Poli Iaşi – Astra 2-3 | Meci nebun, cu cinci goluri, în Moldova. Oaspeţii au câştigat şi fără Budescu. Cristea, eliminat de pe bancă

De Antena Sport
Publicat: 14.02.2021, 11:03

Andrei Cristea, antrenor Poli Iaşi

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via hepta

Andrei Cristea, eliminat în eşecul 2-3 dintre Iaşi şi Astra

Astra se descurcă şi fără principalul om de gol. La Iaşi, a fost primul meci fără Budescu, autorul a 8 goluri şi 8 pase de gol.

Astra, trei goluri în 13 minute la Iaşi

Montini, Canadija şi Wuthrich au fost responsabili cu golurile pentru oaspeţi. Cele trei reuşite au venit într-un interval de doar 13 minute, înainte de pauză. Iaşi a deschis scorul prin De Iriondo, în minutul 3, şi a redus din diferenţă după pauză, prin Calcal, în minutul 50.

Antrenorul Andrei Cristea a fost eliminat cu zece minute înainte de final. Astra a câştigat trei din ultimele patru meciuri jucate în campionat şi Cupă, în timp ce Iaşi are o serie îngrozitoare: şapte eşecuri şi un egal, în ultimele opt meciuri în toate competiţiile.

În ierarhia din Liga 1, Astra este pe locul 13, cu 25 de puncte. Poli Iaşi e pe ultimul loc, cu 16 puncte.

10:47 FotoFCSB a sărbătorit pe manele titlul! Tavi Popescu, „transformat” pe dedicaţia lui Florin Tănase. Miculescu a „aruncat” cu bani! 10:21 Andre Villas-Boas este noul preşedinte de la FC Porto! A pus capăt unei domnii de peste 40 de ani 10:05 Foto„Campioanele din spatele campionilor!” Iubitele şi soţiile jucătorilor de la FCSB au radiat de fericire la sărbătoarea de titlu 9:56 Video„Ai cuvintele la tine, copile” Darius Olaru, schimb de replici savuros cu Alex Băluţă. Imagini memorabile cu jucătorii de la FCSB 9:02 Gabi Balint, ironie uluitoare după ce FCSB a câştigat titlul! Mesajul care îi va provoca o criză de nervi lui Gigi Becali 8:48 Foto„Prințișorul Craiovei”, mărturisiri teribile despre adevărata dramă din familia lui: „Am trăit cu 50 de euro pe săptămână!” 8:41 „E lipsă de respect!” Întrebarea care l-a scos din minţi pe Gică Hagi, după ce FCSB a devenit campioana României 8:32 Mihai Stoica a dezvăluit cine i-a spart arcada la petrecerea de titlu a FCSB-ului! Răspuns savuros: „A scăpat şi fără galben” 8:22 „Am făcut ofertă!” Gigi Becali, asalt total pentru un jucător al lui Gică Hagi. Răspunsul primit imediat de la Gică Popescu 0:05 Gică Hagi, discurs uriaş după ce FCSB a câştigat campionatul: „Trebuie să vorbim mai puţin şi să-i felicităm!” Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială