Primă repriză nebună în FC Copenhaga – Manchester United! Patru goluri şi un cartonaş roşu în repriza prelungită cu 13 minute

De Alex Masgras
Publicat: 8.11.2023, 23:29

Primă repriză nebună în FC Copenhaga - Manchester United

Harry Maguire, după ce a făcut penalty în FC Copenhaga - Manchester United / Profimedia

A fost o primă repriză nebună în FC Copenhaga – Manchester United! Prima parte a fost prelungită cu 13 minute, după ce s-au petrecut o mulţime de evenimente.

Meciul, care contează pentru etapa a patra a grupelor UEFA Champions League, a propus patru goluri în prima parte, scorul fiind 2-2 înainte de pauză.

Primă repriză nebună în FC Copenhaga – Manchester United

Echipa lui Erik ten Hag a început perfect meciul de pe terenul celor de la FC Copenhaga. Rasmus Holjund a marcat încă din minutul 3, după care a majorat diferenţa în minutul 28. În doar 4 meciuri în UEFA Champions League, danezul a ajuns la 5 goluri.

Prima repriză a fost marcată şi de o întrerupere de câteva minute bune, după ce unui spectator i s-a făcut rău, iar altul a intrat pe teren cu un steag al Palestinei.

În minutul 42, Marcus Rashford a fost eliminat. Atacantul englez a văzut roşu direct, după o intrare dură la Jelert, cu talpa. Arbitrul a fost chemat la monitorul VAR şi l-a eliminat pe atacantul englez, care a văzut abia al doilea cartonaş roşu al carierei.

Trei minute mai târziu, Mohamed Elyounoussi a redus din diferenţă, după care, în prelungirile primei reprize, Harry Maguire a făcut penalty. Goncalves şi-a asumat responsabilitatea şi la învins pe Onana, care nu a mai putut să apere lovitura de la 11 metri, aşa cum s-a întâmplat în meciul tur, de pe Old Trafford.

Momente de panică la Copenhaga – Manchester United

În minutul 15, meciul a fost întrerupt după ce unui spectator i s-a făcut rău. Medicii au intervenit de urgenţă, iar partida a fost oprită pentru câteva minute.

Întreruperea a avut loc la câteva minute distanţă după ce un fan a invadat terenul. Acesta flutura steagul Palestinei, şi a fost reţinut imediat de forţele de ordine.

Manchester United a început perfect duelul cu Copenhaga. Trupa lui Erik Ten Hag a deschis scorul în minutul 6, prin Rasmus Hojlund. Atacantul danez a majorat diferenţa în minutul 28, din pasa lui Garnacho.

Înaintea etapei a patra a grupelor din UEFA Champions League, Manchester United ocupa locul trei în grupă, cu doar trei puncte. Bayern era lider, cu maximum de puncte, în timp ce Galatasaray ocupa locul secund, cu patru puncte.

În campionat, situaţia lui Manchester United este una delicată. „Diavolii” sunt pe locul opt, cu 18 puncte, la egalitate cu Brighton. În ultima etapă, trupa de pe Old Trafford s-a impus la limită în duelul cu Fulham, după un gol marcat de Bruno Fernandes în prelungiri.

Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

20:50 LIVE VIDEOPAOK – Panathinaikos 1-0 e ACUM în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu a deschis scorul după o gafă monumentală a oaspeţilor! 20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:45 Chelsea va încasa un bonus de pe urma transferului lui Eden Hazard la Real Madrid din 2019! Motivul este uluitor 19:42 Simona Halep, prima reacţie după ce s-a retras de la Trophee Clarins! Mesaj scurt transmis de româncă, la ieşirea de pe teren 19:14 „S-a întors ghinionul pentru ea!” Verdictul americanilor, după ce Simona Halep a fost forţată să se retragă de la Trophee Clarins 19:12 FotoA fost dat afară de Gigi Becali şi a ajuns campion în afara României! Ar putea să o întâlnească pe FCSB în Europa! 19:06 „Pe toți i-aș lua!” Un patron din Liga 1 vrea să aducă la echipă jucătorii dați afară de Adrian Mititelu, de la FCU Craiova 18:37 „Palmaresul care contează e la CSA!” Avocatul care a apărat-o pe FCSB în procesul cu Steaua s-a prăbușit emoțional Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu