru Dan Şucu 17:39 Marele Premiu de Formula 2 de la Imola e live în AntenaPLAY (17-19 mai). Programul complet 17:03 VIDEO„Mbappe, Mbappe!” Imagini colosale cu Florentino Perez şi primarul Madridului: „Copiii spun mereu adevărul” 16:58 FotoPensia infimă pe care o primește Florin Piersic de la statul român. Averea adunată și singurul lux pe care și l-a permis actorul 16:26 Decizie controversată luată de Mircea Rednic înainte de Dinamo – UTA! Primele explicaţii după ajutorul nesperat primit de „câini” Vezi toate știrile