UEFA a anunţat arbitrul care va conduce meciul FCSB – Maccabi Tel Aviv! Cine a fost delegat pentru meciul din Ghencea

De Alex Masgras
Publicat: 19.07.2024, 14:12

UEFA a anunţat arbitrul care va conduce meciul FCSB - Maccabi Tel Aviv! Cine a fost delegat pentru meciul din Ghencea

UEFA a anunţat arbitrul care va conduce meciul FCSB - Maccabi Tel Aviv! Cine a fost delegat pentru meciul din Ghencea

Gergo Bogar, în timpul unui meci / Profimedia

UEFA a anunţat arbitrul care va conduce meciul FCSB – Maccabi Tel Aviv. Manşa tur a turului 2 preliminar Champions League se va disputa marţi, în Ghencea.

Reclamă

După ce a trecut fără probleme de Virtus, campioana României va avea o misiune mult mai dificilă în faţa israelienilor de la Maccabi Tel Aviv.

Reclamă

UEFA a anunţat arbitrul care va conduce meciul FCSB – Maccabi Tel Aviv!

Pentru acest meci, UEFA l-a delegat pe maghiarul Gergo Bogar, un arbitru în vârstă de 32 de ani. El va fi ajutat de asistenţii Theodoros Gergiou şi Balasz Szalai, în timp ce rezervă va fi Csaba Pinter.

FCSB va fi arbitrată în premieră de Gergo Bogar. Maghiarul de 32 de ani va arbitra primul meci european al sezonului. Până acum, el mai are alte trei meciuri în preliminariile UEFA Champions League. În acest sezon european, el a mai fost rezervă la duelul din Conference League dintre Milsami şi Torpedo.

Mihai Stoica, săgeţi către Maccabi Tel Aviv, înaintea dublei cu FCSB: „Ne-au dus cu vorba. Au crezut că avem gânduri ascunse”

Mihai Stoica a trimis săgeţi către oficialii celor de la Maccabi Tel Aviv, înaintea dublei cu FCSB. Campioana României va juca în prima manşă a turului 2 preliminar UEFA Champions League împotriva israelienilor, de la ora 20:30.

Deţinătorul drepturilor TV a dorit să schimbe ora de start a partidei, la 21:30, lucru cu care FCSB a fost de acord. În momentul în care oficialii campioanei României s-au îndreptat către oficialii israelieni, aceştia au nu au oferit un răspuns clar, după care au revenit spunând că este prea târziu şi că antrenorul nu este de acord:

„E o practică foarte ciudată să ceri înainte de a te califica orele la care intenţionezi să joci turul următor. Noi am dat 20:30, după care am primit o ofertă de a televiza meciul, dar televiziunea voia 21:30. Pentru asta trebuia să obţii acordul celor de la UEFA, care au dat imediat, şi acordul adversarilor.

S-a întâmplat de foarte multe ori să avem problema noastră, să aibă alţii cu noi problema asta, şi bineînţeles că toată lumea e de acord să se joace la ora la care solicită gazdele. Ei bine, după două zile în care cei de la Maccabi ne-au dus cu vorba că nu găsesc antrenorul, că e liber, n-au fost de acord, au crezut că avem gânduri ascunse.

Argumentul a fost că e prea târziu, că aşa spune antrenorul, de parcă antrenorul poate să decidă într-un club politica”, a declarat Mihai Stoica, la primasport.ro.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    22:59 19 apr.

    Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

    22:37 19 apr.

    „Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

    21:52 19 apr.

    Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

    21:52 19 apr.

    VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

    21:38 19 apr.

    Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

    21:16 19 apr.

    Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

    1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s