Fanii au cerut demisiile lui Edi Iordănescu şi Răzvan Burleanu, după ce Muntenegru a marcat al treilea gol! „Tricolorii”, huiduiţi! Jucătorii din Muntenegru, aplaudaţi

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 14.06.2022, 23:24

Edi Iordănescu și Răzvan Burleanu

Răzvan Burleanu a stabilit când se îi va decide viitorul lui Edi Iordănescu

Edi Iordănescu și Răzvan Burleanu / Hepta

Fanii au cerut demisiile lui Edi Iordănescu şi Răzvan Burleanu, după ce Muntenegru a marcat al treilea gol. Nu doar selecţionerul a fost luat la ţintă de fanii României. La final, jucătorii României au fost huiduiţi, în timp ce cei din Muntenegru au fost aplaudaţi.

Fanii nervoşi au cerut demisia atât selecţionerului Edi Iordănescu, cât şi lui Răzvan Burleanu, actualul preşedinte al FRF.

Fanii au cerut demisiile lui Edi Iordănescu şi Răzvan Burleanu, după ce Muntenegru a marcat al treilea gol

Fanii nu au mai suportat umilinţa cu Muntenegru şi au cerut demisii. Suporterii naţionalei au cerut demisiile selecţionerului Edi Iordănescu şi a lui Răzvan Burleanu. „Demisia! Demisia!„, a fost scandarea fanilor României. „Plecaţi cu toţii!” – au mai strigat ultraşii. Mai mult, fanii echipei naţionale i-au scandat numele lui Gică Hagi.

Muntenegru a marcat de 3 ori în Giuleşti. Stefan Mugosa a reuşit un hat-trick şi a încins spiritele în rândul fanilor români.

Edi Iordănescu a răbufnit înainte de România – Muntenegru: „Atacuri, jigniri şi umilinţe! Se strâng răutăţi, sunt frustrări!”

Edi Iordănescu a răbufnit înainte de România – Muntenegru. Selecţionerul a vorbit deschis despre criticile pe care le-a primit după cele două eşecuri consecutive din Nations League.

Grație victoriei cu Finlanda, România a obținut primele puncte în Liga Națiunilor. Suntem însă în continuare pe ultimul loc, dar distanța față de liderul Bosnia s-a micșorat la două puncte.

„Am avut momentul, situaţia. Este un moment istoric cu acest program. Provocarea mare este să gestionăm această situaţie. Avem datoria să trecem peste aceste bariere. S-au strâns bariere. Presiunea există mereu. Trebuie s-o îmbrăţişăm. Oricare s-ar fi întrebat dacă se merită atacurile, jignirile sau umilinţele. Se merită pentru că e vorba de echipa naţională.

Sunt pregătit să primesc orice este nevoie. Echipa naţională a avut reacţie şi după primul meci din Muntenegru. Lucrurile acestea ne arată că avem suflet. E greu şi pentru băieţi să dea multe explicaţii. A fost vorba de starea mentală, emoţională. Se cerea o analiză. Am preferat să nu-i mai încărcăm mult pe jucători.

Sunt extrem de stăpân pe munca pe care pot s-o fac. Avem nevoie de puncte. Trebuie să demonstrăm că meciul cu Muntenegru a fost un accident. Cu cât trec anii se strâng răutăţi, frustrări. „, a declarat Edi Iordănescu, în cadrul conferinţei de presă a meciului cu Muntenegru.

Stefan Mugosa, „coşmarul” lui Edi Iordănescu în România – Muntenegru

România şi-a creat ocazii în prima repriză a meciului cu Muntenegru, însă oaspeţii au deblocat tabela. În minutul 42, Stefan Mugosa a înscris cu capul, după un corner, cu o reluare din doi metri de lângă Vlad Chiricheş. Acesta a reluat în plasa porţii lui Florin Niţă după ce a câştigat duelul aerian cu căpitanul naţionalei.

În minutul 56, Mugosa a făcut „dubla” cu o lovitură de cap. Fundașii lui Edi Iordănescu au uitat să mai facă marcaj și la această fază.

În minutul 64, acelaşi Mugosa a reuşit hat-trick-ul. Acesta a înscris cu o reluare de la marginea careului şi a ajuns la patru goluri în poarta României în doar două meciuri.

Nicuşor Bancu, lovit în mandibulă

Înaintea golului din prima repriză, Nicuşor Bancu a fost protagonistul unui conflict. Căpitanul de la Universitatea Craiova a fost lovit de un adversar în mandibulă și a primit îngrijiri medicale. În urma conflictului iscat, Burcă a protestat vehement şi a primit cartonaşul galben.

21:50 România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore 21:40 Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa 20:53 Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!” 20:52 Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea” 20:20 Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN 20:18 Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa 20:16 VideoTeodora, fiica lui Mihai Stoica, dezvăluiri emoţionante despre tatăl său şi FCSB: „E ca o altă familie pentru mine!” EXCLUSIV 19:25 Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică, la o zi după „revoluţia” anunţată la Rapid! Concluzia patronului giuleştenilor 19:17 FotoCât de frumoasă este şi cine este iubita milionarului care a fost timp de 8 ani amantul soţiei fratelui său 18:43 FotoLovitura uriaşă pe care a dat-o fiica cea mică a lui George Copos! Reacţia milionarului: „Este incredibil, e un fenomen!” Vezi toate știrile