Închide meniul

Programul etapei a patra din Liga Portugal! Toate meciurile se vor vedea în AntenaPLAY

Viviana Moraru Publicat: 30 august 2023, 12:44

Comentarii
Programul etapei a patra din Liga Portugal! Toate meciurile se vor vedea în AntenaPLAY

Marcano, în timpul unui meci/ Profimedia

S-a stabilit programul etapei a patra din Liga Portugal. Toate meciurile rundei se vor vedea în direct în AntenaPLAY, cât şi în format live video, pe AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Spectacolul continuă în Liga Portugal, după ce etapa a treia a adus meciuri dramatice. Porto a învins-o cu un gol marcat în prelungiri pe Rio Ave, scor 2-1.

Programul etapei a patra din Liga Portugal

Etapa a patra din Liga Portugal se va deschide cu duelul dintre Vizela şi Gil Vicente, care va avea loc vineri, de la 22:15. Ambele echipe au nevoie de victorii, după ce în ultimele etape au fost învinse.

Runda va continua cu duelurile de sâmbătă. Nu mai puţin de patru meciuri sunt programate: Casa Pia – Rio Ave, de la 17:30, Famalicao – Farense şi Portimonense – Estrela, de la 20:00 şi Benfica – Guimaraes, de 22:30.

Duminică se vor disputa alte trei partide, anume Chaves – Moreirense şi Estoril – Boavista, de la 17:30, şi Porto – Arouca, de la ora 20:00.

Reclamă
Reclamă

Etapa a treia se va închide cu derby-ul rundei, dintre Braga şi Sporting, care va avea loc luni, de la ora 22:30. Cele două formaţii au victorii pe linie în clasament, după primele trei etape disputate.

Programul etapei a patra din Liga Portugal:

Vineri:

Reclamă
  • Vizela – Gil Vicente, 22:15

Sâmbătă:

  • Casa Pia – Rio Ave, 17:30
  • Famalicao – Farense, 20:00
  • Portimonense – Estrela, 20:00
  • Benfica – Guimaraes, 20:00

Duminică:

  • Chaves – Moreirense, 17:30
  • Estoril – Boavista, 17:30
  • Porto – Arouca, 20:00

Luni:

  • Braga – Sporting, 22:30

Ivan Marcano este eroul lui FC Porto! Fundaşul de 36 de ani s-a specializat în goluri marcate în prelungiri

Ivan Marcano este eroul lui FC Porto în această ediţie din Liga Portugal. Fundaşul în vârstă de 36 de ani şi-a salvat echipa pentru a doua etapă la rând. A făcut spectacol în Rio Ave – FC Porto, scor 1-2, meci care a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY.

Căpitanul „dragonilor” a marcat golul victoriei în minutul 90+4. FC Porto era condusă cu 1-0 în minutul 90, dar a reuşit să întoarcă scorul în prelungiri. Galeno restabilise egalitatea din penalty (90+1), înainte ca Marcano să dea mare lovitură.

Veteranul lui FC Porto a înscris după o fază care a luat total prin surprindere defensiva gazdelor. Jucătorii antrenaţi de Sergio Conceicao au executat rapid un corner, mingea a ajuns la Andre Franco, iar mijlocaşul de 25 de ani a centrat în faţa porţii.

Marcano a fost din nou omul potrivit la locul potrivit şi a deviat balonului în poartă. A fost îmbrăţişat imediat de Pepe, fostul jucător al lui Real Madrid.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:16
U BT Cluj, o nouă victorie categorică în EuroCup. Mitch Creek, evoluție de vis
20:10
Filipe Coelho, îngrijorat înaintea meciului cu AEK Atena: „Încă nu știu dacă vor juca”
19:48
La ce echipă vrea să se transfere Robert Lewandowski. Atacantul a început deja discuțiile
19:24
„Dacă ne luăm după loturi, ar trebui să nu ne mai prezentăm”. Gică Popescu știe care e atuul României în barajul cu Turcia
19:12
Andrei Nicolescu nu a stat pe gânduri, când a fost întrebat de transferul lui Blănuță: „Da”
19:05
Alexandru Dobre, anunț despre viitorul lui la Rapid după ce a aflat că va fi urmărit la derby-ul cu FCSB
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 4 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 5 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el 6 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere”
Citește și